• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » نامه های استاندارد جعلی قطعات خودرو در گمرک بوشهر داد استاندارد را درآورد
  کد خبر : 1954693

  نامه های استاندارد جعلی قطعات خودرو در گمرک بوشهر داد استاندارد را درآورد

  نامه های استاندارد جعلی قطعات خودرو در گمرک بوشهر داد استاندارد را درآوردReviewed by on Dec 21Rating: گروه اقتصادی، بحث قاچاق کالا از مبادی رسمی و گمرکات و بی توجهی به صحت و سلامت اسناد و ابزارهای کنترلی لازم موضوعی است که در این روزها توجه بیشتر رسانه ها و مقامات مسئول را به خود…

  نامه های استاندارد جعلی قطعات خودرو در گمرک بوشهر داد استاندارد را درآوردReviewed by on Dec 21Rating:

  گروه اقتصادی، بحث قاچاق کالا از مبادی رسمی و گمرکات و بی توجهی به صحت و سلامت اسناد و ابزارهای کنترلی لازم موضوعی است که در این روزها توجه بیشتر رسانه ها و مقامات مسئول را به خود معطوف کرده است.
  به گزارش ایران ویج به نقل از بولتن نیوز، در این رابطه اگر از مواردی مانند کمبود تجهیزات ایکس ری و خلاء های قانونی و متوقف شدن برخی از موانع بازدارنده که کار قاچاق کالا را آسانتر می کند بگذریم به موادر دیگری بر می خوریم که مقامات ناظر باید توجه بیشتری به انها داشته باشند.
  از این جمله می توان به موضوع وادرات کالاهایی به کشور اشاره کرد که با اسناد صوری و بدون استاندارد و از طریق درب گمرکات کشور و به صورت انبوه وارد می شوند و نه تنها عواید زیادی برای قاچاقچیان دارد بلکه مضرات ان برای مردم و مصرف کنندگان در حدی است که قابل تصور نیست.
  کار واردات قاچاق کالا با استانداردهای صوری و بدون ضابطه تا جایی پیش رفته است که در آخر امر صدای استاندارد بوشهر هم در آمده و این سازمان بعد از اینکه می بیند علی رغم واردات حجم بالای کالا اما کسی برای دریافت استاندارد رجوع نمی کند مشکوک شده و خود وارد عمل شده است. در واقع اگر استاندارد خود وارد عمل نمی شد شاید سالیان دراز دیگر بی ریشه های قا چاقچی به نامه های جعلی مجوز استاندارد صادر می کردند و کالای قاچاق وارد می کردند تا خرج گسترش فساد و توسعه مکانهای امن خود برای به سقوط کشاندن جامعه بکنند!
  این گروه از قاچاقچیان که مطمئنا توسط دشمنان ایران و در صدر آنها رژیم صهیونیستی در حال کسب درآمدهای نامشروع هستند قاعدتا کاملا برنامه ریزی شده و حساب شده عمل می کنند چون به شکلی کاملا حرفه ای تمامی امور را در اختیار خود گرفته اند و با بسته شدن هر مسیر این انگلها را در مسیری دیگر و با ترفندی دیگر مشاهده می کنیم.
  در این رابطه البته ارگان های نظارتی و قضایی تلاشهای بسسیاری صورت داده اند و نگاهی به پرونده های مفاسد اقتصادی در دادگاه های ایران و کشفیات نیروی انتظامی گواهی بر این امر است اما فساد چنان در سیستمهای بروکراتیک و اداری کشور و به خصوص در …. و مبادی رسمی و بنادر رخنه کرده که گویی راه به جایی نخواهیم برد.  
  به هر حال برابر اخبار رسیده به بولتن نیوز اینگونه پیدا است که هنوز عرق قاچاق خروج غیر قانونی خاک کشورمان از گمرکات بوشهر توسط اداره بندر خشک نشده که اطلاعات جدید جکایت از رخنه دیگر در گمرک دارد.
  روز جاری مطلع شدیم که از یکی از دفاتر فعال گمرک بوشهر مقداربسیار زیادی لوازم خانگی بویژه لوازم یدکی اتومبیل و لنت ترمز بطور غیرقانونی ترخیص شده است که البته اخیرا اداره استاندارد بوشهر بعد از واردات گسترده این کالاها متوجه شده که مقادیر بسیار زیادی لوازم یدکی بویژه لنت ترمز بدون اخذ مجوز و تاییده استاندارد و با نامه های جعلی وارد کشور شده است که سلامت جامعه را شدیدا تحدید می کند.
  ورود لوازم یدکی با تاییده های جعلی به کشور در حالی صورت گرفته که قانون گذار ورود اینگونه کالاها را که با سلامت جامعه ارتباط مستقیم دارد را تنها با مجوز استاندارد آزاد دانسته و اخذ استاندارد در این بخش را اجباری اعلام کرده است.
  در این خصوص سازمان استاندارد بعد از اینکه می بیند کسی برای اخذ مجوز استاندارد لوازم خودرو به سازمان استاندارد مراجعه نمی کند ولی این لوازم و قطعات همچنان از گمرکات وارد بازار می شود، به این موضوع مشکوک شده و مسئولین این سازمان با پیگیری مکرر متوجه می شوند که مجوز های استاندارد ارائه شده به گمرک در رابطه با قطعات خودرو تماما جعلی هستند.
  اداره استاندارد بعد از مشخص شدن موضوع و با توجه به این که لوازم یدگی وارد شده که در حجم بسیار زیاد وارد کشور شده در صورت غیر استاندارد بودن مطمئنا با سلامت و جان ملت بازی می کند طی ده نامه خطاب به گمرک بوشهر اعلام می دارد که تمام اظهارنامه های صادره با مجوز جعلی استاندارد خارج شده است.
  در این بین باید توجه کنیم که مسئله آزبست لنت های ترمز که خود سرطانزا است تنها مشکل وادرات کالاهای بی کیفیت نیست بلکه واردات قطعاتی که در اتومبیل مصرف می شود در صورتی که این قطعات کیفیت لازم را نداشته باشد می تواند منجر به هزینه های سنگین به جامعه و خانواده شود که از این جمله می توان به نقص عضو و مرگ در اثر تصادف به موجب نقص فنی خودرو و کار نکردن صحیح قطعات باشد که علاوه بر زیان و خسارتهای مالی ، خسارتهای اجتماعی زیادی را نیز در بر خواهد داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.