• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » واحد صنعتی دامپروری پلدختر دو قدم تا تعطیلی /دستوراستاندار لرستان در بانک ها و ادارات یایگانی شد
  کد خبر : 1954142

  واحد صنعتی دامپروری پلدختر دو قدم تا تعطیلی /دستوراستاندار لرستان در بانک ها و ادارات یایگانی شد

  واحد صنعتی دامپروری پلدختر دو قدم تا تعطیلی /دستوراستاندار لرستان در بانک ها و ادارات یایگانی شدReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بیان روز،روحانی رئیس جمهور در همایش «قانون اساسی و حقوق ملت» با امضای منشور حقوق شهروندی از محقق شدن دو وعده…

  واحد صنعتی دامپروری پلدختر دو قدم تا تعطیلی /دستوراستاندار لرستان در بانک ها و ادارات یایگانی شدReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بیان روز،روحانی رئیس جمهور در همایش «قانون اساسی و حقوق ملت» با امضای منشور حقوق شهروندی از محقق شدن دو وعده انتخاباتی خود در خصوص منشور حقوق شهروندی و رشد اقتصادی مطالبی را بیان کردند: من به مردم وعده دادم اقتصاد ایران را نجات خواهم داد. نجات اقتصاد ایران یکی از وعده های من به ملت ایران بود و امروز در آخرین سال دولت یازدهم خوشحالم که مردم ما هم شاهد تورم تک رقمی هستند و هم شاهد رشد اقتصادی ۶ ماهه اول امسال در مقایسه با ۶ ماهه پارسال با رشد ۷.۴ هستند.

  وی با تاکید بر اینکه وعده من نجات اقتصاد کشور از سراشیبی سقوط بود و وعده من به مردم این بود که سانتریفیوژ می چرخد و کارخانه ها هم به حرکت خود ادامه خواهند داد، اضافه کرد: در ۸ ماهه اول امسال بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ کارگاه متوسط و کوچکی که یا راکد بوده یا با ظرفیت عمل نمی کرده است، با تسهیلات بانکی بالای ۱۱ هزارمیلیارد تومان کاملا فعال شده اند.

  عدد و ارقامی که رئیس جمهور در این همایش بیان کردند در ابتدا باعث امیدواری که علی رغم تحریم های ظالمانه غرب علیه کشور اقدامات ارزشمندی انجام شده که این غیرت و همت ایرانیان را در مواقع سختی می رساند.

  از این طرف شهرستان پلدختر با جمعیت ۸۰هزارنفری دارای تعدادی واحد تولیدی مشکل دار هست که آمار آنها به کمتر از انگشتان دست می رسد.

  ۱۵هزار و۶۰۰کارگاه متوسط وکوچک در کشور که راکد بوده یا با ظرفیت عمل نمی کردند با تسهیلات بانکی فعال شده اند حالا باید از مسئولین پرسید در لرستانی که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده چه تعدادی از این واحدهای تولیدی متعلق به لرستان وشهرستان پلدختر است؟

  در صورتی که این همت جهادی برای رونق اقتصادی در واحدهای تولیدی وکوچک در کشور اتفاق افتاده چرا باگذشت سه سال از عمر دولت هنوز کارگاهی از این واحدهای تولیدی مشکل دار که اکثر با اختصاص مبلغی به عنوان سرمایه در گردش کار آنها رونق می گرفت هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

  کرم الله اسدی یکی از این کارآفرین های پلدختر که در ادامه از دغدغه های خود می گوید:

  کرم الله اسدی مدیرعامل شرکت تعاونی ۳۵۰شهرستان پلدختردر گفتگو با خبرنگار بیان روز اظهار داشت:اعضای این متشکل از خانواده های شهدا،جانبازان وایثارگران می باشند.

  وی بیان کرد:این شرکت در زمینی به مساحت۵هزار متر مربع شامل سالن،ساختمان وتشکیلات احداث شده است.

  اسدی عنوان کرد:واحد صنعتی پرواربندی ۷۵۰راس دام در جهت تولید پگوشت قرمز ایجاد شده است.

  این کار آفرین پلدختری با تاکید براینکه تمام مجوزهای قانونی برای راه اندازی این شرکت را اخذ کرده ایم افزود:این واحد از سال۷۳افتتاح شده والان پس از ۲۲سال در حالت تعطیلی قرار گفته است.

  وی با اشاره به بحران هایی که بر تولید گوشت دام تاثیر گذاشت تصریح کرد:با چند بحران مواجه از جمله رکود بازارهای جهانی برای صادرات مواد غیرنفتی وکشاورزری،خشکسالی های پی در پی و بارندگی وسیلاب۸۴که باعث تخریب قسمتی از ساختمان شد مواجه بودیم.

  اسدی با انتقاد از عدم اجرایی شدن مصوبات کارگروه اشتغال لرستان گفت:کمیسیون اشتغال لرستان در خصوص رفع مسائل ومشکلات شرکت ما مصوباتی داشته که در دو بند مندرج ۵و۶نسبت به بخشودگی جرائم و باقی مانده اصل و سود جرائم از بانک کشاورزی وبانک ملی تاکید شده است.

  وی با اشاره به اینکه این مصوبات به بانک های عامل ابلاغ شده است گفت:متاسفانه بانک این مصوبات را اجرایی نکرده و در مقابل برای ضامن و شرکت اجرائیه صادر کرده است.

  مدیر واحد دامپروری صنعتی پلدختر ادامه داد:بانک بدون توجه به میزان مبالغی که پرداخت کرده ایم،مصوبه کارگروه اشتغال استان ووضعیت موجود اقتصادی مبادرت به صدور اجرائیه کرده است.

  وی تصریح کرد:علی رغم پیگیری های حضوری وکتبی که از طریق استاندار لرستان در سه مرحله داشته ایم وبرای رفع این مسائل ومشکلات دستوراتی هم داده اند فعلا پس از گذشت سه سال هنوز این دستورات استاندار اجررایی نشده و در بانک ها و ادارات متولی بایگانی شده اند.

  اسدی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر یک میلیارد تومان برای این واحد هزینه کرده ایم اضافه کرد: دولت فقط یک پنجم تسهیلات به ما داده ومابقی آن را شخصا عهده دار شدیم.

  وی با بیان اینکه هم اکنون اشتغالزایی شرکت ما به زیر ۱۰نفر رسیده است عنوان کرد:در زمانی که تمام شرکت فعال بود به طور مستقیم ۲۰نفر وغیر مستقیم۳۵نفر اشتغالزایی داشته ایم.

  اسدی تاکید کرد:هم اکنون هم اگر دولت تدبیری اتخاذ کند مفاد مصوبه در حق شرکت اجرایی شود سازمان های مربوطه مشکل آب و برق حل کنند این واحد دوباره رونق می گیرد.

  این کارآفرین پلدختری خاطر نشان کرد: جهت فعال سازی سایر قسمت های شرکت نیازمند ۵۰۰میلیون تومان سرمایه در گردش با بهره کم و بازپرداخت بلند مدت هستیم که در این صورت هم می توانیم بدهی های شرکت را به روز و موانع تولید را رفع کنیم.

  *علی صفر مرادی

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.