• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » نرخ تورم ۷.۲ درصدی کالاها و خدمات مصرفی در آذرماه
  کد خبر : 1955188

  نرخ تورم ۷.۲ درصدی کالاها و خدمات مصرفی در آذرماه

    به گزارش ایران ویج به نقل از مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در آذرماه سال ۱۳۹۵ اعلام شد و بر اساس آن شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در آذرماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۵,۵ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته…

  نرخ تورم

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در آذرماه سال ۱۳۹۵ اعلام شد و بر اساس آن شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در آذرماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۵,۵ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵.۷ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۶.۱ درصد)،‌ ۰.۴ واحد درصد کاهش یافته است.

  همچنین درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماه منتهی به آذر امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آبان ماه ۱۳۹۵ (۷.۵ درصد)، ۰.۳ واحد درصد کاهش یافته است.

  بر اساس این گزارش شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۷۷.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۰,۲ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۷۴.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۱ درصد افزایش داشته است.

  لازم به ذکر است شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۱ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۶.۸ درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۲ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آبان ماه ۱۳۹۵ (۶.۸ درصد)، ۰.۱ واحد درصد افزایش یافته است.

  همچنین شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در آذرماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۱,۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۱ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آذرماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۵ (۷.۸ درصد)، ۰.۵ واحد درصد کاهش یافته است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.