• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۵ آسیب اجتماعی گلستان را تهدید می‎کند/ زنگ خطر خودکشی در شرق گلستان
  کد خبر : 1953863

  ۵ آسیب اجتماعی گلستان را تهدید می‎کند/ زنگ خطر خودکشی در شرق گلستان

  ۵ آسیب اجتماعی گلستان را تهدید می‎کند/ زنگ خطر خودکشی در شرق گلستانReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، عبدالرضا چراغعلی ظهر امروز در سومین جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‎های اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان در آسیب‎های اجتماعی ازجمله طلاق و…

  ۵ آسیب اجتماعی گلستان را تهدید می‎کند/ زنگ خطر خودکشی در شرق گلستانReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، عبدالرضا چراغعلی ظهر امروز در سومین جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‎های اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان در آسیب‎های اجتماعی ازجمله طلاق و خودکشی وضعیت خوبی ندارد، بیشترین خودکشی از طریق قرص گندم و سم گزارش شده است.

  وی با ابراز گلایه از عدم حضور برخی نمایندگان دستگاه‎های اجرایی در جلسات تصریح کرد: برخی دستگاه‎های اجرایی آمار و ارقام در حوزه آسیب‎های اجتماعی را ارائه نمی‎کنند که این وضعیت، ستاد ساماندهی را ناکارآمد جلوه می‎دهد.

  * برخی دستگاه‎های اجرایی هیچ مقیاس و مدلی برای میزان آسیب‎های اجتماعی ندارند

  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با ابراز تاسف بر اینکه اقدامات انجام شده در حوزه آسیب‎های اجتماعی به خوبی مشخص نشده است، افزود: وزارت کشور جایگاه هر استان را در زمینه آسیب‎های اجتماعی مشخص و ارائه کرده است استان گلستان جزو استان‎های در معرض خطر قرار دارد.

  چراغعلی گفت: به‎هنگام بودن اطلاعات و آمارها در آسیب‎های اجتماعی یک موضوع مهم است، برخی دستگاه‎های اجرایی هیچ مقیاس و مدلی برای میزان آسیب‎های اجتماعی ندارند، به‎هنگام نبودن اطلاعات سبب می‎شود تا سرانه و اعتبارات طبق آمارهای سال‎های گذشته برای استان کم‎برخوردار گلستان تدوین شود.

  وی با بیان اینکه توجه و مقابله با آسیب‎های اجتماعی در صدر اولویت‎ها و سیاست‎های مدیریت استان قرار گرفته است، گفت: با توجه به تاکیدات رئیس‎جمهور و وزیر کشور امروز جلسه ستاد مقابله با آسیب‎های اجتماعی با حضور مدیران ارشد استانی برگزار شد.

  * نخبگان، افراد اثرگذار و تشکل‎های مردم نهاد نسبت به اقدامات پیشگیرانه ورود کنند

  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با اشاره به ابراز نگرانی مقام معظم رهبری پیرامون آسیب‎های اجتماعی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب حساسیت و نگرانی خودشان را از وضعیت موجود اعلام کردند که عمده این آسیب‎ها در حاشیه‎نشینی، طلاق، اعتیاد، فضای مجازی، فساد و خودکشی است و متاسفانه شاخص‎های قابل توجهی در استان است.

  چراغعلی گفت: تمامی دستگاه‎های اجرایی مکلف هستند با استفاده از خرد جمعی و آگاهی رسانی و با استفاده از ظرفیت نخبگان، افراد اثرگذار و تشکل‎های مردم نهاد نسبت به اقدامات پیشگیرانه ورود کنند.

  وی ابراز امیدواری کرد با توجه به افت ناگهانی شاخص‎های موجود و ملاک‎های سنجش و آسیب‎های اجتماعی، ساز و کارهای مناسب برای مقابله با این موارد در استان سازماندهی شود.

  * مقابله با آسیب‎های اجتماعی باید تبدیل به یک نهضت عمومی در سطح استان شود

  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با اشاره به کمبود منابع مالی افزود: مدیران دستگاه‎های اجرایی باید با استفاده از امکانات موجود، درایت و اهتمام وافر در راستای کنترل آسیب‎های اجتماعی ورود کنند.

  چراغعلی با تاکید بر اینکه مقابله با آسیب‎های اجتماعی باید تبدیل به یک نهضت عمومی در سطح استان شود، ابراز کرد: از فرهیختگان، صاحبنظران و افراد اثرگذار جامعه دعوت می‎کنیم تا راهکارهای مناسب در این راستا ارائه کنند.

  وی گفت: دستگاه‎های اجرایی به تنهایی قادر به مقابله با موج مخرب آسیب‎های اجتماعی نیستند و حضور تشکل‎های مردم نهاد و افراد اثرگذار می‎تواند نتایج مطلوبی در بر داشته باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.