• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بایددرحوزه گردشگری رویکردی ملی و فراملی داشته باشیم
  کد خبر : 1953794

  بایددرحوزه گردشگری رویکردی ملی و فراملی داشته باشیم

  بایددرحوزه گردشگری رویکردی ملی و فراملی داشته باشیمReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبر گزاری برنا در هرمزگان، مصطفی خادم در نشستی، تشریح عملکردها و برنامه های سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: این سازمان در راستای سیاستها و اهداف خود و علیرغم تمامی مشکلات فنی…

  بایددرحوزه گردشگری رویکردی ملی و فراملی داشته باشیمReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبر گزاری برنا در هرمزگان، مصطفی خادم در نشستی، تشریح عملکردها و برنامه های سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: این سازمان در راستای سیاستها و اهداف خود و علیرغم تمامی مشکلات فنی و مالی که با آنها مواجه است عملکرد خوبی داشته و برنامه های خوبی را پیش رو دارد، برنامه هایی که برای اولین بار در شهر بندرعباس رقم میخورد.

  وی با اشاره به اینکه شهر بندرعباس با توجه به ظرفیتها و امتیازاتی که دارد بیشتر نیازمند توسعه فنی و کیفی فضای شهری است، افزود: این شهر نه تنها در فعالیتها و سرمایه گذاریهای اقتصادی، بلکه در حوزه گردشگری هم موردتوجه مردم کشورمان است و باید ازلحاظ جذب توریست رویکردی ملی و فراملی پیدا کند.

  خادم با بیان اینکه تولید و کاشت گلهای فصلی در فضای سبز شهری از برنامه های یک سال اخیر این سازمان بوده است، اضافه کرد: کاشت این گلها کمک بسیار زیادی به صرفه جویی مالی و ارتقاء کیفی فضای سبز بندرعباس کرده است.

  این مقام مسئول برگزاری جشنواره گلایول را از دیگر برنامه های سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس دانست و تصریح کرد: دو سال پیش، کاشت گلایول را در بندرعباس شروع کردیم و ادامه دادیم و امسال تصمیم به برگزاری این جشنواره در بلوار طالقانی بندرعباس گرفتیم.

  وی ادامه داد: در یک سال گذشته در حال تلاش برای تنظیم قراردادهای فضای سبز جدید و انتخاب پیمانکار مناسب بوده و موفق به تنظیم قراردادی بهتر شدیم که توانست بسیاری از مشکلات و موانع قراردادهای قبلی را برطرف کند و فعالیتهایمان را به سمتی بردیم تا بتوانیم از مزایای مشارکت بخش خصوصی در این حوزه بهرهمند شویم.

  مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس آموزش نیروهای انسانی را از برنامه های مهم این سازمان دانست و خاطرنشان کرد: کلاسهایی را بسته به تخصص افراد در سطوح مختلف از کارشناسی تا سطوح پایین تر برگزار میکنیم.

  خادم بابیان اینکه در حال تلاش برای ایجاد شرایط استاندارد در طراحی پارکها و فضای سبز هستیم افزود: از لازمه های این شرایط توجه به مسائل زیباییشناختی، فنی و ایمنی است تا مردم بتوانند با خیالی آسوده و محیطی امن و زیبا از این فضاها استفاده کنند.

  وی یکی از برنامه های استراتژیک امسال را مسئله بومی گرایی در کاشت فضای سبز شهری دانست و اذعان کرد: بسیاری از طرح هایمان را به جشنواره منظر روسیه فرستادیم که مورد توجه داوران این جشنواره قرار گرفت.

  این مقام مسئول ضمن تأکید بر اهمیت بومی گرایی و مقاومت در برابر خشکی گیاهانی که در کاشت فضای سبز بندرعباس استفاده میشود، افزود: تحقیقاتی را در خصوص گونه های مقاوم و بومی جدید آغاز کردهایم تا بتوانیم ضمن صرفه جویی مالی و زیباسازی فضای شهری، به ذخایر ژنتیکی و گونه های جدیدمان اضافه کنیم.

  وی از نصب آب شیرین کن هایی در سطح شهر خبر داد و بیان کرد: بهسازی چمن ها و برطرف کردن کچلی فضای سبز بلوارها را هم از برنامه های در دست اقدم است.

  مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس در تشریح عملکرد و برنامه های امسال این سازمان گفت: آموزش همیاران فضای سبز در مدارس ابتدایی و محلات را آغاز و تا امروز ۳هزار همیار فضای سبز را جذب کردهایم تا ضمن آموزش از سنین پایه به فرهنگسازی برای مشارکت مردم در حفظ فضای سبز بپردازیم.

  وی در خصوص برنامه مشارکت محلات اضافه کرد: افرادی که به کاشت نهال در محلات خود علاقه دارند میتوانند با مراجعه به این سازمان بین ۳ تا ۵ نهال رایگان دریافت کنند.

  این مقام مسئول ادامه داد: برگزاری جشنواره عکس "زیباترین منظره شهر" و همچنین جشنواره هرس فرم گیاهان (topiary) از دیگر برنامه های سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس است.

  خادم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بندرعباس شهری است که درختان و فضای سبز آن در هر چهارفصل سال سبز هستند، هزینه های آبیاری و نگهداری آنهم نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است به گونه ای که هرساله بالغ بر ۲۲میلیارد تومان صرف نگهداری از فضای سبز این شهر میشود.

  وی با اشاره به اینکه در بندرعباس به صورت کلی ۳۱۰مترمکعب فضای سبز موجود است اظهار کرد: درواقع به ازای هر نفر ۶.۲ مترمربع فضای سبز داریم که امیدواریم بتوانیم تا سال ۱۴۰۴ این میزان را به ۱۰ مترمربع برسانیم.

  خادم از احداث باغ هایی در منطقه پنجعلی برای استفاده عموم مردم خبر داد و افزود: از مهمترین برنامه های سازمان اتصال اکوسیستم شهری به اکوسیستمهای فراشهری و طبیعت حاشیه شهرها با استفاده از احداث پارکها، کوریدورها و خورها و باهدف ایجاد اکوسیستمی پایدار و هدایت جریان ماده و انرژی طبیعت به شهر است.

  این مقام مسئول یکی از راههای تجلی این اکوسیستم را درختکاری در معابر دانست و اذعان کرد: امیدواریم بتوانیم شبکه ای منسجم، یکپارچه و پایدار را داشته باشیم که این مهم بدون کمک و مشارکت مردم امکانپذیر نخواهد بود.

  وی در ادامه تشریح برنامه های سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از احداث باغ گل ها در زمینی به مساحت ۲هکتار در ضلع شرقی پارک دباغیان خبر داد و عنوان کرد: در این باغ کاشت انواع گلهای دائمی و فصلی را خواهیم داشت و تابه حال ۲میلیارد تومان هزینه داشته که تا دهه فجر برای افتتاح و بازدید عموم آماده خواهد شد.

  خادم بابیان اینکه در حال آماده سازی و بهسازی پارکهای محل اسکان مهمانان نوروزی هستیم، تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم مراتب میزبانی را هرچه بهتر بجا آوریم اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی برای مدیران و مسئولان رتق وفتق پارکها کردهایم.

  مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از افتتاح سومین پارک بانوان بندرعباس در منطقه یک و در قسمتی از پارک جنگلی خبر داد و بیان کرد: یکی دیگر از برنامه های سازمان برگزاری فستیوال طراحی پارکهای محلهای است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.