• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » حوادث ناشی از کار در همدان ۲۴ درصد کاهش یافت
  کد خبر : 1954152

  حوادث ناشی از کار در همدان ۲۴ درصد کاهش یافت

  حوادث ناشی از کار در همدان ۲۴ درصد کاهش یافتReviewed by on Dec 20Rating: احمد توصیفیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بی توجهی به رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در هنگام کار یکی از مهم‌ترین علت بروز حوادث ناشی از کار در کارگاه ها است.وی اظهار کرد: در هشت ماهه…

  حوادث ناشی از کار در همدان ۲۴ درصد کاهش یافتReviewed by on Dec 20Rating:

  احمد توصیفیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بی توجهی به رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در هنگام کار یکی از مهم‌ترین علت بروز حوادث ناشی از کار در کارگاه ها است.
  وی اظهار کرد: در هشت ماهه ابتدایی سال ۹۵ تعداد پنج هزار و ۹۷۶ مورد بازرسی از کارگاهها مشمول قانون کار انجام شده است که نسبت به تعهد پنج هزار و ۶۰۰ موردی شاهد تحقق مثبت ۷.۶ درصدی در این حوزه هستیم .
  وی افزود: تعداد چهار هزار و ۵۲ مورد بازرسی درباره بررسی وضعیت کارگاهها به لحاظ اجرای مقررات قانون کار و دستورالعملهای ایمنی و بهداشت بوده که به صورت بازرسی های ادواری انجام گرفته است و برای رفع نقص های ایمنی در محیط کار ، تعداد پنج هزار و ۲۰۸ ابلاغیه رفع نقص صادر شده است .
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: یک هزار و ۷۲۰ مورد دیگر بازرسی های موردی شامل تحقیق پرونده های مراجع حل اختلاف و اتباع بیگانه ، شرکت های خدماتی و بررسی نقشه های ساختمانی کارگاه ها بوده است که ۸۸۳ بازدید از کارگاهها ، در ارتباط با درخواست متقاضیان مشاغل سخت و زیان آور انجام و گزارش مربوطه تهیه و به دبیر مشاغل سخت و زیان آور ارسال شده است .
  توصیفیان گفت: در بحث آموزش ایمنی به کارگران و کارفرمایان در این مدت هشت هزار و ۸۴۲ نفر ساعت ارائه آموزش داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۸ درصدی بوده است.
  وی تصریح کرد: در سال جاری تعداد ۱۷۱ حادثه ناشی از کار رخ داده است که نسبت به مدت مشابه به سال قبل ۲۴درصد کاهش داشته است.
  وی با بیان اینکه انجام این بازرسی‌ها در راستای نظارت بر اجرای مقررات حفاظت فنی، بهداشت و قانون کار است، گفت: اجرای این بازرسی‌ها موجب کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار نیز شده است.
  وی تاکید کردند: بازرسی از واحدها و کارگاه‌ها به تنهایی نمی‌تواند در کاهش حوادث ناشی از کار موثر باشد، خاطرنشان کرد: کارفرمایان و کارگران هم باید مسایل ایمنی را که از مهمترین عامل کاهش حادثه‌ها در محیط کار است بطور جدی رعایت کنند.
  ۷۵۲۳/۶۹۹۳
  خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: اکبر بهاروند

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.