• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » دستگاه دیپلماسی باید در مورد شهادت شیعیان در نیجریه پیگیری کند و گزارش دهد
  کد خبر : 1953885

  دستگاه دیپلماسی باید در مورد شهادت شیعیان در نیجریه پیگیری کند و گزارش دهد

  دستگاه دیپلماسی باید در مورد شهادت شیعیان در نیجریه پیگیری کند و گزارش دهدReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «دانشجو سلام » متاسفانه وزیر امورخارجه کشورمان در سفری که  مرداد ماه سال جاری به نیجریه داشته در رابطه با این مسئله…

  دستگاه دیپلماسی باید در مورد شهادت شیعیان در نیجریه پیگیری کند و گزارش دهدReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «دانشجو سلام » متاسفانه وزیر امورخارجه کشورمان در سفری که  مرداد ماه سال جاری به نیجریه داشته در رابطه با این مسئله سکوت کرد و  اقدام عملی انجام نداد از این رو  جنبش  دانشجویی (سروسرخ ) در نامه ای خطاب به  وزارت امورخارجه خواستار پیگیری شهادت مظلومانه شیعیان نیجریه توسط دولت و نیروهای امنیتی شده است که متن نامه به شرح ذیل می باشد.

  هوالحق

  موضوع :پیگیری شهادت مظلومانه شیعیان نیجریه توسط دولت و نیروهای امنیتی

  به :وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

  از:دانشگاه های استان گلستان (جنبش سرو سرخ )

  سلام علیکم :

  هر کس فریاد و استغاثه انسانی را بشنود که مسلمانان را به یاری و کمک می طلبد و به یاری اونرود ،مسلمان نیست.امام صادق (ع)

  مردم شریف ایران اسلامی در آذر ماه ۱۳۹۴ شاهد تصاویر ارسالی از نیجریه بودند که توسط نیروهای ارتش و دولت این کشور ۱۰۰۰ تن به شهادت رسیدندو در میان این شهدا می توانستید اسامی   سران جنبش اسلامی نیجریه (IMN ) و یکی از پسران شیخ ابراهیم زکزاکی ، رهبر شیعیان این کشور را مشاهده کرد.

  البته حادثه کشتار در سال گذشته نیز رخ داده بود.در سال ۱۳۹۳ در آخر ین جمعه ماه مبارک رمضان،  شیعیان این کشور که به راهپیمایی روز قدس می پرداختند در جهت حمایت از آرمان تمام ناشدنی اسلام بیت المقدس قبلگاه اول مسلمین با حمله وحشیانه نیروهای امنیتی روبرو شدند و در این حادثه دلخراش ده ها تن از روزه داران بی دفاع و از جمله سه تن از پسران شیخ زاکزاکی به شهادت رسانیده شدند.

  ملت شریف و غیور ایران در روزهای ۲۴ و ۲۵ آذر ماه ، مقابل سفارت نیجریه در تهران و همین طور مقابل دفتر سازمان ملل خواستار پیگیری این کشتار بی رحمانه شدند.

  در کشورمان خبرهایی منتشر شد مبنی بر تماس تلفنی رییس جمهور دکتر حسن روحانی با رییس جمهور نیجریه که درآن تماس ، روحانی  خواستار توقف کشتارها شده بود.اما چندی بعد محمد بوهاری ، رییس جمهورنیجریه گفته بود ((کشورم نظام تحقیق خود را دارد ))؟!.

  در اوایل مرداد ماه سال جاری و در پی سفرهای دوره ای وزیر امر خارجه به کشور های آفریقایی و اولین مقصد در این دوره از سفرها ، نیجریه بود که مسلمانان و  جهان اسلام انتظار داشتند موضوع بحث وزیر خارجه و سران کشور نیجریه اتمام و توقف کشتار مسلمانان این کشور باشد اما متاسفانه شاهد پیگیری نبوده ایم،  از طرف وزیر امور خارجه یک  کشور شیعه که خود را سر دمدار حمایت از مسلمین در همه جای جهان می داند.

  که چه کسانی خاطیان این نوع وحشی گری بوده اند و به چه مجازاتی رسیده اند؟؟! در اینگونه موارد ما شاهد این هستیم همان سازمان های به اصطلاح حقوق

   بشری چشم نابینای خود را به این حوادث بسته اند.و در شبکه های خبری دولت های مدافع  آزادی و حقوق بشری ما شاهد کوچکترین خبری از این حوادث ناگوار در امت اسلامی نیستیم . اما حالا کافی بود که یک فرد اروپایی ، به گروگان گرفته شود !!!؟همه ی شبکه ها این گروگان گیری را در بوق  و کرنا می کردند ، و برنامه های زنده واصلی خود را قطع می کردند و  به  پوشش خبری این حادثه می پرداختند.ولی اکنون برایشان مهم نیست که رهبر شیعیان نیجریه الان در کجا و در چه وضعیتی به سر می برد؟؟!

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب نیز در دی ماه سال ۱۳۹۴ در کنفرانس وحدت کشور های اسلامی در تهران این نکته را تذکر داده بودند که چرا باید برای ایشان (شیخ زکزاکی) فاجعه آفرینی کنند و در عرض دو سال ۱۰۰۰ تن از مقلدان  ایشان و ۶ تن از پسرهای  این شیخ مصلح را به شهادت برسانند سال ۱۳۹۵ و حوادث مشابه قبلی در کشور ما نیز جا ماندگان از راهپیمایی با شکوه اربعین در کربلا،مسافتی را می پیمایند به جهت یاد آوری

   مظلومیت باز ماندگان واقعه عاشورا و اهل بیت سید الشهدا ، اما در سال جاری چند روز مانده به اربعین حسینی شیعیان نیجریه نیز قصد طی کردن مسیر ،از شهر کانو به  سمت شهر زاریا در حرکت بودند که مورد تیر اندازی از سوی نیرو های ارتش و دولت نیجریه قرار گرفتند.

  باز هم ده ها تن به شهادت رسانیده شدند و عده ای مجروح و زخمی )عاشورای حسین (ع) و خانواده اش یک بار بود اما تا کی قرار است ، پیروان ایشان عاشورا ها را تجربه کنند ؟؟!.حتی می توان باز شاهد تشابه این واقعه و عاشوار بود ، چون در میان شهدا یک طفل ۸ماهه نیز دیده می شود به نام زینب ابوبکر که براثراصابت گلوله به سرش ، به شهادت رسیده است.

  دادگاه عالی ابوجا جمعه دوم دسامبر ۲۰۱۶ به آزادی رهبر جنبش شیعیان نیجریه، شیخ ابراهیم زکزاکی رای داد.چه ضمانتی هست تا دیگر شاهد این وقایع دلخراش برای جهان اسلام نباشیم؟؟ تکلیف همراهان شیخ که دستگیر شده اند چه میشود؟؟

  دولت نیجریه خون های بسیاری را در سال های گذشته ریخته است برای آنها نیز حتما باید فکری شود هم برای بازماندگان و هم برای خاطیان که در آن حوداث مرتکب گناه بزرگی شده اند.

  جهان خواستار آن است که یک کمیته حقیقت یاب همراه یک گروه درمانی به نیجریه سفر کرده  وپرده از این جنایت عظیم برداشته و سلامتی مصدومان را به لطف خداوند متعال به آنها بازگردانند.

  ما دانشجویان از شما دست اندر کاران دستگاه دیپلماسی و علی الخصوص وزیرمحترم خارجه دکتر ظریف می خواهیم این موضوع را بررسی کنند و به جامعه دانشگاهی گزارشات پیگیری خود را تقدیم کنند.

  و من ا… التوفیق

  پیام نور

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.