• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » واگذاری محوری جدید از عملیات آزادسازی موصل به بسیج مردمی
  کد خبر : 1954620

  واگذاری محوری جدید از عملیات آزادسازی موصل به بسیج مردمی

  واگذاری محوری جدید از عملیات آزادسازی موصل به بسیج مردمیReviewed by on Dec 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، «بسیج مردمی» عراق موسوم به «جیش الشعبی» اعلام کرد در انتظار فرمان «حیدر العبادی»، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور جهت گشودن صفحه‌ای جدید از عملیات…

  واگذاری محوری جدید از عملیات آزادسازی موصل به بسیج مردمیReviewed by on Dec 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، «بسیج مردمی» عراق موسوم به «جیش الشعبی» اعلام کرد در انتظار فرمان «حیدر العبادی»، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور جهت گشودن صفحه‌ای جدید از عملیات آزادسازی شهر «موصل» تحت عنوان «قادمون یا نینوی» است.

  بنابر اعلام بسیج مردمی عراق قرار است، این نیرو بجز محور غرب موصل، مسئولیت محور دیگری را در عملیات آزادسازی موصل عهده‌دار شود.

  «ریان الکلدانی»، یکی از فرماندهان این نیروی مردمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد، با اشاره به اینکه رزمندگان این نیرو بشکلی گسترده و با حساسیت بسیار، جوانب انسانی را در عملیات‌های خود مراعات می‌کنند، یکی از مهمترین دلایل کُندی عملیات‌ها در برخی مناطق را وجود غیرنظامیان دانست.

  الکلدانی در ادامه از سپرده محور عملیاتی جدید به نیروی بسیج مردمی خبر داد و خاطر نشان کرد: قرار است، این نیرو محورهای عملیاتی کرانه رودخانه «الزاب» را تحویل بگیرد که مناطق مهمی چون الحمدانیه و الخضر را شامل می‌شود.

  این فرمانده میدانی بسیج مردمی عراق درباره امکان بازگشت مسیحیان به مناطق خود در موصل بویژه منطقه «سهل نینوی» که از سیطره داعش آزاد شده گفت: درحال حاضر چنین امکانی وجود ندارد، چون داعش خسارات بسیار گسترده‌ای به این مناطق وارد آورده و خانه‌ها، محله‌ها و ساختارهای زیربنایی مناطق مسیحی‌نشین را تقریبا بطور کامل نابود کرده است.

  وی با تاکید بر اینکه رزمندگان نیروی بسیج مردمی عراق پس از بیرون راندن داعش از این مناطق آنها را پاکسازی کرده و هم اکنون این مناطق، مناطق امن شمرده می‌شود، افزود: با این حال گستردگی خرابی‌ها و ویرانی‌های برجای مانده از داعش را مانع بازگشت اهالی در این برهه زمانی دانست.

  نیروی بسیج مردمی عراق تاکنون مسئولیت آزادسازی محور غربی و جنوب غربی موصل در عملیات بزرگ «قادمون یا نینوی» را برعهده داشت که از جمله محورهای مهم و راهبردی داعش شمرده می‌شود.

  اهمیت محور غربی و جنوب غربی موصل در این امر نهفته است که خطوط امداد و کمک‌رسانی داعش از موصل به سوریه بویژه شهر «رقه»، مرکز داعش در عراق در این دو محور قرار دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.