• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » مردم محروم قلعه گنج، ۱.۵میلیارد تومان پول در صندوق‌های خرد روستایی آورده اند
  کد خبر : 1953806

  مردم محروم قلعه گنج، ۱.۵میلیارد تومان پول در صندوق‌های خرد روستایی آورده اند

  مردم محروم قلعه گنج، ۱.۵میلیارد تومان پول در صندوق‌های خرد روستایی آورده اندReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز ۳۰ آذرماه در مراسم افتتاحیه کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی ۹۵ در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان اظهار کرد: اقتصاد کشور…

  مردم محروم قلعه گنج، ۱.۵میلیارد تومان پول در صندوق‌های خرد روستایی آورده اندReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز ۳۰ آذرماه در مراسم افتتاحیه کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی ۹۵ در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان اظهار کرد: اقتصاد کشور ما از قیمت تمام شده کالا و خدمات و قیمت فروش کالا و خدمات رنج می برد و به دلیل اقتصاد نفتی و دولتی، اتلاف منابع سرشار و ثروت های خدادادی را داریم.

  وی افزود: اقتصاد ایران سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار یارانه را در همه حوزه ها پرداخت می کند اما اثر آن را در زندگی مردم نمی بینیم و سیاست های غلط اقتصادی، مالی، پولی و بانکی دولت سابق ما را به روزی رساند که تاکنون نزدیک به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت کرده ایم.

  رزم حسینی تصریح کرد: در برنامه های چهارم و پنجم توسعه سیاست های پلکانی منطقی قیمت انرژی دیده شده بود و سیاست های پولی، مالی، نرخ ارز، تورم و سیاست های معقول دیده شده بود که یک دفعه به بایگانی رفت.

  وی با اشاره به اینکه در روستاهای ما ثروت های زیادی وجود دارد، بیان کرد: هدف نهایی اقتصاد، اقتصاد خانوار و رفاه عمومی مردم است اما روستاهای ما در کشور اقتصاد ندارند.

  استاندار کرمان با طرح ای سوال که مرض اقتصاد ایران چیست؟ افزود: باید محافظه کاری و مصلحت اندیشی را کنار بگذاریم. انقلاب کردیم خدمات به مردم بدهیم و البته نظام اسلامی خدمات زیادی انجام داده اما آنچه که امروز باید همه همت کرده و دست به دست هم بدهند و از حالت ناامیدی خارج شده و از آرامشی که براثر عدم فعالیت های مردم به وجود آمده، جهاد واقعی در عرصه اقتصادی انجام بدهیم که همان اقتصاد مقاومتی است.

  وی افزود: اقتصاد مقاومتی که در استان کرمان در حال اجراست، هدفش را بر تقویت اقتصاد خانوار در شهر و روستا گذاشته است.

  رزم حسینی با اشاره به مهاجرت از روستا به شهر و از شهرها به پایتخت، تصریح کرد: این کار توسعه نیست، عین عقب ماندگی است.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت در تبلیغ اقداماتی که انجام داده مظلوم واقع شده است، گفت: رسانه ها باید آنچه را که واقعا در سه سال گذشته در اقتصاد رخ داده، آرامشی که در اقتصاد به وجود آمده و عقل گرایی که در مدیریت ها به وجود آمده را بیان کنند.

  استاندار کرمان اظهار کرد: مردم هوشمند نیاز به شهر و خانه هوشمند دارند و زیرساخت های خوبی در کشور و استان کرمان برای هوشمندسازی شبکه های انرژی وجود دارد که ظرفیت بالایی است.

  وی درباره خروجی کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی، افزود: یک سری تصمیمات را باید وزارتخانه ها بگیرند و ما برای هوشمند کردن کرمان اعلام آمادگی کرده ایم که با بخش غیردولتی کار کنیم.

  رزم حسینی بیان کرد: ما مردم خوبی داریم که هوشمند بوده و به موقع تصمیمات طلایی می گیرند و دولت یازدهم سیاست معقول و معتدلی را در سه سال گذشته داشته و تاکنون شخصیت های مختلفی از هر جناجی در استان کرمان حضور یافته و سخنرانی کرده اند و مشکلی به وجود نیامده است.

  وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی واقعی از شهر قلعه گنج و واگذاری به بخش غیردولتی آغاز شد که کار جدیدی است و جرات می خواهد، افزود: این استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی است و باید اینگونه باشد و باید کشور را با ۱۰ هزار شرکت ساخت نه با دولت ها.

  استاندار کرمان گفت: باید روز به روز تصدی دولت را کم کرده و دولت را کوچک کرد، اگر مردم خوب هدایت شده و صادقانه با آنها حرف بزنیم، پای کار می آیند و مردم شهرستان محروم قلعه گنج تا امروز یک و نیم میلیارد تومان پول در صندوق های خرد روستایی آورده اند.

  وی با اشاره به اینکه باید نقش روحانیت بی بدیل باشد، افزود: اگر امام جمعه آبادگر شده و فرهنگ اقتصادی را توسعه بدهد، جوانان نیز آبادگر و وارد فعالیت های اقتصادی و توسعه ای می شوند و این اتفاق در استان کرمان افتاده و اساتید دانشگاه نیز باید با این نهضت همراهی کنند و با توجه به اقداماتی که در استان صورت گرفته، اقتصاد روستایی دارد کم کم با اقتصاد مقاومتی بر می گردد.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.