• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آرمان: یک بار گرفتن نشان استاندارد کافی نیست
  کد خبر : 1954964

  آرمان: یک بار گرفتن نشان استاندارد کافی نیست

  آرمان: یک بار گرفتن نشان استاندارد کافی نیستReviewed by on Dec 21Rating: ** یک بار گرفتن نشان استاندارد کافی نیستمسعود دانشمند کارشناس مسایل اقتصادی در گفت‌ وگو با آرمان می گوید: اگر بتوانیم نظارت‌هایمان را تقویت کنیم و افراد بیشتری در بخش نظارتی حضور داشته باشند می‌توانیم صادرات غیر نفتی خود را تا حد بسیار…

  آرمان: یک بار گرفتن نشان استاندارد کافی نیستReviewed by on Dec 21Rating:

  ** یک بار گرفتن نشان استاندارد کافی نیست
  مسعود دانشمند کارشناس مسایل اقتصادی در گفت‌ وگو با آرمان می گوید: اگر بتوانیم نظارت‌هایمان را تقویت کنیم و افراد بیشتری در بخش نظارتی حضور داشته باشند می‌توانیم صادرات غیر نفتی خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهیم. سازمان استاندارد باید مورد نظارت مستمر قرار داشته باشد و باید ببینیم در سطح دنیا ما را در چه دوره‌های استانداردی تغییر می‌دهند. ما باید هم سطح استاندارد جهانی تغییر کنیم. سیستم کنترل کیفیت تنها محصول را کنترل می‌کند و سیستم مدیریت کیفیت فرایندها از ابتدا تا انتها و در نهایت محصول را کنترل می‌کند. کسی که مدیریت کیفیت را دارد، می‌تواند سهمی در بازار داشته باشد و اگر کسی یک بار گواهینامه استاندارد را گرفت و قصد داشت همیشه با همان گواهینامه فعالیت کند، نمی‌تواند در دنیا موفق باشد.

  ** خطر کردن مسیر تاریخ را عوض می‌کند
  بهروز بیرشک روانشناس در گفت ‌وگو با آرمان گفت: خطر کردن فرایندی است که در هر عرصه نتیجه‌ای نامشخص و نامعلوم دارد، اما همین فرایند همواره آبستن نوآوری‌هایی بوده که مسیر تاریخ بشریت را دگرگون ساخته است. فعالیت‌های ریسکی و خطرکردن هم می‌تواند جنبه مثبت داشته باشد و هم جنبه منفی؛ برای کسانی که شخصیت ریسک پذیری دارند، پرداختن به فعالیت‌های عادی و معمولی نمی‌تواند جذابیتی به همراه داشته باشد و این ویژگی با شخصیت آنها عجین شده است. زندگی عادی بدون فعالیت‌های ریسکی برای این افراد، آنها را خمود می‌کند و کششی به این مساله ندارند.

  ** با چند لیست در انتخابات‌حاضر نخواهیم شد
  برای بررسی شرایط انتخاباتی هر دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب، آرمان با غلامرضا انصاری فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران به گفت‌وگو پرداخت و به نقل از وی آورد: به هیچ‌وجه با چند لیست در انتخابات حاضر نخواهیم شد و به‌طور یقین با یک لیست واحد و منسجم در انتخابات حضور داریم. البته اختلاف در هر جمعی طبیعی است و اختلاف نظر موجود نیز بسیار جزئی است و اختلافات درونی اصلاح‌طلبان تاثیری بر نتیجه انتخابات نخواهد گذاشت.

  ** ز‌نان درمدیریت شهری شهروند درجه‌ دومند
  فاطمه دانشور عضو اصلاح‌ طلب شورای شهر تهران و از فعالان حقوق زنان در گفت و گو با آرمان اظهار داشت: در مدیریت شهری، تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، حتی در نحوه مبلمان شهری، تخصیص فضاهای شهری به زنان و کودکان، تخصیص فضاها در مترو و وسایل حمل و نقل عمومی، نگاه مردانه حاکم است و شهروند درجه دو بودن زنان محسوس است و این نیاز به حضور زنان در سطوح مدیریتی را بیش از پیش محسوس می‌کند. تا به الان نتایج چندان خوبی در این زمینه حاصل نشده است اما این مطالبه را پیگیری می‌کنم و از زنان فعال در سایر دستگاه‌ها و زنان مجلس هم تقاضا دارم نسبت به این مساله اهتمام جدی بورزند.

  ** اروپاییان در بزنگاه ایران را تنها می‌گذارند
  پیروز مجتهدزاده، تاریخ دان و ایران‌ شناس، محقق و کارشناس مسایل و مطالعات سیاسی در گفت و گو با آرمان بیان داشت: بدون شک نتایج برجام به پایگاه رأی آقای روحانی لطمه خواهد زد. ما باید برجام را به پیشا برجام، برجام و پسا برجام تقسیم‌بندی کنیم. دولت آقای روحانی در مرحله پیشا برجام فقط شعار می‌داد و رفتارهای شعارگونه از خود نشان می‌داد. در مرحله برجام نیز هر دوطرف توافقنامه‌ای را امضا کردند اما هیچ کدام به آن عمل نکردند. درباره دوران پسا برجام نیز باید عنوان کنم در حالی که هنوز وضعیت برجام مشخص نیست نمی‌توان از مدیریت دوران پسا برجام سخن گفت. در شرایط کنونی که آمریکا تحریم‌های خود را علیه ایران تمدید کرده است کشورهای اروپایی از آمریکا انتقاد می‌کنند و حق را به ایران می‌دهند. این در حالی است که هنگامی که آمریکا قصدداشته باشد اقدامات خود را عملی کند همه این کشورها از آمریکا حمایت می‌کنند و ایران را تنها می‌گذارند.

  ** اصولگرایان در مقابل روحانی گزینه دارند
  حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با آرمان می گوید: بنده تصور نمی‌کنم هیچ کدام از طیف‌های اصولگرا و از جمله حزب یکتا به دنبال معرفی گزینه مستقل نسبت به جریان اصولگرایی باشد. در نتیجه به نطر می‌رسد اصولگرایان با یک وحدت درونی در انتخابات حضور پیدا خواهند کرد و تا آنجا که امکان پذیر است از چنددستگی و انشقاق جلوگیری خواهد شد. اما احتمال بیشتر این است که اصولگرایان در مقابل آقای روحانی گزینه معرفی خواهند کرد.

  * گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: سیده مریم سیدان** انتشاردهنده: شهربانو جمعه
  پژوهشم**۹۳۶۸**۹۱۳۱

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.