• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » زمینه‌های کارآفرینی برای جوانان استان لرستان فراهم شود
  کد خبر : 1953987

  زمینه‌های کارآفرینی برای جوانان استان لرستان فراهم شود

  زمینه‌های کارآفرینی برای جوانان استان لرستان فراهم شودReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر لرستان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: حکومتی در دنیا می‌تواند اثرگذار باشد که در…

  زمینه‌های کارآفرینی برای جوانان استان لرستان فراهم شودReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر لرستان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: حکومتی در دنیا می‌تواند اثرگذار باشد که در سه بعد تأمین امنیت مردم، تأمین فرهنگ متعالی مردم و تأمین معیشت مردم حرفی برای گفتن داشته باشد و در صورتی‌که این مثلث در یک جامعه درست باشد آن جامعه به عنوان جامعه برتر و پیشرفته شناخته می‌شودو  درصورتی‌که در جامعه‌ای امنیت تأمین نشود زندگی تلخ و سرمایه بی‌ارزش خواهد شد و انسان‌ها به هدر می‌رود.

  وی با بیان اینکه نیروی انسانی زمانی کارآمد است که امنیت باشد، افزود: در صورتی‌که اقتصاد نباشد معنویت نیز وجود نخواهد داشت.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه بسیاری از نیروی کارهای متخصص ما در سایر کشورها مشغول فعالیت هستند، عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تلاش‌های بسیاری در بخش خدمات در کشور انجام  گرفت و جمهوری اسلامی خوش درخشیده است زیرا خدمات ارائه بسیار بی‌نظیر است.

  وی بیان کرد: کشور ما در بحث پرورش نیروی انسانی متخصص و توانمند موفق بوده و ریزش‌های کشور بعد از انقلاب اسلامی در برابر رویش‌هایی که داشته بسیار اندک است.

  آیت الله میرعمادی تصریح کرد: با تدبیر و درایت مقام معظم رهبری که روی اقتصاد پا فشاری می‌کردند کشور از خطر نجات پیدا کرد و در صورتی‌که تدبیر رهبر در این چندسال اخیر نبود، کشور و انقلاب اسلامی ما دچار مشکل می‌شد.

  وی با تأکید بر اینکه اکنون زمان آن است که اقتصاد کشور را پویا کنیم، خاطرنشان کرد: کارآفرینان برتر را باید گسترش و جشنواره‌ها را تقویت کنیم زیرا در صورتی‌که ما به اقتصاد جامعه فکر نکنیم دچار مشکل خواهیم شد پس در این مسیر باید سیره و روش پیامبراکرم (ص) را دنبال کنیم.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار داشت: به وجود آمدن تحول اقتصادی به سه مسئله نیروی انسانی لازم، کار و تلاش و سرمایه بستگی دارد و این در حالیست که در کشور ما نیروی انسانی فراوانی وجود دارد که ما باید در بخش کارآفرینی به جوانان خود تکیه کرده و آنها را بیشتر تشویق کنیم.

  وی افزود: باید یکی از ملاک‌های انتخاب کارآفرین برتر جوان بودن آن فرد باشدکه کشور ما نیروی جوان و با نشاط دارد.

  آیت الله میرعمادی عنوان کرد: برای تحقق تحول اقتصادی نیاز به سرمایه است که در این راستا می‌توان به سرمایه داخلی تکیه کرد و این امر نیاز به مکملی مانند وارد کردن سرمایه‌های دیگران دارد که  باید سرمایه‌های دیگر نقاط کشور را به سمت خود بکشانیم.

  نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: جذب سرمایه‌گذار سبب تحول اقتصادی می‌شود و این در حالیست که امروزه تمامی کشورها و استان‌ها به دنبال سرمایه‌گذار هستند بنابراین هنر اینجاست که سرمایه‌های سرگردانی که در کشور و خارج از کشور وجود دارند را به سمت خود جذب کنیم.

  وی گفت: ۹ سال پیش در استان لرستان تنها یک مدرسه علمیه وجود داشت و این درحالیست که امروزه در شهر خرم‌آباد تنها چهار مدرسه علمیه دارد و این مدارس نیازمند طلابی بودند که در استان قم حضور داشتند و با وجود شرایط مناسب به استان لرستان بازگشتند.

  آیت میرعمادی تصریح کرد: مردم، کارآفرینان و صنعت‌گران ما باید فرهنگ‌سازی، مطالبه و پیگیری کنند و تحول و تغییر را بپذیرند.

  وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در اقتصاد مقاومتی به یک کارگاه کوچک و متوسط عنایت کنید، در همین جهت است که افراد نباید مأیوس شوند و با سرمایه اندک شروع به فعالیت کنند.

  نماینده ولی فقیه در لرستان  ملاک برتری در جامعه را کارآفرینی دانست و اظهارداشت: استان  لرستان در حال قرار گرفتن در یک جهش خوب است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.