• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » گوش دولتمردان اعتدال در بحث انتقال آب به اعتراض خوزستانیها بدهکار نیست
  کد خبر : 1953845

  گوش دولتمردان اعتدال در بحث انتقال آب به اعتراض خوزستانیها بدهکار نیست

  گوش دولتمردان اعتدال در بحث انتقال آب به اعتراض خوزستانیها بدهکار نیستReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ایت الله محسن حیدری امام‌جمعه موقت اهواز در گفتگو با اهوازنوین در خصوص طرح های انتقال آب خوزستان اظهار کرد: در بحث انتقال آب های خوزستان نامه اعتراضی مکتوب…

  گوش دولتمردان اعتدال در بحث انتقال آب به اعتراض خوزستانیها بدهکار نیستReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ایت الله محسن حیدری امام‌جمعه موقت اهواز در گفتگو با اهوازنوین در خصوص طرح های انتقال آب خوزستان اظهار کرد: در بحث انتقال آب های خوزستان نامه اعتراضی مکتوب به امضای شش نفر از اعضای مجلس خبرگان استان خوزستان برای رئیس جمهور نوشته شده اما اثر چندانی بر روی اقای روحانی نداشته است.

  عضو خبرگان رهبری با اشاره به تداوم اعتراض علما و مردم خوزستان تاکید کرد: اعتراضات در خطبه های نماز جمعه ؛ مجلس ؛مطبوعات ، نخبگان و انجمن های فعال حمایت از محیط زیست در راستای روشنگری برای افکار عمومی در خصوص پیامدهای اجرای طرح های انتقال خوزستان تا به سامان رسیدن ادامه دارد.

  آیت الله حیدری با تاکید بر اینکه تذکرات مردم خوزستان خیلی به خرج دولتمردان اعتدال نمیرود گفت: نامه محرمانه دولت با محتوای مصوبه موافقت هئیت دولت در خصوص انتقال اب از تونل کوهرنگ و بهشت اباد و دستور تامین اعتبار به بانک مرکزی نشون دهنده بدهکار نبودن گوش دولتمردان به بحرانهای کم ابی و بیکاری جوانان خوزستانی است.

  امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اینکه انتقال اب کارون به استانهای دیگر به منظور مصارف کشاورزی و صنعتی خلاف قانون می باشد اظهار کرد:  بنا بر مصوبه شورای عالی کشور برداشت اب از سرشاخه های کارون  ۳۴۰ میلیون متر مربع در سال به منظور مصارف شرب بوده ولی در حال حاضر امارها از برداشت یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون حکایت می کنند و روایت دیگری از برداشت ۱میلیار و ۵۰۹ میلیون متر مکعب خبر می دهند.

  وی برداشت پنج یا شش برابر مقرر مصوبه شورای عالی را اجحاف و ظلم در حق مردم خوزستان عنوان کرد و افزود: شورای عالی آب کشور انتقال آب را تصویب کرده که تا ۵۵۰ میلیون آب در سال از سرچشمه‌های رودخانه‌های خوزستان برداشت شود ولی چیزی که عملاً اتفاق افتاده عملاً فراتر از این حرف‌هاست پیش روی در برداشت اب های خوزستان تا انجا بوده که برخی بر این باورند ۵ یا ۶ برابر میزان مقرر از رودخانه های خوزستان آب برداشت میشود.

  آیت الله حیدری تاکید کرد : خوزستان با فاجعه کمبود آب نه‌تنها برای کشاورزی حتی برای آب شرب مواجه است در شهریور ۹۴ براثر کم‌آبی ضرر‌های بزرگی متوجه کشاورزان و دامداران خوزستانی شد. اما مردم خوزستان مخالف انتقال آب جهت مصارف شرب نیستند بلکه با انتقال اب جهت مصارف دیگر مخالفند زیرا در حالی که برخی در تکاپوی انتقال آب جهت انجام مصارف کشاورزی و صنعتی هستند زمین های کشاورزی استان تشنه و کشاورزان از کشت و کار منع میشوند.

  امام جمعه موقت اهواز با اشاره به نیمه کاره ماندن طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان بر اثر کم آبی عنوان کرد :اگر طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری درست اجرا شود می تواند نیمی از محصولات کشاورزی کشور را تامین کند و اشتغال را برای جوانان خوزستان رقم زند اما در صورت کمبود منابع آبی قطعا این طرح عظیم نیمه کاره رها خواهد ماند .

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.