• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » زامبیا مناقشات مربوط به انتخابات را به مورد بررسی قرار می دهد
  کد خبر : 1954111

  زامبیا مناقشات مربوط به انتخابات را به مورد بررسی قرار می دهد

  زامبیا مناقشات مربوط به انتخابات را به مورد بررسی قرار می دهدReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری شین هوآ، لیزیمبا با بیان این مطلب، افزود: بررسی دقیق سازوکار رای گیری و ارزیابی نقش احزاب و گروه های سیاسی در فرآیند انتخابات و نیز رسیدگی…

  زامبیا مناقشات مربوط به انتخابات را به مورد بررسی قرار می دهدReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری شین هوآ، لیزیمبا با بیان این مطلب، افزود: بررسی دقیق سازوکار رای گیری و ارزیابی نقش احزاب و گروه های سیاسی در فرآیند انتخابات و نیز رسیدگی به اتهامات مطرح شده در سطح بین المللی از اصلی ترین ماموریت این کمیسیون است.
  بر اساس این گزارش، این کمیسیون متشکل از پانزده عضو و در چارچوب قوانین مصرح کشور و زیر نظر دادگاه عالی به وظایف خود عمل خواهد کرد.
  این در حالی است که «ادگار لونگو» رئیس جمهوری زامبیا پیشتر با صدور بیانیه ای بر پایان دادن به خشونت های سیاسی در فضای پس از انتخابات این کشور تاکید کرده بود.
  بیانیه رئیس جمهوری زامبیا یادآور شده بود: کمیسیونی متشکل از پانزده عضو با هدف بحث و رایزنی پیرامون موارد مطرح شده در فضای پس از انتخابات، تشکیل شده است.
  بیانیه رئیس جمهوری زامبیا تصریح کرده است: همه نهادهای دولتی مصمم به تداوم انجام اقدامات سازنده و تامین منافع کشور و ملت هستند و در این امر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.
  این در حالی است که کمیسیون انتخاباتی زامبیا در بیانیه ای اعلام کرده بود، 'ادگار لونگو' در نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور توانست بیشترین آرای ماخوذه را از آن خود کند و در مقام خود ابقا شود.
  به گفته ناظران منطقه ای، درخواست رسمی حزب مخالف «اتحاد برای توسعه ملی» به رهبری «آکنده هیشلما» مبنی بر آغاز مذاکره با رئیس جمهور و تجدیدنظر در روند بازشماری آرا با مخالفت قاطع دولت منتخب این کشور روبه رو شده است.
  بر اساس این گزارش، دولت لونگو با رد هرگونه ملاقات با هیشلما رهبر مخالفان این کشور، وی را به خودنمایی و فریب افکار عمومی متهم کرده است.
  در همین خصوص، «آموس چاندا» سخنگوی رئیس جمهوری منتخب زامبیا با رد هرگونه خلا قدرت در سطوح سیاسی کشور گفت: دولت منتخب مردم به کار خود ادامه می دهد و وقعی به سخنان نادرست مخالفان نمی نهد.
  این مقام ارشد زامبیا تصریح کرد: همه بخش های دولت در جهت خواست مردم وظایف خود را انجام می دهند.
  این در حالی است که تیم حقوقی حزب مخالف «اتحاد برای توسعه ملی» زامبیا با رد نتایج اعلام شده انتخابات، با امضای دادخواستی قضایی و ارائه آن به دادگاه عالی این کشور، خواستار جدی بازشماری کل آرای انتخاباتی شده بود.
  بر اساس گزارش های منتشرشده، «ادگار لونگو» که پیشه وکالت دارد پیشتر و در کابینه «مایکل ساتا» مسئولیت وزارتخانه های دادگستری و دفاع را به عهده داشته و اکنون به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور آفریقایی برگزیده شده است.
  بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات این کشور، ادگار لونگو پس از رقابت با ۸ نامزد انتخاباتی، با کسب بیش از ۵۰ درصد آرای ماخوذه، به مقام رئیس جمهوری زامبیا رسید.
  «گودلاک جاناتان» رئیس جمهوری پیشین نیجریه و رئیس هیأت نمایندگی ناظران بین المللی مستقر در زامبیا در اظهاراتی صحت انتخابات زامبیا را تایید کرد.
  انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زامبیا و نیز انتخابات محلی این کشور در تاریخ ۱۱آگوست ۲۰۱۶ ( ۲۱ مرداد ۹۵) برگزار شد.
  خاورم**۹۳۷۷**۱۱۴۴ مترجم: حمید اوضح * انتشار دهنده: علیرضا جباری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.