• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » امنیت اجتماعی در سایه حجاب
  کد خبر : 1953865

  امنیت اجتماعی در سایه حجاب

  امنیت اجتماعی در سایه حجابReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از راه ساجده،  با توجه به آیات قرآن مجید، به خوبی مشخص و معین می شود که هدف از تشریع وجوب حکم حجاب اسلامی دست یابی به تزکیه نفس، طهارت، عفت و…

  امنیت اجتماعی در سایه حجابReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از راه ساجده،  با توجه به آیات قرآن مجید، به خوبی مشخص و معین می شود که هدف از تشریع وجوب حکم حجاب اسلامی دست یابی به تزکیه نفس، طهارت، عفت و پاکدامنی جهت استحکام و گسترش امنیت اجتماعی است.

  چون نگاه به نامحرم توسط مردان، باعث تحریک و تهییج جنسی آنان و در نتیجه منجر به فساد و ریشه کن نمودن امنیت اجتماعی می شود، خداوند در کنار دستور حجاب و پوشش بدن به بانوان، مردان را نیز امر به حجاب و پوشش چشم داده و نگاه به نامحرم را بر ایشان، حرام کرده است.

  چنانکه در این باره از امام رضا (ع) نقل شده است:

  نگاه به موهای زنان باحجاب ازدواج کرده و بانوان دیگر، از آن جهت حرام شده است که نگاه، مردان را بر می انگیزد و آنان را به فساد فرا می خواند در آنچه که ورود در آن حلال است و نه شایسته.

  از مجموع گفتار فوق روشن می شود که هدف از وجوب حجاب اسلامی علاوه بر موارد مذکور، ایجاد اصلاح و پیشگیری از فساد، جهت تامین و گسترش امینت اجتماعی است.

  یکی از فلسفه های حقیقی وجوب حجاب، حفظ آرامش زن، مصونیت جامعه از فساد و عمق و معنا بخشیدن به امنیت اجتماعی با توسعه آن است، زیرا نفس آدمی، دریایی مواج از تمایلات و خواسته های اوست که مهم ترین آن ها به خوراکی ها، امور جنسی و مال و جاه و مقام، مربوط می شود و بدون شک بالاترین خواسته های مردان، تمایل به جنس زن است.

  همانگونه که در سخنان عرفا آمده است: بزرگترین خواسته های مرد، رغبت به زنان است.

  ارائه زیبایی ها و مواضع بدن زن، به شهوت و طمع مردان، دامن می زند و آن ها را به کانون جدی خطر، مبدل می کند که به سلب آرامش زن و امینت اجتماعی منتهی می شود.

  آنچه می تواند از این ناامنی پیشگیری کند، پوشش زن از چشمان نامحرمان است که با حجاب کامل اسلامی، عملی خواهد شد.

   

  عباس کیفی بجستانی، جامعه شناس

  انتهای خبر/

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.