• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » خانواده ها زمینه های صحیح و متعارف رفتاری نوجوانان وجوانان را جهت دهند
  کد خبر : 1954162

  خانواده ها زمینه های صحیح و متعارف رفتاری نوجوانان وجوانان را جهت دهند

  خانواده ها زمینه های صحیح و متعارف رفتاری نوجوانان وجوانان را جهت دهندReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شاهوخبر؛ معاون فرماندار کامیاران در سخنانی بر لزوم آموزش و برنامه ریزی برای شناخت رفتارهای پرخطر نوجوانان و جوانان در جامعه و تدوین برنامه…

  خانواده ها زمینه های صحیح و متعارف رفتاری نوجوانان وجوانان را جهت دهندReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شاهوخبر؛ معاون فرماندار کامیاران در سخنانی بر لزوم آموزش و برنامه ریزی برای شناخت رفتارهای پرخطر نوجوانان و جوانان در جامعه و تدوین برنامه ای جهت آشنائی خانواده با این نوع رفتارها تاکید کرد.

  دکتر عطالله فرهادی که خود دانش آموخته علوم اجتماعی و روان شناختی می باشد، در همایش پیشگیری از رفتارهای پرخطر گروه های سنی نوجوان و جوان عنوان داشت:  باید برنامه های آسیب شناسی رفتارهای پرخطر برای اقشار در معرض خطر و مخصوصا دانش آموزان تدوین شود.

  وی افزود: دیگر زمان مرزهای بسته خانواده به سرآمده و بمانند گذشته نمانده است؛ وقتی دیوارهای حفاظتی خانواده ها فرو ریزد، آنچه که بسیار اهمیت دارد و می تواند کارساز باشد، داشتن مهارت های رفتاری و ارتقا آن با استفاده از آگاهی های به روز شده می باشد.

  فرهادی به فرآیند توسعه وسایل و امکانات ارتباطات جمعی اشاره کرد و گفت: دنیای امروز دنیای ارتباطات است و اینک سراسر جهان به دهکده ای تبدیل شده که در آن واحد هرگونه اتفاق روی داده در سراسر آن به سرعت انتشار می یابد.

  معاون فرماندار اضافه کرد: حال این سوال مطرح می شودکه چکار کنیم تا از خطرات و بیماری های رفتاری دور باشیم؛ البته دراین باره مکانیسم های مختلفی وجود دارد و اهمیت موضوع عملا در حال نشان دادن ضرورت طرح راهکارهای علمی و رفتاری است.

  وی به دوره های زندگی انسان از بدو تولد تا دوره بزرگسالی اشاره نمود و ابراز داشت: در تعالیم دین مبین اسلام و همچنین در مباحث علم روان شناسی، روند رشد انسان ها به ۳ دوره کلی تقسیم می شود؛ در این میان دوره نوجوانی که گذر از کودکی به سوی جوانی است بسیار با اهمیت می باشد.

  فرهادی تشریح کرد: سن نوجوانی دوره  برزخ در رشد است  و طبعا ایجاد سردرگمی می نماید. در این دوره نوجوانان بسیار حساس می باشند، زیرا شاهد تغییرات بسیاری در مسائل فیزیولوژیک، روانی و اجتماعی خود هستند.

  معاون فرماندار کامیاران در پایان سخنان خود مسائل مربوط به رشد را برای قشر نوجوان با اهمیت دانست و بیان داشت: وهله اول و با اهمیت در این دوره بحث تغییرات فیزیولوژیک است و نوجوان به خودنگری و توجه به تغییرات عینی اهمیت می دهد و بعد تغییرات ایجاد شده در مسائل روانی و احساسی نوجوانان پیش می آید و در اینجا باید خانواده ها وارد شده و زمینه های صحیح و متعارف رفتاری را جهت دهند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.