• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » راه اندازی بورس آتی ارز تا پایان امسال به سیاست های بانک مرکزی بستگی دارد
  کد خبر : 1955006

  راه اندازی بورس آتی ارز تا پایان امسال به سیاست های بانک مرکزی بستگی دارد

  راه اندازی بورس آتی ارز تا پایان امسال به سیاست های بانک مرکزی بستگی داردReviewed by on Dec 21Rating: شاپور محمدی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره راه اندازی بازار مشتقه ارز، افزود: برای راه اندازی بازار آتی ارز، آمادگی داریم اما بدلیل اینکه براساس قانون، مسئول سیاست گذاری ارزی در کشور، بانک…

  راه اندازی بورس آتی ارز تا پایان امسال به سیاست های بانک مرکزی بستگی داردReviewed by on Dec 21Rating:

  شاپور محمدی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره راه اندازی بازار مشتقه ارز، افزود: برای راه اندازی بازار آتی ارز، آمادگی داریم اما بدلیل اینکه براساس قانون، مسئول سیاست گذاری ارزی در کشور، بانک مرکزی است، هر زمانی اعلام آمادگی کند، این بازار راه اندازی می شود.
  وی با بیان اینکه طرف شورای عالی بورس مجوز راه اندازی این بازار را داریم، اضافه کرد: منتظر اعلام بانک مرکزی هستیم.
  حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا پیش از این در گفت وگو با ایرنا از احتمال راه اندازی بورس آتی ارز تا پایان امسال خبر داده و گفته بود: بازار آتی ارز، در صورت تک نرخی شدن ارز تا پایان امسال راه اندازی می شود.
  به گفته وی، ایجاد بازار آتی ارز، با پوشش دادن ریسک نوسانات ارز، ابزاری سودمند برای اطمینان بخشی به سرمایه گذاران است.
  به گفته وی مدیرعامل بورس کالا تاکید کرده بود: برای راه اندازی بورس آتی ارز باید موضوع هایی مانند تک نرخی کردن ارز و راه اندازی بازار بین بانکی ارز، حل شود.
  سلطانی نژاد گفته بود: گاهی برخی به این دلیل با ایجاد بازار مشتقه ارز مخالفت می کنند و تصور دارند که قرار است معاملات فیزیکی ارز در بورس انجام شود اما اینگونه نیست و بازار مشتقه ایجاد می شود.
  وی با بیان اینکه بازار مشتقه در بسیاری موارد منجر به تحویل کالا نمی شود، افزوده بود: در واقع، بازار مشتقه اطمینانی فراهم می کند برای سرمایه گذاری خارجی و افرادی که تجهیزاتی را به صورت ارزی خریداری کرده اند تا بتوانند در آینده منابع ارزی خود را با خیال راحت تامین کنند.
  به گفته مدیرعامل بورس کالا، با وجود اینکه بازار مشتقه ارزی، پنج درصد از بازار ارزی دنیا را تشکیل می دهد، اما برای سرمایه گذاران اطمینان بخش است زیرا بازاری برای پوشش دادن ریسک سرمایه گذاری به شمار می رود.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است بازار آتی ارز پس از تک نرخی شدن ارز، در بورس کالا آغاز به کار کند.
  برخی کارشناسان معتقدند بدلیل نوسانات نرخ ارز در هفته های اخیر، احتمال اندکی وجود دارد تا پایام مسال ارز ترک نرخی شود.
  تحلیلگران معتقدند که بازار مشتقه ارز با پوشش دادن ریسک نوسانات نرخ ارز، ابزاری مفید برای فعالان اقتصادی داخلی و سرمایه گذاران خارجی به شمار می رود.
  اقتصام**۲۰۲۲** ۲۰۲۳** خبرنگار: میثم طاهری ** انتشاردهنده: لطیف نکوئی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.