• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بانک های خصوصی کارنامه خوبی در رفع موانع تولید نداشتند
  کد خبر : 1954745

  بانک های خصوصی کارنامه خوبی در رفع موانع تولید نداشتند

  بانک های خصوصی کارنامه خوبی در رفع موانع تولید نداشتندReviewed by on Dec 21Rating: اسدالله درویش امیری شامگاه سه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: پرداخت ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال از چهار هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی بانک های دولتی برای رونق تولید، اقدام قابل…

  بانک های خصوصی کارنامه خوبی در رفع موانع تولید نداشتندReviewed by on Dec 21Rating:

  اسدالله درویش امیری شامگاه سه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: پرداخت ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال از چهار هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی بانک های دولتی برای رونق تولید، اقدام قابل قبولی به شمار می آید.
  وی یادآورشد: بانک های خصوصی بدانند که آن دسته از بانک هایی که قصد کمک به مردم و دولت را دارند، به حتم در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار می گیرند.
  درویش امیری اظهار کرد: اصل شورای گفت و گو بسیار مفید و سازنده است و مسئولان و متولیان هر بخش می توانند مسائل و مشکلات خود را به راحتی طرح و برای رفع آن راهکار پیدا کنند.
  استاندار نجان گفت: این جلسه که با حضور مسئولان اصلی بخش تولید و اجرایی استان برگزار می شود، جزء با اهمیت ترین و موثرترین جلسه ها به شمار می آید.
  وی به علت نبود نمایندگان در این جلسه اشاره و خاطرنشان کرد: نمایندگان برای تدوین سند برنامه ششم توسعه و تصویب قانون برنامه بودجه سال ۹۶، روزهای پر کاری را سپری می کنند و در صورتی که خواهان حضور آنان در این جلسه هستیم، باید زمان آن به روزهای شنبه یا پنجشنبه تغییر کند.
  درویش امیری به افزایش ۴۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی این استان طی ماه های گذشته اشاره کرد و آن را حاصل تلاش تمام فعالان حوزه تولید و اقتصاد در بخش خصوصی و دولتی برشمرد.
  استاندار زنجان با بیان اینکه ۵۲ درصد از درآمد سالانه این استان از محل دریافت مالیات تامین می شود، گفت: سایر درآمدهای این استان از دیگر منابع درآمدی تامین می شود.
  وی به موضوع تعطیلی مدارس با سرد شدن هوا اشاره کرد و افزود: اصل موضوع اینکه فرزندان باید با چشیدن سختی بزرگ شوند و رشد کنند و مسیر زندگی برای آنان همراه با سختی ها و دشواری ها فراهم شود تا در آینده خوب زندگی کنند، درست است.
  درویش امیری به رونمایی از منشور حقوق شهروندی به دست رئیس جمهوری اشاره و اضافه کرد: اعتقاد داشته و دارم که هرچه جامعه ما از حقوق اساسی خود آگاه باشد، به همان میزان اداره جامعه آسانتر است و به همان میزان مردم بهتر می توانند از حقوق خود دفاع کنند.
  استاندار زنجان گفت: قانون اساسی میثاق نامه بزرگ مردم است و می تواند حقوق ملت را تامین کند و پاسخگوی تمام نیازهای حقوقی و قانونی جامعه باشد.
  وی تاکید کرد: آنچه که مردم را گرفتار محاکم قضایی می کند، به خاطر آشنا نبودن آنان با حقوق شان است و رونمایی از منشور حقوق شهروندی را می توان در این زمینه به فال نیک گرفت.
  درویش امیری با بیان اینکه اقتصاد ایران به سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم می شود، یادآورشد: باید نقش بخش خصوصی و تعاونی را در اقتصاد کشور پررنگ تر کرد و به سمت حذف بخش دولتی در این زمینه رفت.
  استاندار زنجان گفت: اقتصاد دولتی معنا ندارد، ایران کشور بزرگ و سرشار از منابعی است و باید این منابع در اختیار بخش تعاونی و خصوصی برای بهره برداری قرار گیرد.
  وی اظهار کرد: باید همه فعالیت های اقتصادی متوجه بخش غیر دولتی باشد و اشکالاتی که در تعاونی وجود داشت که منجر به محدود شدن نقش آنان در اقتصاد کشور شده است، رفع شود.
  درویش امیری تصریح کرد: متاسفانه هنوز در کشور، انجام کارهای گروهی به جایگاه واقعی خود نرسیده و این نوع فعالیت ها توفیق چندانی ندارد.
  استاندار زنجان گفت: در مورد تعاونی های مسکن، به عنوان مسئول مستقیم کمیسیون ماده ۵ و عضو استانی شورای عالی شهرسازی کشور، بسیار تحت فشار قرار دارم.
  وی خاطرنشان کرد: شورای عالی مسکن معتقد است که ظرفیت زندگی در شهر زنجان برای ۷۰۰ هزار نفر فراهم است و موافق توسعه بیش از این سطح شهر نیست.
  درویش امیری با بیان اینکه مساحت کنونی شهر زنجان به ۶ هزار و ۴۰۰ هکتار می رسد، جمعیت موجود در این شهر را ۴۴۰ هزار نفر برشمرد و این شهر را دارای ظرفیت بالایی برای گنجایش جمعیت حداقل تا ۲۰ سال آینده اعلام کرد.
  استاندار زنجان گفت: فقط بحث راه اندازی شهرک های مسکونی مختلف نیست، جمعیت ساکن در این مناطق نیاز به خدمات و بخش هایی همچون مساجد، مدارس و درمانگاه دارند.
  وی تصریح کرد: قصد آن دسته از تعاونی های مسکنی که اقدام به خرید زمین در اطراف شهر و توسعه فضای آن می کردند، مشخص نیست، اما در هر صورت این زمین ها به تعاونی ها مسکن واگذار شده است و اعضای این تعاونی ها را گرفتار چنین مشکلی کرده است.
  درویش امیری ادامه داد: هیچ شخصی مخالف فعالیت تعاونی های مسکن نیست، اما ایجاد چنین مشکلاتی بخشی از شهر، مردم و دستگاه های اجرایی را گرفتار می کند.
  استاندار زنجان به واگذاری ۷۳۹ هکتار زمین به تعاونی های مسکن در شهر زنجان اشاره کرد و افزود: دولت قصد کمک به این تعاونی ها برای رفع مشکل تعیین تکلیف این زمین ها را دارد، اما تاکنون موفق به یافتن راهکاری در این زمینه نشده است.
  وی بر لزوم افزایش نقش اتاق تعاونی در فعالیت های اقتصادی تعاونی ها و رسیدگی به مسائل این حوزه تاکید کرد و یادآورشد: همانگونه که اتاق بازرگانی نقش قابل توجهی در توسعه صادرات و بهبود فعالیت های اقتصادی این استان ایفا کرده است، اتاق تعاون هم حق دارد که نقش خود را در ساماندهی تعاونی ها و بهبود فعالیت آنها ایفا کند.
  ۳۰۰۱/۶۰۸۵
  خبرنگار: مینا افشاری** انتشار دهنده: رویا رفیعی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.