• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » انتشار خبر عقد قراردادهای نظامی بین باکو و تل آیو صرفاً با انگیزه تبلیغات سیاسی
  کد خبر : 1955306

  انتشار خبر عقد قراردادهای نظامی بین باکو و تل آیو صرفاً با انگیزه تبلیغات سیاسی

  انتشار خبر عقد قراردادهای نظامی بین باکو و تل آیو صرفاً با انگیزه تبلیغات سیاسیReviewed by on Dec 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این منبع آگاه ضمن تردید در صحت این رقم، افزود: محافل صهیونیستی و عوامل رسانه ای آنها در منطقه، معمولاً سعی دارند روابط آذربایجان با اسرائیل را چنان…

  انتشار خبر عقد قراردادهای نظامی بین باکو و تل آیو صرفاً با انگیزه تبلیغات سیاسیReviewed by on Dec 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این منبع آگاه ضمن تردید در صحت این رقم، افزود: محافل صهیونیستی و عوامل رسانه ای آنها در منطقه، معمولاً سعی دارند روابط آذربایجان با اسرائیل را چنان بزرگ جلوه دهند که سبب تقویت جایگاه و قدرت رژیم صهیونیستی در منطقه شود.
  وی گفت: سیاست اسرائیل، فروش تسلیحات پیشرفته به کشورهای اسلامی از جمله جمهوری آذربایجان نیست و چندین بار تاکنون مقامات آذری به دلیل دریافت تسلیحات رده دوم و ناکارآمد از تل آویو ابراز نارضایتی کرده اند.
  این منبع آگاه با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی یکی از مشتریان اصلی نفت جمهوری آذربایجان است و حدود یک چهارم نفت صادراتی این کشور روانه تل آویو می شود، افزود: براساس آمارهای رسمی حجم مبادلات باکو و تل آویو سالانه نزدیک به چهار میلیارد دلار است که بیش از سه میلیارد دلار مربوط به فروش نفت و گاز به اسرائیل می شود.
  همچنین بر اساس این آمار، حجم معاملات تسلیحاتی رژیم صهیونیستی و آذربایجان نیز به حدود یک میلیارد دلار می رسد.
  وی با اشاره به خبر فروش سامانه گنبد آهنین از سوی تل آویو به باکو، گفت: این خبر جدید نیست و هر بار که تنش جدیدی بین آذربایجان و ارمنستان رخ می دهد، این قبیل اخبار منتشر می شود که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و تاکنون اجرایی نشده است.
  این مقام آگاه با اشاره به ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین گفت: پس از جنگ ۵۰ روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، در کاربرد مطمئن گنبدآهنین در برابر برخی حمله های موشکی حماس، ابهامات زیاد به وجود آمد و آسیب پذیری اسرائیل نشان داد که این سامانه ها قادر به رهگیری نبوده و فاقد کارایی لازم برای مقابله با حملات موشکی هستند.
  شبد**۱۹۵۳**۱۵۰۴**تنظیم کننده: مرتضی شحنه**انتشار دهنده: علی پاینده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.