• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » سهم محرومان جنوبشرق کشور از حقوق شهروندی فقط یک پیامک!
  کد خبر : 1954213

  سهم محرومان جنوبشرق کشور از حقوق شهروندی فقط یک پیامک!

  سهم محرومان جنوبشرق کشور از حقوق شهروندی فقط یک پیامک!Reviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از”رودبار ما“، این روزها میلیونها پیامک از سوی رئیس جمهور ارسال می‌شود که حقوق شهروندی را برای ملت تدوین کرده است.آقای رئیس جمهور مناطق محروم در جنوب…

  سهم محرومان جنوبشرق کشور از حقوق شهروندی فقط یک پیامک!Reviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از”رودبار ما“، این روزها میلیونها پیامک از سوی رئیس جمهور ارسال می‌شود که حقوق شهروندی را برای ملت تدوین کرده است.آقای رئیس جمهور مناطق محروم در جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان چه می دانند منشور حقوق شهروندی شما چیست.

  حقوق شهروندی دولت هر چند از لحاظ محتوایی خوب به نظر می رسد ولی وقتی توان و عمل دولت پیرامون آنها را می بینی بسیار مضحک جلوه می کنند:

  ماده ۷۳-حق شهروندان است که از مسکن ایمن و متناسب با نیاز خود و خانواده‌شان بهره‌مند شوند. دولت بر اساس نیاز و با رعایت اولویت و امکانات زمینه استیفای این حق را فراهم می‌نماید.

  و حال سوال من از رئیس جمهور محترم این است کسی که هنوز در کپر زندگی می کند، آب لوله کشی سالم ندارد منشور حقوق شهروندی شما چه به دردش می خورد آنها شب تا صبح را باید با حشرات بجنگند.

  ماده ۷۸-شهروندان از حق فرصت برابر در دسترسی به مشاغل و انتخاب آزادانه حرفه موردنظر خود طبق موازین قانونی به‌گونه‌ای که قادر به تأمین معاش خود به‌صورت منصفانه و آبرومندانه باشند، برخوردارند. دولت شرایط مناسب را برای تحقق این حق تضمین و بر آن نظارت می‌نماید.

  اشتغال قصه پر غصه‌ جوانان تحصیلکرده جنوب کرمان است که آمار و ارقام دولت را برای سنجش پیشرفتش لازم ندارد بلکه کافیست سر در دل هر خانه و خانواده ای ببری تا آنگاه بفهمی که بیکاری چگونه همچون موریانه جوانهای این منطقه را می بلعد و آنها در آتش شغل های کاذب می سوزند باور کنید که حقوق شهروندی شما نسخه شفابخش محرومان جنوب کرمان نیست.

  در حالی که نور چشمی های شما در پایتخت در بهترین شرایط زندگی می کنند اما کمی آن سو تر و در نقطه ی از جنوب کرمان محرومان در تنگ‌دستی زندگی می کنند که برخی از آنها حتی قادر به تامین امرار معاش خود نیستند شما اگر  بساط نجومی ها و نورچشمی ها را جمع کنید حقوق شهروندی خودش  تأمین می شود.

  ماده ۲- شهروندان از حق زندگی شایسته و لوازم آن همچون آب بهداشتی، غذای مناسب، ارتقای سلامت، بهداشت محیط، درمان مناسب، دسترسی به دارو، تجهیزات، کالاها و خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی منطبق با معیارهای دانش روزو استانداردهای ملّی، شرایط محیط زیستی سالم و مطلوب برای ادامه زندگی برخوردارند.

  اینها را چه کسی می گوید؟ دولتی که نه تنها این حقوق را در این سه سال تامین نکرد بلکه خود مانعی بزرگ در تحقق آنها شد.بحث خدمات درمانی مهمترین مشکل محرومان رودبار جنوب، بشاگرد، چاه دادخدا است آنها برای رسیدن به نزدیکترین پزشک متخصص حداقل باید ۲۰۰کیلومتر را بپیمایند آیا خبر دارید که سالانه چندین نفر از محرومان روستای چاه ابراهیم و دیگر روستاهای محروم جنوب کرمان به دلیل  عدم دسترسی به خدمات درمانی و بهداشتی جان خود را از دست می دهند.

  ماده ۳- حق زنان است که از برنامه‌ها و تسهیلات بهداشتی و درمانی مناسب و آموزش و مشاوره‌های مناسب برای تأمین سلامت جسمی و روانی در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی در مراحل مختلف زندگی به‌خصوص دوران بارداری، زایمان، پس از زایمان و در شرایط بیماری، فقر یا معلولیت، برخوردار باشند.

  چه حقوق شهروندی برای زنان مناطق محروم  وجود دارد نوشتن این حرفها شاید بر روی کاغذ راحت باشد اما در مرحله اقدام وعمل چه پیشرفتی داشته است باگذشت چندین ماه  از طرح تحول سلامت هنوز زنان مناطق محروم رودبارجنوب برای یک سونوگرافی ساده باید به شهرهای همجوار بروند که این امر خطراتی را نیز در پی دارد با وجود ۱۲۰هزار نفر جمعیت هنوز یک پزشک متخصص زنان در این شهر نیست.

  آقای رئیس جمهور پیامکهایی که شما روز گذشته ارسال کردید هزینه آن به میلیاردها تومان می رسد، هزینه هایی که اگر در مناطق محروم جنوبشرق کشور سرمایه گذاری می شد، بسیاری از دغدغه مردم این نقاط محروم را برطرف می کرد.
  خلاصه  کلام آقای روحانی درد زیاد است با پول ارسال این همه پیامک هزینه درمان چند کودک محروم در جنوبشرق کشور را می شد تامین کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.