• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بعد از برجام چی فکر می کردیم و چی شد؟
  کد خبر : 1954246

  بعد از برجام چی فکر می کردیم و چی شد؟

  بعد از برجام چی فکر می کردیم و چی شد؟Reviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، در حالی که بعد از روی کار آمدن دولت جدید برخی ها انتظار کاهش قیمت ها و مخصوصا پایین آمدن قیمت دلار را داشتند، نه…

  بعد از برجام چی فکر می کردیم و چی شد؟Reviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، در حالی که بعد از روی کار آمدن دولت جدید برخی ها انتظار کاهش قیمت ها و مخصوصا پایین آمدن قیمت دلار را داشتند، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه بعد از نزدیک به چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید قیمت دلار به مرز ۴ هزار تومان رسید.

  حالا دیگر نه خبری از جمشید بسم الله و نه چهار پایه معروفش است؛ تا کسی بتواند قیمت بالا رفته دلار را گردن او بیندازد!

  شاید خیلی ها دلیل پرواز ناگهانی قیمت دلار را ندانند، اما جالب است که تنها کسی که می توانست جواب این سوال را بدهد، فقط به روزه سکوت بسنده کرد!

  رئیس کل بانک مرکزی بعد از روزه سکوت خود در یک اظهار نظر تلگرامی این افزایش ناگهانی قیمت دلار را با جواب "جای نگرانی نیست" پاسخ داد؛ و این افزایش را مقطعی و پایدار ندانسته و باز هم مردم را به امیدواری و صبر فراخوانده بود.

  این افزایش قیمت در نهایت اما پایدار شد! پُتکی که بر سر همه خورد.

  در روزهای اول روی کار آمدن دولت روحانی، رئیس جمهور با تبلیغات خود مردم را جذب کرده و خیلی ها از تبلیغات و اظهاراتی که در نهایت در حد شعار و وعده باقی ماند، خوشحال بودند.

  در دوران منصوب به مذاکرات برجام و حتی دوران پسابرجام هم دولت همچنان مردم را به بهتر شدن شرایط با ادامه مذاکرات و نتیجه بخشی آنها تشویق می کرد.

  برداشته شدن تحریم ها، برگشت پول بلوکه شده و گشایش های اقتصادی همه و همه از جمله وعده های بود که دولت قول عملی شدن آنها را داده بود و مردم را به پایین آمدن قیمت دلار امیدوار کرده بود.

  اما این وعده ها تنها در حد یک رویا باقی ماند، رویایی که با برجام هم تحقق نیافت، رویایی که در هفته های اخیر اما تبدیل به کابوس شد و حتی امکان دارد بازار را هم ملتهب کند.

  اما نکته جالب این است که افرادی که آن روزها یعنی در سال های ۹۰ و ۹۱ به بازار گردانی علیه التهاب موجود مشغول بودند، امروز امیدوار به بهتر شدن اوضاع هستند.

  آنها همه دوران بعد از توافق را به بهشت اقتصادی فرامی خواندند، اما امروز اعداد قرمز روی صرافی ها آنها را نگرانتر می کند!

  چرا که بعد از گذشت سه سال فعالیت بی نتیجه آنها هیچ اقدام ارزشمندی در کارنامه شان ثبت نشده است و تمام وعده هایشان فقط وعده ماند!

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.