• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » اولویت پلیس در موضوع حجاب تشویق و تکریم است
  کد خبر : 1954155

  اولویت پلیس در موضوع حجاب تشویق و تکریم است

  اولویت پلیس در موضوع حجاب تشویق و تکریم استReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، سردار سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی ناجا امروز، ۳۰ آذرماه در هفدهمین همایش کوپ فرماندهی انتظامی استان فارس،‌ موضوع حجاب را موهبتی الهی برای مردان و زنان دانست و گفت: جنس…

  اولویت پلیس در موضوع حجاب تشویق و تکریم استReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، سردار سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی ناجا امروز، ۳۰ آذرماه در هفدهمین همایش کوپ فرماندهی انتظامی استان فارس،‌ موضوع حجاب را موهبتی الهی برای مردان و زنان دانست و گفت: جنس این موضوع اجتماعی است و خود مردم باید رعایت کنند.
  وی افزود: پلیس با تشویق، ترغیب، تحسین و تکریم مردم را در این زمینه همراهی می‌سازد اما در زمان خود اقدامات سلبی نیز حتماً باید انجام شود چراکه حجاب نیز جزو قوانین کشور ما است.
  منتظرالمهدی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد اقدامات پلیس در دنیا در حوزه اجتماعی است، گفت: امروزه امنیت صرفاً پلیس محور و دولت محور نیست، بلکه مردم محور است.
  وی با تأکید بر اینکه امنیت ذهنی و روانی، افزایش احساس امنیت را در پی دارد، گفت: امروز کارهای فرهنگی و اجتماعی باید در کنار کارهای انتظامی انجام گیرد.
  سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تأکید کرد: باید قبل از فراگیری علوم انتظامی، ساز و کارهای اجتماعی، فرهنگی و عملیات روانی آموزش داده شود و در واقع در فضای اندیشگی جهان امروز کار فرهنگی در کنار کار سرهنگی است.
  وی با بیان اینکه در فضای مجازی دسترسی به همه آسیب‌های اجتماعی امکان‌پذیر است، افزود: امروزه هر شهروند به عنوان یک رسانه عمل می‌کند و پلیس باید با شناخت ساز و کارهای مناسب، خود را با این وضعیت وفق داده و اقدامات خود را به درستی انجام دهد.
  منتظرالمهدی عدم ایجاد گفتمان در بین خانواده‌ها، فقدان ارائه درونیات خود به دیگران و وجود ادبیات تهدید، تحدید و تحقیر و تنبیه در خانواده‌ها را از دلائل وقوع نزاع و درگیری در جامعه دانست و گفت: برای رفع مشکلات در این حوزه باید به ایستگاه‌های قبل‌تر فرد یعنی خانواده و مدرسه بازگشته و مشکلات را از آنجا مرتفع سازیم.
  وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه امروز مدیران ما باید در کنار قلمشان یک پاک‌کن داشته باشند و هر گاه متوجه اشتباه خود شدند، با اعتماد به نفس آن را پاک کنند، افزود: همه به این واقعیت اذعان داریم که جرم و کج‌روی سیمای زیبای جامعه را مخدوش می‌کند.
  وی اظهار کرد: بر اساس پژوهش‌های انجام شده امنیت اجتماعی، سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی ارتباط وسیعی با رشد و بالندگی تک تک اعضای یک جامعه دارد.
  سخنگوی ناجا با اشاره به اینکه سازمان پلیس در زمان‌های گذشته بر اساس مداخله و مقابله شکل گرفته و پیشگیری در آن نقشی نداشت، افزود: در حال حاضر رویکرد پلیس تغییر پیدا کرده و روش‌های سخت جای خود را به روش‌های نرم داده است.
  وی گفت: امروزه پلیس تک بعدی به پلیس چند وجهی تغییر پیدا کرده است و ادبیات پلیس مأمور معذور به پلیس مسئول و آگاه تبدیل شده و روز به روز ارتباط پلیس با مردم افزایش پیدا کرده است.
  منتظرالمهدی با بیان اینکه امروزه پلیس دریافته است که تنها با برقراری ارتباط و افزایش اعتماد و جلب مشارکت‌های مردمی می‌تواند اقدامات خود را انجام دهد، به مأموریت‌های بیشمار و سنگین پلیس در جامعه امروزی اشاره کرد و گفت: با این شرایط لاجرم باید از پتانسیل مردمی استفاده کرد.
  وی با تصریح اینکه امنیت در دو قسمت اجتماعی و عمومی تعریف می‌شود، گفت: امنیت و آرامش دو کلمه طربناکی است که حتی نگاه کردن به آنها برای انسان خوشایند است.
  سخنگوی ناجا، جنس امنیت اجتماعی را وفاقی و بر پایه هنجارهای برگرفته از ارزش‌ها و بر مدار رفتارهای مردمی تعریف و نگهبانان و پاسبانان آن را مردم دانست و برای نظارت اجتماعی و قضاوت اجتماعی و طر اجتماعی برشمرد که جنس امنیت عمومی توافقی است و هر آنچه را قانون‌گذار به عهده مجریان قانون گذاشته است.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات پلیس فارس در اجرای طرح مکنا، گفت: در بازدیدی که از یکی از کلانتری‌های شیراز داشتیم، فضاسازی ایجاد شده در کلانتری حرفه‌ای و انتخاب رنگ‌ها بسیار روانشناسی شده بود و فضای دل‌انگیزی بود که این خود در منزلت اجتماعی پلیس و همچنین آرام‌سازی و کنترل هیجانات مراجعه‌کنندگان سهم بسزایی دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.