• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مردم برازجان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند + تصاویر
  کد خبر : 1954107

  مردم برازجان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند + تصاویر

  مردم برازجان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند + تصاویرReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گام نیوز  روز ششم آبان ماه سال جاری مراسمی به نام دشتستان در سالن امیرالمؤمنین مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی در تهران برگزار شد که بسیاری از…

  مردم برازجان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند + تصاویرReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گام نیوز  روز ششم آبان ماه سال جاری مراسمی به نام دشتستان در سالن امیرالمؤمنین مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی در تهران برگزار شد که بسیاری از چهره های سیاسی اصلاح طلب از جمله سعادت نماینده کنونی دشتستان و همچنین برخی از چهره های حزب نهضت آزادی که فعالیت آن در اوایل انقلاب و به صلاحدید امام راحل (ره) متوقف شده است نیز حضور داشتند.

  حضور این نماینده مجلس در کنار چهره های حزب نهضت آزادی خواه سبب اعتراض دانشجویان انقلابی دشتستان شد به طوری که طی سخنانی در مصلی جمعه برازجان اعتراض خود را به حضور نماینده خود در این نشست ابراز داشتند. پس از آن بود که دفتر ارتباط مردمی نماینده دشتستان طی بیانیه ای توضیحاتی را پیرامون این نشست عنوان کرد و سعی کرد که با جلوه دادن رسمی و قانونی بودن برگزاری این نشست حضور این نماینده مجلس در کنار چهره های حزب نهضت آزادی خواه را بپوشاند.

  اما ماجرا به اینجا ختم نشد و مردم انقلابی شهر برازجان در واکنش به برگزاری همایشی به نام شهرستان دشتستان توسط فرقه ضاله نهضت آزادی در تهران این حرکت را محکوم کردند و با تجمع در یکی از مساجد این شهر اعتراض خود به حضور محمدباقر سعادت در این همایش نشان دادند.

  نگاهی به تاریخ؛ نهضت آزادی و براندازی حاکمیت جمهوری اسلامی ایران

  مهندس بازرگان در تاریخ نهم اردیبهشت ۱۳۶۰، طی مقاله‌ای در روزنامه میزان تحت عنوان «مبارزه قانونی و مبارزه مسلحانه»، مشروعیت سیاسی و اعتقادی اقدام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی را تئوریزه و تأیید نموده بود.
  طی همین سال ۱۳۶۰، که منافقین مبارزه مسلحانه خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را با بمب گذاری‌های متعدد و ترور مسئولین نظام آغاز کردند، بازرگان بار‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم، اقدامات تروریستی و براندازانه آنان را تأیید کرد.
  به عنوان نمونه، بازرگان در یک سخنرانی در مجلس اول شورای اسلامی، با دفاع از تروریست‌های منافق، آن‌ها را جوانان جانباز نامیده، می‌گوید: «این جوانان جانباز، در خانواده‌های آمریکایی زاییده و بزرگ نشده‌اند که بتوان مزدورشان خواند» .

  از سال ۱۳۶۳ که نمایندگان عضو و یا هوادار نهضت آزادی از مجلس اول هم بیرون رفتند، آخرین رشته‌های نازک پیوند رسمی آنان با نظام جمهوری اسلامی نیز کاملاً قطع شد. به مرور این جریان در قالب اپوزیسیون برانداز نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت .
  دکتر ابراهیم یزدی در کنگره هفتم نهضت آزادی در مورخه ۱۸بهمن ۱۳۶۳، خط مشی براندازی نظام را چنین تبیین می‌کند:
  «نهضت آزادی ایران معتقد است که باید حاکمیت فعلی را از طریق قانونی و منطقی و پارلمانی سرنگون کرد … ادامه بحران فعلی مملکت، شرط لازم براندازی رژیم حاکم می‌باشد اما شرط کافی نیست … شرط کافی موقعی ایجاد می‌گردد که در ذهنیت مردم، عنصر جانشینی ملحوظ گردد. نهضت می‌باید به عنوان این عنصر جایگزین عمل نماید» .
  مهندس بازرگان در شهریور ماه ۱۳۶۴، در نامه‌ای که خطاب به ایرانیان مقیم اروپا نوشته بود، از مبارزه آنان علیه حاکمیت ایران تجلیل کرد. وی همچنین آن‌ها را به اتحاد با یکدیگر و آمدن به ایران و فریاد علیه مسئولین در داخل فراخواند !

   

  عبدالعلی بازرگان پسر مهدی بازرگان، نیز در کنگره نهضت آزادی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۶۵ در شهر قم خواهان براندازی نظام می‌شود. وی می‌گوید: «ما یک موقع هست که انتقاد به این حکومت داریم … [اما اکنون] ما انتقاد نداریم ؛ بلکه نیازمند براندازی هستیم».
  در همان سال ۱۳۶۵، جزوه آموزشی محرمانه ی نهضت آزادی به نام «تدوین استراتژی مبارزه» تدوین شد که در آن تصریح نسبت به مبارزه مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی دارد و می‌نویسد :«آیا تنها با بسیج مردم، متولیان نظام حاکم بر وضع موجود، عقب نشینی کرده و به صرف این که مردم [ آن‌ها را ] نمی‌خواهند، کنار خواهند رفت ؟ خیر … برای تغییر وضع موجود و تبدیل به وضع مطلوب یا مقبول، در یک مرحله از رشد و تکامل حرکت، دیگر حرکت شدید و با زور سلاح خواهد بود … در آخرین مرحله، لاجرم باید با قتال کار را تمام کرد. بدون جنگ و بدون خونریزی امکان پیروزی ممکن نیست» .
  دکتر ابراهیم یزدی در بیست و ششمین سالگرد تشکیل نهضت آزادی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۶، اظهار امیدواری می‌کند که نظام جمهوری اسلامی از بین برود. وی می‌گوید: «هنوز در حالت انقلاب هستیم و پیروزی انقلاب را چشم انتظاریم؛ چرا که تمام قرائن و شواهد نشان می‌دهد که باید امیدوار باشیم و بدانیم که این رژیم از بین می‌رود».

  سران خائن نهضت آزادی، در کنگره نهم نهضت آزادی در بهمن سال ۱۳۶۶، نظام جمهوری اسلامی ایران که تحت رهبری امام خمینی قرار داشته را طاغوتی و سرکوبگر و استبدادی می‌نامند: «با توجه به این امر که دشمن اصلی، نظام طاغوتی حاکم بر سرنوشت مردم ماست … مردم را سرکوب می‌کند و به بند می‌کشد … لذا هدف مبارزاتی خود را محو استبداد قرار می‌دهیم» .
  در اردیبهشت ماه ۱۳۶۹، در نامه‌ای که مهندس بازرگان، دکتر ابراهیم یزدی، دکتر یدالله سحابی و اکثر دیگر اعضای نهضت آزادی آن را امضاء کرده اند، حکومت جمهوری اسلامی ایران در زمان حیات امام خمینی (ره) یعنی از سال ۵۸ تا ۶۸ را «حکومت مطلقه ی انحصار و اختناق و انحراف» نامیده اند.
  چند سال بعد، در راستای تداوم خط براندازی، دکتر ابراهیم یزدی در اوایل آذر ماه ۱۳۷۳ که به دعوت یک بنیاد علوم سیاسی آمریکایی به ریاست جورج مک گاورن به آمریکا سفر کرده بود، در یک سخنرانی در واشنگتن در برابر اعضای این بنیاد اظهار داشت: «اکثر قریب به اتفاق مردم ایران خواهان برافتادن حکومت روحانیون هستند» .

  نهضت آزادی در جای دیگر، طی اعلامیه‌ای مخالفت خود با ولایت فقیه را چنین بیان می‌کند :
  «از نظر سیاسی و اجتماعی، ولایت فقیه چیزی جز خودکامگی یا استبداد دینی و دولتی نبوده، موجب محو آزادی و شخصیت و استقلال می‌گردد .»!
  در سال ۱۳۷۴، عطاءالله مهاجرانی معاون پارلمانی و حقوقی رئیس جمهور وقت ـ هاشمی رفسنجانی ـ و عضو مرکزی حزب کارگزاران، با وجود آگاهی از موضع امام خمینی مبنی بر عدم صلاحیت نهضت آزادی در کارهای دولتی و قانون گذاری، در تاریخ ۱۶ آذر ۷۴ بر شرکت نهضت آزادی در انتخابات مجلس تأکید می‌کند. متقابلاً دبیر کل نهضت آزادی نیز بعداً برای گردهم آیی سالیانه حزب کارگزاران پیام مفصلی می‌فرستد و پس از سیاه نمایی‌های بسیار درباره جمهوری اسلامی و اعلام اینکه «ما در استبداد گرفتار هستیم و باید دست به دست هم بدهیم تا تمامیت خواهان و حزب پادگانی حاکم بر حکومت را به زیر کشیم»، از کارگزاران می‌خواهد با احزاب اصلاح طلب دیگر همکاری نمایند و تصمیم مشترک اتخاذ نمایند .

  گفتنی است که عطاءالله مهاجرانی ـ معاون حقوقی و پارلمانی آقای هاشمی رفسنجانی و وزیر ارشاد دولت  سید محمد خاتمی ـ چند سالی است که در پناه دولت انگلیس و سازمان جاسوسی آن، به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران مشغول می‌باشد.
  بهزاد نبوی ـ یکی از اعضای مؤثر سازمان مجاهدین انقلاب ومرتبط با ابراهیم یزدی ـ در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۷۵ طی سخنانی اظهار می‌دارد:
  «اگر امروز نهضت آزادی بخواهد برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد معرفی کند، نه تنها من مخالف نیستم، بلکه آن را بسیار مفید می‌دانم … اگر شورای نگهبان صلاحیت کاندیدای نهضت آزادی را رد کند، سخت در اشتباه است یعنی عملاً بدون اینکه خودشان متوجه شوند، به ضرر نظام کار کرده اند».

  منبع: کیهان

  در ادامه تصاویری از تجمع مردم انقلابی شهر برازجان را مشاهده می کنید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.