• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » یک فعال اقتصادی: آمار اعلام شده برای رشد اقتصادی سندیت دارد
  کد خبر : 1954121

  یک فعال اقتصادی: آمار اعلام شده برای رشد اقتصادی سندیت دارد

  یک فعال اقتصادی: آمار اعلام شده برای رشد اقتصادی سندیت داردReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، اداره حساب های اقتصادی بانک مرکزی از ۷.۴ درصد رشد تولید ناخالص داخلی به قیمت پایه و به قیمت های ثابت (۱۰۰=۱۳۸۳)، در ۶ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر…

  یک فعال اقتصادی: آمار اعلام شده برای رشد اقتصادی سندیت داردReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، اداره حساب های اقتصادی بانک مرکزی از ۷.۴ درصد رشد تولید ناخالص داخلی به قیمت پایه و به قیمت های ثابت (۱۰۰=۱۳۸۳)، در ۶ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از سه شنبه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، احمد کیمیایی اسدی اضافه کرد: نرخ رشد اقتصادی، بیشتر به دلیل افزایش فروش نفت پس از اجرای برجام حاصل‌شده است.
  وی افزود: شاهدیم فروش نفت و مواد خام و معدنی همچون سنگ آهن در ماه‌های گذشته و پس از تحریم‌ها افزایش چشمگیری داشته و حتی دولت برای احیای بازارهایی که در دوران تحریم‌ها ازدست‌رفته بود تن به دامپینگ داده و رشد اقتصادی اعلام‌شده بیشتر بر این اساس است.
  کیمیایی اسدی گفت: رشد اقتصادی اعلام‌شده به معنی خروج از رکود نیست بلکه صنایع کشور بویژه‌ صنایع کوچک و متوسط همچنان با رکود دست به گریبانند و ما امیدواریم دولت از فرصت پیش‌آمده با توجه به افزایش درآمدهای نفتی و… برای خروج از رکود استفاده و برنامه‌ریزی کند تا شاهد رونق اقتصادی، صنعتی و تولید باشیم.
  کیمیایی ادامه داد: با توجه به افزایش درآمدهای نفتی دولت باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای خروج از رکود و رونق اقتصادی داشته باشد.
  پرداخت تسهیلات، بهبود فضای کسب‌وکار و پرداخت بدهی‌های بانک‌ها و فعالان بخش خصوصی از اقدام هایی است که به گفته وی با توجه به شرایط درآمدهای دولت باید در اولویت قرار گیرند و با این گام‌ها می‌توان به خروج از رکود و رونق اقتصادی برای سال آینده امیدوار بود.
  این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: اگر دولت به دنبال ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در کشور است باید اقتصاد را به سوی اقتصاد تولید محور به‌جای اقتصادی دولتی و نفتی پیش ببرد.
  اقتصام**۹۱۸۹**۱۹۶۱** تنظیم کننده: اسماعیل داودی** انتشاردهنده: مریم مسعود

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.