• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » میزان نظارت براستفاده سموم و آبیاری با فاضلاب در مدت دو سال گذشته افزایش یافته است
  کد خبر : 1954063

  میزان نظارت براستفاده سموم و آبیاری با فاضلاب در مدت دو سال گذشته افزایش یافته است

  میزان نظارت براستفاده سموم و آبیاری با فاضلاب در مدت دو سال گذشته افزایش یافته استReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از بولتن نیوز، دکترخسرو صادق نیت درجلسه مشترک میان دو وزارتخانه بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی ضمن بیان اقدامات انجام شده درمدت دو سال گذشته درکاهش استفاده از…

  میزان نظارت براستفاده سموم و آبیاری با فاضلاب در مدت دو سال گذشته افزایش یافته استReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از بولتن نیوز، دکترخسرو صادق نیت درجلسه مشترک میان دو وزارتخانه بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی ضمن بیان اقدامات انجام شده درمدت دو سال گذشته درکاهش استفاده از سموم کشاورزی و آبیاری مزارع با فاضلاب، گفت: دراین مدت بیش از۳۰۰ هزارکشاورز ازمجموع چهارمیلیون کشاورز درباره نحوه استفاده صحیح از سموم آموزش دیده اند اما هنوز در باره استفاده از سموم کشاورزی وضعیت مطلوب نیست.
  رییس مرکزسلامت و محیط کار وزارت بهداشت استفاده نابجا از سموم در کشاورزی را یکی از مشکلات شایع در گذشته بیان کرد و افزود: به عنوان مثال برای سم پاشی خیار از سم پنبه استفاده می شد که موجب باقیماندن سموم بیش از حد در محصول کشاورزی می شد.
  وی ضمن اشاره به افزایش میزان نظارت ها در باره استفاده از سموم و آبیاری با فاضلاب طی دو سال گذشته، افزود: به دلیل افزایش نظارت ها تعداد متخلفان معرفی شده در این حوزه به مراجع قضایی افزایش یافته است.
  دکتر صادق نیت با بیان این که میزان مزارع آبیاری شده با فاضلاب در سال ۹۱ را حدود ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار بیان کرد و افزود: این میزان در سال ۹۴ به دو هزار و ۴۰۰ هکتار کاهش یافت و تعداد اخطارهای بهداشتی به کشاورزان متخلف در سال ۹۱حدود ۱۸۷ مورد بود که در سال ۹۲ به ۳۳۰ مورد ، در سال ۹۳ به ۴۶۰ مورد و در سال ۹۴ به ۶۶۰ مورد افزایش یافت.
  رئیس مرکز سلامت محیط و کار با اشاره به این که تعداد تخلف ارجاع شده به قوه قضاییه از ۱۱۹ مورد در سال ۹۱ به ۲۹۱مورد در سال ۹۴ افزایش یافته است، افزود: موارد نمونه برداری از فاضلاب های مورد استفاده در مزارع نیز از ۱۵۰ مورد در سال ۹۱ به۳۰۰ مورد در سال ۹۴ افزایش یافته است.
  وی با بیان این که حدود ۲هزار و ۴۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی کشور با فاضلاب تصفیه نشده آبیاری می شود، افزود: در استان های البرزِ، آذربایجان غربی، تهران و کرمانشاه بیشتر زمین های کشاورزی با فاضلاب تصفیه نشده آبیاری می شود.
  دکتر صادق نیت افزود: مشکلات آبی و کمبود آب در برخی مناطق را عامل استفاده غیر مجاز از فاضلاب در کشاورزی بیان کرد و تاکید کرد: باید برای کاهش این آسیب به سمت آموزش حداکثری کشاورزان و کشت های جایگزین برویم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.