• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش آسیب‎های اجتماعی نیازمند یادگیری مهارت‎های زندگی است
  کد خبر : 1954024

  کاهش آسیب‎های اجتماعی نیازمند یادگیری مهارت‎های زندگی است

  کاهش آسیب‎های اجتماعی نیازمند یادگیری مهارت‎های زندگی استReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا هنرور ظهر امروز در سومین جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‎های اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: آسیب‎های اجتماعی با یکدیگر مرتبط هستند و برخی آسیب‎ها معلول آسیب دیگری هستند…

  کاهش آسیب‎های اجتماعی نیازمند یادگیری مهارت‎های زندگی استReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا هنرور ظهر امروز در سومین جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‎های اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: آسیب‎های اجتماعی با یکدیگر مرتبط هستند و برخی آسیب‎ها معلول آسیب دیگری هستند لذا دو هدف کلی را در استان توافق کردیم که یکی کاهش میزان خودکشی و دیگری افزایش آگاهی مردم و آموزش‎های حل مسأله است.

  وی با اشاره به اینکه انتظارات و اولویت اقدام به دستگاه‎های متولی استان ارائه شده است، تصریح کرد: انتظارات مورد نیاز به دستگاه‎های همکار اعم از بهزیستی، آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، کمیته امداد، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، دانشگاه گلستان، سازمان فرهنگی و ورزشی، شهرداری گرگان ابلاغ شده است.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به اینکه روند اقدام به خودکشی در استان بطئی و رو به کاهش است، افزود: در این زمینه نسبت به استان‎های کشور جزو رده‎های میانی هستیم، در سال‎های ۱۳۹۱-۱۳۹۰ شرایط استان اصلا خوب نبود، خودسوزی‎ها زیاد بود که این روند بر حسب جمعیت محاسبه شد.

  هنرور گفت: اقدام به خودکشی در شهرستان‎های کردکوی، علی‎آبادکتول، آزادشهر، گنبدکاووس و گرگان بوده است که این موارد صرفا ثبتی بوده و برخی موارد ثبت نشده است.

  وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحول سلامت اطلاعات ما در حاشیه شهرها کاملتر شده است، ابراز کرد: اقدام به خودکشی منجر به فوت در استان به تدریج رو به افزایش بوده است که در سال جاری اقدامات پیشگیرانه انجام گرفت.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان افزود: اقدام به خودکشی بیشتر از طریق استفاده از دارو، خودسوزی، سلاح سرد، حلق آویز و سم بوده است.

  هنرور گفت: برنامه پنج ساله آسیب‎های اجتماعی تا ۱۴۰۰ برای استان گلستان مشخص شده که به تفکیک شهرستان‎ها وظایف دستگاه‎های استان تعیین تکلیف شده است.

  وی هماهنگی با ادارات مجری در اجرای برنامه پیشگیری از خودکشی را اولویتی مهم خواند و گفت: طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب‎های اجتماعی ابلاغ شده تا شاهد نتایج بهتری در سطح جامعه باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.