• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رونق مرز پرویز خان در گرو آسان کردن امور است
  کد خبر : 1954811

  رونق مرز پرویز خان در گرو آسان کردن امور است

  رونق مرز پرویز خان در گرو آسان کردن امور استReviewed by on Dec 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه، در کارگروه توسعه صادرات استان با اشاره به لزوم تسهیل گری بیشتر در مرزهای استان اظهار داشت: اقلیم کردستان در سال جاری تعرفه های گمرکی…

  رونق مرز پرویز خان در گرو آسان کردن امور استReviewed by on Dec 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه، در کارگروه توسعه صادرات استان با اشاره به لزوم رونق مرز پرویز خان در گرو آسان کردن امور استتسهیل گری بیشتر در مرزهای استان اظهار داشت: اقلیم کردستان در سال جاری تعرفه های گمرکی دولت عراق را اجرایی کرده است و به همین دلیل مزیت مهم صادرات با تعرفه پایین از کرمانشاه سلب شده است.

  استاندار کرمانشاه ادامه داد: با توجه به این شرایط هم، تجار ایرانی کالاهای خود را از طریق مرزهای دیگر به کشور عراق صادر می کنند و همین امر باعث کاهش میزان صادرات کالا از مرزهای کرمانشاه به کشور همسایه شده است.

  رازانی تصریح کرد: در این شرایط باید به آسان تر کردن هر چه بیشتر امور در روند صادرات کالا به کشور عراق پرداخت تا تجار ترغیب شوند کالاهای خود را از مرزهای کرمانشاه صادر کنند.

  وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات استان دو اتفاق مهم افتاده است که یکی تغییر انتقال مدیریت بازارچه پرویزخان به گمرک و همچنین تغییر مدیریت این مجموعه است.

  استاندار کرمانشاه ادامه داد: مرز پرویزخان تا پیش از این در اختیار سازمان همیاری ها بود و ما در مجموعه مدیریتی خود با چشم پوشی و صرف نظر از منافعی که در این زمینه برای استانداری وجود داشت مدیریت این مجموعه را به گمرک واگذار کردیم تا بتوانیم رونق بیشتر را به این مرز برگردانیم.

  وی همچنین اظهار کرد: اینکار به منظور استقرار یک مجموعه رسمی و کارآمد در این مرز مبادلاتی مهم صورت گرفت و همچنین با این هدف که گمرک بتواند سامان بهتری به این بازارچه مهم مرزی بدهد.

  رازانی ادامه داد: همچنین موضوع تغییر مدیریت گمرک نیز با هدف با تسهیل بیشتر و بهبود در روند توسعه تجارت استان صورت گرفت.

  این مقام عالی عنوان کرد: امیدواریم با انجام این کارهای بتوانیم شاهد رونق بهتر گمرک و بازارچه پرویزخان باشیم.

  استاندار اظهار داشت: پرویزخان یکی از بزرگترین و مهم ترین پایانههای صادراتی کشور است و باید وضعیت آن به گونه ای باشد که تجار خارجی از خدمات رفاهی و بهداشتی مطلوب برخوردار شوند.

  این مقام عالی تصریح کرد: بهبود وضعیت پرویزخان توسعه و رونق اقتصادی استان را در پی خواهد داشت.

  وی در ادامه به مشکلات زیرساختی و خدماتی در گمرک پرویزخان اشاره کرد و گفت: هم اکنون گمرک پرویزخان از مشکلات زیربنایی، خدماتی و رفاهی و بهداشتی عدیده ای رنج می برد که این مشکلات و کمبودها هر چه زودتر و با جدیت تمام برطرف شوند.

  این مقام عالی استان تاکید کرد در این زمینه علاوه بر اعتبارات گمرک، از اعتبارات استانی نیز به ساماندهی این مجموعه اختصاص می یابد.

  در این زمینه مقرر شد طرح ساماندهی مجموعه گمرک پرویزخان در زمینه رفع مشکلات بهداشتی، نمازخانه و خدمات رسانی و محوطه سازی، همراه با برآورد هزینه ها در نشست های آتی کارگروه ارایه شود.

  در این نشست یک گزارش کارشناسی از وضعیت کوله بری و مبادلات مرزی استان کردستان و رویه های تجاری استان همسایه توسط مدیرکل اقتصادی استانداری ارایه شد.

  همچنین گزارشی از مشکلات بازارچه و گمرک پرویزخان توسط فرماندار قصرشیرین ارایه شد.
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.