• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » میراث فرهنگی همدان به دنبال احیای چرم ساغری است
  کد خبر : 1954312

  میراث فرهنگی همدان به دنبال احیای چرم ساغری است

  میراث فرهنگی همدان به دنبال احیای چرم ساغری استReviewed by on Dec 20Rating: مرضیه غلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه چرم ساغری یکی از هنرهایی بوده که سالیان گذشته در همدان وجود داشته و اکنون منسوخ شده است افزود: برای احیای این صنعت در سال جاری بودجه…

  میراث فرهنگی همدان به دنبال احیای چرم ساغری استReviewed by on Dec 20Rating:

  مرضیه غلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه چرم ساغری یکی از هنرهایی بوده که سالیان گذشته در همدان وجود داشته و اکنون منسوخ شده است افزود: برای احیای این صنعت در سال جاری بودجه ای در نظر گرفته شده و از علاقه مندان برای مشارکت در این امر پژوهشی دعوت می شود.
  وی با بیان اینکه میراث فرهنگی در حوزه آموزش صنایع دستی و هنرهای سنتی فعالیت های زیادی را انجام می دهد گفت: برای آموزش با حمایت از اساتید با تجربه، داشته های آنها به نسل جدید منتقل می شود که در سال های گذشته با اختصاص بودجه و آموزش رایگان کارهای خوبی در این زمینه انجام شد.
  وی ادامه داد: در استان همدان در زمینه هایی که پیشینه غنی وجود دارد از جمله مسگری، حلبی سازی، چرم ، سفال، قالی بافی، مروار بافی، منبت و معرق آموزش های لازم داده می شود.
  وی آموزش گردشگری را از دیگر برنامه های میراث فرهنگی عنوان کرد و افزود: این آموزش ها در زمینه هتل داری، راهنمای تور و خدمات گردشگری با هدف تربیت نسل جدید در این حوزه ها برگزار می شود.
  غلامی با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی به تنهایی نمی تواند در حوزه گردشگری فعالیت داشته باشد افزود: برای جذب توریست سایر نهادهای مرتبط باید فعالیت داشته باشند.
  به گفته وی در سال جاری ۲۹۸ نفر از علاقه مندان آموزش های لازم در زمینه گردشگری را گذراندند و آموزش رشته های صنایع دستی نیز توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.
  در حال حاضر در استان همدان رشته هایی مانند جاجیم بافی، مسگری ، نمد مالی، دباغی سنتی، چاقو سازی، تراش شیشه، گره چینی، چلنگری و حلبی سازی در حال منسوخ شدن است و رشته هایی مانند زری بافی ، شال بافی ، موتابی ، پوستین بافی و عبا بافی به طور کامل منسوخ شده است.
  ۲۰۸۷/۶۹۹۳
  خبرنگار: زهرا پیرنیا** انتشاردهنده: اکبر بهاروند

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.