• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » فرماندار: رفسنجان بیش از دیگر شهرستان های کرمان ظرفیت بوم گردی دارد
  کد خبر : 1954773

  فرماندار: رفسنجان بیش از دیگر شهرستان های کرمان ظرفیت بوم گردی دارد

  فرماندار: رفسنجان بیش از دیگر شهرستان های کرمان ظرفیت بوم گردی داردReviewed by on Dec 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا حمید ملانوری شبانگاه سه شنبه در نشست بوم گردی و استفاده از ظرفیت های روستایی در صنعت گردشگری در فرمانداری رفسنجان افزود: روستاهایی مانند باقرآباد نوق، خنامان و راویز از جاذبه…

  فرماندار: رفسنجان بیش از دیگر شهرستان های کرمان ظرفیت بوم گردی داردReviewed by on Dec 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا حمید ملانوری شبانگاه سه شنبه در نشست بوم گردی و استفاده از ظرفیت های روستایی در صنعت گردشگری در فرمانداری رفسنجان افزود: روستاهایی مانند باقرآباد نوق، خنامان و راویز از جاذبه های طبیعی و بکر برخوردارند و از آنها می توان در قالب بوم گردی و جذب گردشگران داخلی و خارجی استفاده کرد.
  وی تصریح کرد: وجود دریاچه شور، تپه های ماسه بادی، روستای خوش آب و هوای باقرآباد و خانه های خشتی گلی در روستاهای جوادیه فلاح در منطقه نوق رفسنجان زیرساخت هایی برای رونق صنعت گردشگری به شمار می رود که باید احیا شود.
  وی ادامه داد: سال ها است که اقتصاد رفسنجان متکی بر پسته است اما در حال حاضر با گذشت چندین سال کیفیت آب کشاورزی منطقه پایین آمده و شور شده به طوری که وزارت نیرو دشت رفسنجان را به همین دلیل به عنوان بحرانی ترین دشت آبی کشور معرفی کرده است.
  فرماندار رفسنجان تصریح کرد: این شهرستان با برنامه ریزی باید از شرایط تک محصولی خارج شود و از ظرفیت های موجود استفاده کند تا ایجاد اشتغال و کسب و کار جدید در رفسنجان رونق یابد.
  ملانوری با بیان اینکه رفسنجان در کنار ظرفیت های معادن، کشاورزی، راه آهن، فرودگاه، جاده های ترانزیتی و غیره ظرفیت بسیار بزرگی به نام گردشگری دارد گفت: با بهره گیری از صنعت گردشگری، می توان به کاهش آلایندگی، کاهش خسارتها و ارتقا سطح سلامت مردم کمک کرد.
  وی به وجود بزرگترین خانه خشتی جهان، دره راگه و غار میرزا، دریاچه شور، تپه های ماسه بادی، بادگیر معین، یخدان ها، باغ میزانی، حصار و قلعه ده خواجه و دیگر آثار و ابنیه های تاریخی و جاذبه های طبیعی در رفسنجان اشاره و تصریح کرد: خیلی از کشورها عمده درآمدشان از صنعت گردشگری تامین می شود.
  وی افزود: اتکای ما در رفسنجان به پسته موجب شده به منابع طبیعی و آثار تاریخی توجهی نشود لذا این شهرستان باید به یکی از ایستگاه های مهم گردشگری کشور تبدیل شود.
  وی با اشاره به اینکه اجرایی کردن ایده ها، فکر و تلاش می خواهد گفت: اگر ایده های نو و جدید را اجرا کنیم می توانیم با اتکا به نفس به منابع دولتی متکی نباشیم.
  خبرنگار: مریم رضایی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
  ۷۴۳۳/۳۰۲۹

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.