• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » نگاه مجلس ایران برای توسعه همکاری ها با بوسنی مثبت است
  کد خبر : 1954462

  نگاه مجلس ایران برای توسعه همکاری ها با بوسنی مثبت است

    به گزارش ایران ویج، صفت سوفتیچ رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین ظهر امروز (سه شنبه ۳۰ آذر ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد. لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط دوکشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برحفظ حاکمیت ارضی و تداوم…

   بوسنی

   

  به گزارش ایران ویج، صفت سوفتیچ رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین ظهر امروز (سه شنبه ۳۰ آذر ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

  لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط دوکشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برحفظ حاکمیت ارضی و تداوم همبستگی اقوام مختلف در بوسنی تأکید دارد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر از سخنان خود، افزود: در مجلس ایران نگاه مثبتی به توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های گوناگون با بوسنی دارد و از افزایش مناسبات دوستانه فیمابین دو کشور استقبال می‌کند.

  لاریجانی با اشاره به معضل رشدگروه‌های تروریستی در منطقه و پیامدهای جهانی آن و با محکومیت اقدام تروریستی علیه جان سفیر روسیه در آنکارا، گفت: متأسفانه برخی کشورها با اقدامات نادرست خود زمینه رشد تروریسم و افراط‌ گرایی را با هدف دستیابی به اهداف نامشروع خود به وجود آوردند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ،گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در جهت کمک به برقراری صلح و امنیت در منطقه و جهان تلاش کرده است و در این راستا آماده همکاری است.

  لاریجانی در ادامه این دیدار با اشاره به سطح مبادلات دو کشور گفت: تلاش برای اتصال تجار، بازرگانان و بخش خصوصی دو کشور با هدف ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی و تجاری اهمیت فراوانی دارد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار بر لزوم افزایش ارتباطات فرهنگی، علمی و توسعه صنعت گردشگری بین دو کشور تأکید کرد.

  صفت سوفتیچ: اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای کمک در بازگرداندن صلح و امنیت به منطقه ستودنی است

  صفت سوفتیچ رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با قدردانی از کمک‌های انسان‌دوستانه ایران به بوسنی در دوران جنگ این کشور،گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از معدود کشورها دردوران سختی و جنگ در بوسنی همواره در کنار ملت و دولت بوسنی حضور داشت و ملت ما هیچگاه این موضع دوستانه و برادرانه را فراموش نخواهد کرد.

  رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین در ادامه،گفت: توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری با ایران در کنار مناسبات خوب سیاسی و پارلمانی بوسنی است.

  وی با اشاره به رفت و آمد مقامات بلندپایه بوسنی به جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر، گفت: این ارتباطات نشان‌دهنده علاقمندی مسئولان و مردم بوسنی به توسعه مناسبات دوستانه فی‌مابین است.

  صفت سوفتیچ همچنین با اشاره به اوضاع خاورمیانه گفت: اقدامات و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک در بازگرداندن صلح و امنیت به منطقه ستودنی است.

  رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین با انتقاد از سکوت جامعه جهانی نسبت به جنایت‌های تروریست‌ها و حامیانشان به نام اسلام دست به اینگونه اقدامات ضد بشری می‌زنند، گفت: تروریست معضل کنونی جهان به شمار می‌رود و باید تلاش شود تا در تمام سطوح برای مبارزه با آن اقدام جهانی صورت گیرد.

  رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین در این دیدار با اشاره به همزیستی اقوام و پیروان ادیان الهی در ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران الگوی مناسبی در زمینه زندگی صلح‌آمیز اقوام و اندیشه‌های گوناگون برای تمامی کشورهاست.

  وی در پایان خواستار توسعه مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه در عرصه پارلمانی شد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.