• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » بودجه بیمه سلامت در سال ۹۶ به ۱۱ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد
  کد خبر : 1955379

  بودجه بیمه سلامت در سال ۹۶ به ۱۱ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد

  بودجه بیمه سلامت در سال ۹۶ به ۱۱ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابدReviewed by on Dec 22Rating: محمد جواد کبیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینکه بودجه سازمان بیمه سلامت ایران در سال ۹۶ به میزان ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان است و پیش بینی می‌شود با کسری…

  بودجه بیمه سلامت در سال ۹۶ به ۱۱ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابدReviewed by on Dec 22Rating:

  محمد جواد کبیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینکه بودجه سازمان بیمه سلامت ایران در سال ۹۶ به میزان ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان است و پیش بینی می‌شود با کسری بودجه به میزان ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان مواجه شویم.

  مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: کنترل تقاضا، از مصادیق عینی فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقدام و عمل است ما در این نظام مجاز نیستیم راهبردی انتخاب کنیم که هزینه بیجا داشته باشد.

  کبیر بیان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی باید به کنترل و تقاضا یعنی توسعه مراقبت‌های اولیه سلامت توجه داشت بنابراین برای اینکه به فرامین رهبر معظم انقلاب به عنوان تکلیفی بر گردن عمل شود و نیز برای تحقق سند چشم‌انداز و برنامه‌های ۴ و ۵ و ۶ توسعه، بایستی برنامه‌ای روشن و مشخص با محوریت مراقبت‌های اولیه سلامت و پزشک خانواده تدوین شود.

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خاطرنشان کرد: ما اصرار داریم پزشک خانواده و تیم سلامت در سال ۹۶ برای شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اجرایی شود.

  وی گفت: ۴۶ میلیون نفر از جمعیت کشور می‌تواند با نظام ارجاع کنترل و تقاضا شود، ما مصر به راه اندازی کلینیک‌های ویژه سوبسیدی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزر نفر هستیم.

  کبیر افزود: باید راهبردی مناسب برای کنترل تقاضای القایی باشد که بهترین کار پیاده سازی راهنمای بالینی و سیاست‌های حمایتی توسط بیمه سلامت است و ما نیز اعلام کردیم تا در بودجه ۹۶ حداقل ۵۰ خدمات پر هزینه اجرایی و عملیاتی شود.

  مدیرعامل بیمه سلامت ایران اظهار داشت: تا پایان امسال با سیستم یکپارچه بیمه شدگان بیمه سلامت با کد بیمه‌ای پالایش می‌شوند و از یک دفترچه استفاده می‌کنند سال ۹۶ نیز دفترچه حذف می‌شود و با کارت و کد ملی ساماندهی می‌شوند.

  وی بیان کرد:  40 درصد مردم کشور تحت پوشش بیمه سلامت ایران هستند و نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی داریم.

  کبیر با بیان اینکه جمعیت ایران در آستانه ۸۰ میلیون نفر قرار دارد افزود: از ۱۵ سال گذشته شاخص سالمندی ۲ تا ۳ درصد رشد کرده است، امروز شاهد ۱۵۰ هزار مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی و مغزی هستیم، ۱۸ هزار مرگ و میر نیز ناشی از تصادفات است بنابراین به حوزه بیمه به عنوان بخش حمایتی و حفاظتی باید توجه ویژه داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.