• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » برگزاری جلسات با بنیاد مصلی صرفا برای مرمت خانه فتح الله‌اف صورت گرفته است
  کد خبر : 1954195

  برگزاری جلسات با بنیاد مصلی صرفا برای مرمت خانه فتح الله‌اف صورت گرفته است

  برگزاری جلسات با بنیاد مصلی صرفا برای مرمت خانه فتح الله‌اف صورت گرفته استReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار اظهار داشت: برای مرمت و ایجاد کاربری فرهنگی در خانه فتح الله…

  برگزاری جلسات با بنیاد مصلی صرفا برای مرمت خانه فتح الله‌اف صورت گرفته استReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار اظهار داشت: برای مرمت و ایجاد کاربری فرهنگی در خانه فتح الله اف با همکاری بنیاد محترم مصلی و شهرداری تبریز، نقشه های پیشنهادی ارائه شده از سوی این بنیاد توسط این اداره کل مورد بررسی قرار گرفته است.

  وی افزود: موضوع احداث پارکنیگ در ادامه جلسه مطرح شده و تصمیم برآن شده تا نقشه و درخواست از سوی بنیاد مصلی به این اداره کل ارسال شود که با گذشت بیش از سه ماه از تاریخ برگزاری جلسه هیچ اقدام و مکاتبه ای در این خصوص از سوی بنیاد انجام نشده و احداث پارکینگ بدون اخذ مجوز آغاز شده است.

  آبدار تاکید کرد: حضور کارشناسان میراث فرهنگی هم در جلسات صرفا به خاطر موضوع احیا و مرمت خانه فتح اله اف بوده و به منزله تایید برای احداث پارکینگ نبوده است.

  مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: بعد از انجام بازدیدهای میدانی و نقشه برداری ژئوفیزیکی و اعلام نظر کارشناسان میراث فرهنگی کشور مبنی بر وجود آثار تاریخی در حریم و عرصه ارک علیشاه و حیاط خانه فتح اله اف، علیرغم نظر بنیاد مصلی مبنی بر عدم وجود آثار در این محدوده، عملیات ساخت پارکینگ متوقف شده است.

  آبدار در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس مکاتبه معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با وزیر کشور و مکاتبه معاون میراث فرهنگی کشور با استاندار محترم و مصوبه شورای عالی شهرسازی، به دلیل قرار گرفتن محل احداث پارکینگ در حریم ارک علیشاه و خانه فتح اله اف، انجام هر گونه عملیات در این محدوده ممنوع اعلام شده است.

  وی با تاکید بر لزوم تمکین به قانون گفت: بر اساس قانون مرجع هر گونه تصمیم گیری پیرامون مواریث فرهنگی و تاریخی، سازمان میراث فرهنگی کشور است.

  آبدار عنوان کرد: پس از گمانه زنی و انجام کاوش باستان شناسی در محوطه و انجام بررسی های تکمیلی نتایج متعاقبا در اختیار علاقمندان میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت.  

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.