• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » توسعه صنایع دستی راهکاری موثر برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است
  کد خبر : 1954334

  توسعه صنایع دستی راهکاری موثر برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است

  توسعه صنایع دستی راهکاری موثر برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی استReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، زهرا یعقوب نژاد سه شنبه در بازدید از مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای طوفان افزود: تجمیع استعدادهای بانوان عامل ایجاد سرمایه های انسانی مولد در جامعه است و فعالیت اقتصادی…

  توسعه صنایع دستی راهکاری موثر برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی استReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، زهرا یعقوب نژاد سه شنبه در بازدید از مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای طوفان افزود: تجمیع استعدادهای بانوان عامل ایجاد سرمایه های انسانی مولد در جامعه است و فعالیت اقتصادی و تولیدی جمعی بانوان می‌تواند ظرفیت‌های بیشتری برای توسعه و رشد اجتماعی و اقتصادی فراهم کند.
  وی ادامه داد: باید برای ثبت فرهنگ منطقه، صنایع دستی و اثر برجسته هنرمندان کتابچه زنان فعال در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی طراحی شود که در این زمینه دفتر امور بانوان و خانواده در حال برنامه ریزی و تدوین آن است.
  در این بازدید پیشنهاد شد که دستگاه های دولتی برای اهدای جوایز و هدایا به مناسبت های مختلف برای مراسم و همایش های ملی و استانی از صنایع دستی استان و هنر دست زنان توانمند همین استان استفاد کنند که این امر می تواند تشویقی برای صنعتگران صنایع دستی استان باشد.
  مجتمع آموزش فنی و حرفه ای طوفان با پنج مربی و ۴۳ نفر کارآموز در رشته های صنایع غذایی ، صنایع دستی و طراحی دوخت از سال ۱۳۶۰ در حوزه آموزشی و هنری در هرمزگان فعالیت دارند.
  صنایع دستی هرمزگان از جمله صنایعی است که بیشتر جنبه مصرف محلی داشته و شامل گلابتون دوزی، شک بافی، خوس دوزی، بادله دوزی، چادر شب بافی، قالی بافی، سبدبافی، حصیربافی، سوزن دوزی، صنایع صدفی ، ملیله دوزی دور لباس و صنایع دستی دریایی است و همچنین صنایع دستی موجود در استان هرمزگان بیشتر فصلی بوده که ۹۰ درصد تولیدکنندگان آن را زنان تشکیل می دهند.
  ۷۱۹۵/۶۰۴۸
  خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده : خلیل تنیده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.