• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۲۸ تعاونی مسکن در خراسان جنوبی منحل شده است
  کد خبر : 1953877

  ۱۲۸ تعاونی مسکن در خراسان جنوبی منحل شده است

  ۱۲۸ تعاونی مسکن در خراسان جنوبی منحل شده استReviewed by on Dec 20Rating: حسن سروری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور نظارت جدی بر عملکرد تعاونی ها به ویژه تعاونی های مسکن و پیشگیری از تخلفات احتمالی، در سه سال گذشته ۱۲۸ تعاونی مسکن متعارف غیر فعال و…

  ۱۲۸ تعاونی مسکن در خراسان جنوبی منحل شده استReviewed by on Dec 20Rating:

  حسن سروری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور نظارت جدی بر عملکرد تعاونی ها به ویژه تعاونی های مسکن و پیشگیری از تخلفات احتمالی، در سه سال گذشته ۱۲۸ تعاونی مسکن متعارف غیر فعال و تعاونی ها مسکن مهری که به هدف رسیده اند منحل شد.
  وی گفت: براساس قانون و دستور العملهای ابلاغی هیچ یک از تعاونی های مسکن حق خرید اراضی مزورعی را به امید تغییر کاربری و ایجاد مسکن نخواهند داشت.
  وی اظهار کرد: چنانچه تعاونی های مسکن فاقد زمین مسکونی باشند و مدت آنها در اساسنامه به اتمام رسیده باشند و برنامه عملیاتی و اجرایی نداشته باشند منحل خواهند شد.
  وی بیان کرد: هدف اصلی از ایجاد تعاونی های مسکن، تامین مسکن ارزان قیمت برای اعضای تعاونی ها در مدت تعیین شده در اساسنامه است.

  ** ساخت بیش از ۱۹ هزار واحد مسکونی توسط تعاونی های مسکن متعارف و مهر
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا سروری یادآور شد: همکاری اعضا و هیات مدیره و ایفای تعهدات هر یک از طرفین در کاهش هزینه های تمام شده تعاونی های مسکن موثر است.
  وی نظارت جدی توسط رکن نظارتی را در اجرای صحیح قوانین و مقررات موثر عنوان کرد و افزود: تمامی شکایت ها و اعتراض های اعضا از مدیران تعاونی ها در گام نخست از طریق بازرس تعاونی قابل پیگیری و رسیدگی است.
  معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: هیات داوری اتاق تعاون یکی دیگر از مراجع برای رسیدگی به اختلافات اعضا هستند.
  سروری اظهار کرد: تاکنون ۱۹ هزار واحد مسکونی در سراسر استان توسط تعاونی های مسکن متعارف و مهر ساخته شده است.
  وی ظرفیت تعاونی های مسکن را برای تامین مسکن مهم ارزیابی کرد و افزود: عملکرد تعاونی های مسکن در استان مطلوب است.

  ** انحلال ۳۰۰ تعاونی غیرفعال در خراسان جنوبی
  وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۳۰۰ تعاونی غیر فعال در استان که قابلیت احیا نداشته اند منحل شده است، یادآور شد: انحلال تعاونی های غیر فعال با یک برنامه ریزی جدی در استان در حال پیگیری است.
  وی بیان کرد: تمامی تعاونی های مسکن مهری که فرآیند تقسیط و پایان کار آنها به اتمام رسیده اند باید منحل شود.
  وی گفت: بر اساس قانون تجارت هیات های تصفیه های تعاونی های منحل شده همان وظایف هیات مدیره را برعهده خواهند داشت و هیچ گونه مشکلی برای تصفیه وجود نخواهد داشت.
  سروری همچین تعاونی های غیر فعال و فاقد برنامه اجرایی را مهمترین چالش بخش تعاون استان برشمرد و افزود: خراسان جنوبی دارای هزار و ۶۹ تعاونی فعال با سرمایه ۲۹۷ میلیارد ریال است.
  ۷۵۵۷* ۶۰۵۴*خبرنگار- رقیه محمدی- انتشار دهنده – مریم پنجابی*

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.