• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » امضای تفاهم‌نامه نفتی بین ایران و مالزی
  کد خبر : 1955134

  امضای تفاهم‌نامه نفتی بین ایران و مالزی

    به گزارش ایران ویج، طی تفاهم نامه ای که بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروناس منعقد شد مطالعات این ۲ میدان آزادگان جنوبی و چشمه خوش به این شرکت مالزیایی به واگذار شد. غلامرضا منوچهری پس از امضای تفاهم نامه مطالعات توسعه میادین آزادگان جنوبی و خوش با شرکت پتروناس مالزی در…

  ایران و مالزی

   

  به گزارش ایران ویج، طی تفاهم نامه ای که بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروناس منعقد شد مطالعات این ۲ میدان آزادگان جنوبی و چشمه خوش به این شرکت مالزیایی به واگذار شد.

  غلامرضا منوچهری پس از امضای تفاهم نامه مطالعات توسعه میادین آزادگان جنوبی و خوش با شرکت پتروناس مالزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین مناقصه توسعه میادن و مخازن نفتی، توسعه مخازن آزادگان جنوبی و خوش خواهد بود و ما هم بهترین پیشنهاد را انتخاب خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه این تفاهم نامه در جهت قراردادهای جدید نفتی است، گفت: براساس این تفاهم نامه شرکت پتروناس ۶ ماه فرصت دارد تا میدان آزادگان جنوبی و چشمه خوش را مطالعه و بررسی کند.

  معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه میدان آزادگان اکنون در حال تولید بوده و آزادگان شمالی ۸۰ هزار بشکه و آزادگان جنوبی ۵۰ هزار بشکه در روز تولید دارند، تصریح کرد: هدف از این مطالعات و مناقصه ها رسیدن به تولید ۶۰۰ هزار بشکه در روز در دراز مدت است ، این قراردادها ۲۰ ساله خواهد بود و ضریب بازیافت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

  منوچهری تاکید کرد: ضریب بازیافت در این میادین به حدود ۵.۵ درصد است که باید به بیش از ۲۰ درصد برسی، در قالب مناقصه ای که در ماه های آینده انجام می شود همه شرکت ها باید بهترین پیشنهاد خود را ارائه دهند.

  منوچهری با بیان اینکه تا کنون ۱۲ تفاهم نامه برای توسعه میادین نفتی امضا شده است، گفت: شرکت هایی مانند شل ، توتال، سی ان پی سی چین و این پکس ژاپن برای توسعه میدان آزادگان تفاهم نامه امضا کرده اند که برای ارائه پیشنهاد۶ ماه فرصت دارند ، اما اسناد مناقصه را زودتر دریافت خواهند کرد؛ طوری که مناقصه این میادین تا قبل از پایان امسال برگزار خواهد شد.

  وی ادامه داد: به همین جهت شرکت پتروناس همزمان با مطالعه این میادین اسناد جدید مناقصه را دریافت و به همراه شرکای ایرانی و بین المللی پیشنهاد فنی و مالی خود را ارائه خواهد دهد.

  گفتنی است مهمترین همکاری‌های نفتی شرکت ملی نفت ایران و مالزی در دوران پیش از اعمال تحریم‌ها به فروش و صادرات نفت خام باز می‌گردد که ایران به طور میانگین روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت به این کشور صادر کرده است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.