• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای نظام کارآفرینی زمینه توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور است
  کد خبر : 1953985

  اجرای نظام کارآفرینی زمینه توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور است

  اجرای نظام کارآفرینی زمینه توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور استReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جمشید تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر که در تالار فرهنگ پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به جایگاه ویژه قم در کشور…

  اجرای نظام کارآفرینی زمینه توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور استReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جمشید تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر که در تالار فرهنگ پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به جایگاه ویژه قم در کشور اظهار داشت: قم بزرگ‌ترین مرکز نشر معارف اسلامی و شهری استراتژیک است که در شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان قرار دارد، همچنین رابط استان‌های جنوبی و شمالی کشور و نزدیک به قطب‌های صنعتی کشور به شمار می‌رود که قم را به استانی مهم در کشور مبدل کرده است.

  وی با بیان اینکه قم ظرفیت بالایی در زمینه کارآفرینی دارد، افزود: باید فرهنگ کارآفرینی در قم نهادینه شود و کارآفرینی در محوریت دانشگاه‌ها قرار گیرد. همچنین دانشجویانی تربیت شوند که در رشد و ارتقا کشور تأثیرگذار باشند.

  تقی زاده داشتن جمعیت جوان با استعداد را از نعمت‌های استان برشمرد و تصریح کرد: باید فرهنگ کارآفرینی را در قم و کشور نهادینه کرد، نظام کارآفرینی با حمایت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده که به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات در این زمینه به شمار می‌رود.

  وی با تأکید بر اینکه فرهنگ مهارت‌آموزی و نخبه‌گرایی باید در جامعه نهادینه شود، ادامه داد: باید به این مسئله در دانشگاه‌ها پرداخته‌شده و به تربیت کارآفرینان بپردازند، چراکه این دانشجویان سبب توسعه کشور می‌شود.

  معاون امور مجلس حقوقی و استان‌های وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عامل پیشرفت غرب را توجه به مبحث کارآفرینی برشمرد و خاطرنشان کرد: تحول، توسعه و پیشرفت کشور مدیون توجه به مقوله کارآفرینی است و کشورهایی که به این مهم توجه کرده‌اند، توانسته‌اند به پیشرفت قابل‌توجهی دست یابند.

  وی نرخ رشد اقتصادی ۶ ماهه امسال را ۴.۷ دانست و افزود: باوجود تلاش بسیار دشمن و باوجود مشکلات بسیار توانستیم جهش خوبی در صادرات نفت و رشد اقتصادی داشته باشیم که این از افتخارات دولت یازدهم به شمار می‌رود.

  در ادامه، سید مهدی صادقی با اشاره به‌ضرورت توجه به عرصه کارآفرینی در کشور اظهار داشت: علل زیادی در توسعه کارآفرینی مؤثر است که می‌تواند جریان مدیریت حاکم بر کشور را در مسیر صحیح قرار داده و توسعه علمی و اقتصادی کشور را سبب شود.

  استاندار قم با بیان اینکه مدیران کشور باید نگاه ملی داشته و نگرش آن‌ها مبتنی بر ارتقاء عمومی ملت باشد، افزود: دستورالعمل‌های بسیاری برای کمک به تحقق این مسئله در کشور وجود دارد اما مدیران نیز باید طوری تربیت شوند که نگاه‌شان فرابخشی بوده و تصمیمات‌شان خارج از این قاعده نباشد.

  صادقی با تأکید بر اینکه بررسی عمیق پدیده‌های کشور باید در دستور کار قرار گیرد، تصحیح کرد: فراهم‌شدن بستری مناسب برای کارآفرینان کشور ضروری است و این مسئله باید به اعتماد حقوقی تبدیل شود، همچنین کسانی‌که در صحنه عمل استان و کشور هستند باید به آن عمل کنند.

  وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اهداف موردنظر جامعه باید همگرایی داشته باشیم و با نگاه به منابع موجود و برنامه‌ریزی، اعتماد افراد را جذب کنیم تا بستر را برای کارآفرینان فراهم کرده و به موفقیت و پیشرفت برسیم.

  استاندار قم ضرورت حمایت دستگاه‌های حاکمیتی را مورد توجه قرار داد و گفت: دستگاه‌های حاکمیتی کشور باید حمایت ویژه‌ای از کارآفرینان داشته باشند، همچنین فرهنگ و نگرش آن‌ها باید تغییر کند تا زمینه لازم برای رشد و پیشرفت جامعه فراهم شود.

  وی با تأکید بر اینکه فرهنگ سخنوری باید در کشور از میان برود، تصریح کرد: باید فرهنگ عمل در کشور جایگزین شود و از سخنوری پرهیز کرد تا کارآفرینان بتوانند رشد و توسعه کشور را با تلاش و ابتکار خود به دست آورند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.