• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » دوره آموزشی پیشگیری از شیوع شپش برگزار شد
  کد خبر : 1954158

  دوره آموزشی پیشگیری از شیوع شپش برگزار شد

  دوره آموزشی پیشگیری از شیوع شپش برگزار شدReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن حسامی معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد:  پدیکولوزیس شایع‌ترین آلودگی‌های انگلی در سراسر دنیاست که می‌تواند موجب طرد اجتماعی افراد و خانواده‌های مبتلا شود.  این مسئول…

  دوره آموزشی پیشگیری از شیوع شپش برگزار شدReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن حسامی معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد:  پدیکولوزیس شایع‌ترین آلودگی‌های انگلی در سراسر دنیاست که می‌تواند موجب طرد اجتماعی افراد و خانواده‌های مبتلا شود. 

  این مسئول در ادامه از برگزاری دوره آموزشی و پیشگیری از پدیکلوزیس(آلودگی به شپش) در مراکز نگهداری شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی استان خبر داد. 

  وی با اشاره به امکان افزایش شیوع این آلودگی در محل‌های پر جمعیت عنوان کرد: به دلیل کاهش توجه به بهداشت فردی در مکان‌های عمومی، امکان ایجاد اپیدمی‌های بزرگ در مراکز نگهداری شبانه‌روزی وجود دارد. 

  معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین خاطرنشان کرد: از این رو در راستای پیشگیری از شیوع این آلودگی در مراکز تحت نظارت بهزیستی استان، دوره‌های آموزشی پیشگیری و درمان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان برای مدیران، مربیان و مراقبین مراکز تجمیعی شبانه‌روزی توانبخشی برگزار شد. 

  این مسئول با اشاره به تعداد مراکز بهزیستی در استان عنوان کرد: هم‌اکنون ۴۳ مرکز نگهداری شبانه و روزانه توانبخشی تحت نظارت بهزیستی استان در زمینه‌های نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی، جسمی و حرکتی، بیماران روان مزمن و سالمندان و مراکز توانبخشی خانواده و کودک کم‌شنوا و اتیسم فعال است.

  معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین بیان کرد: شیوع این آلودگی به جامعه و یا طبقه اجتماعی خاصی تعلق ندارد و می‌تواند تمام افراد جامعه را مبتلا می‌سازد. 

  حسامی با اشاره به عوامل موثر در شیوع این آلودگی خاطرنشان کرد: از نظر شدت و شیوع آلودگی، متغیرهای مثل سن، جنس، نژاد و وضعیت اقتصادی اجتماعی موثرند . 

  وی ادامه داد: به طور معمول شپش در جوامع فقیر و متراکم شایع‌تر است و از نظر مکانی، مهدهای کودک، مدارس و مراکز تجمعی نقش بالایی دراپیدمی‌های شپش دارند. 

  معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: در ایران نیز براساس گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی، سالانه صدها هزار نفر به این انگل آلوده می‌شوند. 

  این مسئول در پایان افزایش سطح آگاهی و مهارت کارکنان مراکز تجمیعی شبانه روزی توانبخشی و اجتماعی، تشخیص و درمان صحیح مبتلایان(بخصوص در مراکزتجمعی)، افزایش سطح آگاهی جامعه و رعایت اصول بهداشت فردی و محیط توسط افراد و خانواده‌ها از راه‌های مهم مبارزه با شپش دانست . 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.