• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سازمان بهزیستی نسبت به تدوین برنامه عملیاتی حقوقی خود اقدام کند
  کد خبر : 1955375

  سازمان بهزیستی نسبت به تدوین برنامه عملیاتی حقوقی خود اقدام کند

  سازمان بهزیستی نسبت به تدوین برنامه عملیاتی حقوقی خود اقدام کندReviewed by on Dec 22Rating: امید قادری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به رونمایی از مواد منشور ۱۲۰ مبنی بر توجه به حقوق شهروندی و وظایف تخصصی بهزیستی توسط رئیس سازمان، اظهار داشت: برخی از مواد این منشور به طور مستقیم…

  سازمان بهزیستی نسبت به تدوین برنامه عملیاتی حقوقی خود اقدام کندReviewed by on Dec 22Rating:

  امید قادری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به رونمایی از مواد منشور ۱۲۰ مبنی بر توجه به حقوق شهروندی و وظایف تخصصی بهزیستی توسط رئیس سازمان، اظهار داشت: برخی از مواد این منشور به طور مستقیم و برخی نیز به طور ضمنی در راستای اهداف سازمان بهزیستی و خدمت رسانی به جامعه هدف آن است.

  مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه عنوان کرد: به نظر می‌رسد سازمان بهزیستی کشور بایستی از ظرفیت ایجاد شده به نحو شایسته بهره ببرد و هرچه سریع‌تر نسبت به احصای موادی از این منشور که در حیطه اختیارت قانونی بهزیستی است اقدام کند.

  قادری با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی باید نسبت به تدوین برنامه عملیاتی حقوقی خود برای دفاع از حقوق توان خواهان بهزیستی اقدام کند، گفت: در ماده چهار این منشور به حمایت‌های اجتماعی از کودکان، ماده پنج حقوق افراد دارای معلولیت و سالمندان و در ماده هفت به بهره‌مندی یکسان تمام شهروندان از مزایای پیش بینی شده در قوانین اشاره شده است.

  وی خاطرنشان کرد: رفع تبعیض به ویژه در دسترسی شهروندان به خدمات عمومی در ماده هشت این منشور آورده شده و ماده ۱۲ و ۱۳ آن نیز به حق آزادی و امنیت اجتماعی شهروندان می‌پردازد.

  قادری ماده ۳۲ این منشور را مربوط به دسترسی کودکان به اطلاعات متناسب با سن آنها و جلوگیری از گرفتن در فضای خشونت آمیز با آسیب جسمی و روانی دانست و افزود: ماده ۵۴ نیز منع خشونت علیه شهروندان به ویژه کودکان و زنان و ماده ۵۵ وجود والدین یا سرپرستان واجد صلاحیت برای کودکان را شامل می‌شود.

  مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه حق دستیابی به فرصت‌های برابر اقتصادی و امکانات و خدمات عمومی برابر برای همه شهروندان در ماده ۶۸ این منشور آمده است، گفت: ماده ۷۳ آن نیز حق داشتن مسکن ایمن و متناسب با نیاز شهروندان را بررسی می‌کند.

  قادری عنوان کرد: ماده ۸۴ این منشور جلوگیری از اشتغال اجباری کودکان، ماده ۹۱ محیط زندگی عاری از آسیب‌های فردی و اجتماعی برای همه شهروندان و ماده ۱۱۱ این منشور نیز به بررسی اینکه معلولیت نباید سبب محرومیت از حق تحصیل دانش و مهارت‌های شغلی شود، اشاره می‌کند.

  انتهای پیام /

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.