• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حضور میرنیا فصل جدیدی در دانشگاه گشود/ فضای چندصدایی دانشگاه مرهون زحمات رئیس و مسئول نهاد است
  کد خبر : 1953783

  حضور میرنیا فصل جدیدی در دانشگاه گشود/ فضای چندصدایی دانشگاه مرهون زحمات رئیس و مسئول نهاد است

  حضور میرنیا فصل جدیدی در دانشگاه گشود/ فضای چندصدایی دانشگاه مرهون زحمات رئیس و مسئول نهاد استReviewed by on Dec 20Rating: اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید   به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ۲۳ تشکل، انجمن و کانون دانشگاه مازندران با صدور بیانیه‌ای در حمایت از رئیس دانشگاه مازندران…

  حضور میرنیا فصل جدیدی در دانشگاه گشود/ فضای چندصدایی دانشگاه مرهون زحمات رئیس و مسئول نهاد استReviewed by on Dec 20Rating:

  اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ۲۳ تشکل، انجمن و کانون دانشگاه مازندران با صدور بیانیه‌ای در حمایت از رئیس دانشگاه مازندران تاکید کردند: از تشکلی که همنوا با سیاسیون خارج از دانشگاه در حال حاشیه سازی است، خواستاریم که از مشی افراطی پرهیز کرده و مانند سایر تشکل‌ها در چارچوبِ قانون عمل کرده و به تخریب و نادیده گرفتن زحماتِ مسئولین خدوم ادامه ندهد.

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از نگاه آزاد،  ۲۳ تشکل، انجمن و کانون دانشگاه مازندران با صدور بیانیه‌ای از رئیس دانشگاه مازندران حمایت کردند.

  متن این بیانیه به شرح زیر است.

  بسمه تعالی

  «در هر حال که هستی، همواره میانه رو باش که در حدیث آمده: خیر الامور اوسطها، پس همیشه در خط اعتدال حرکت کن.» حضرتِ مولانا

  دانشگاهِ مازندران با حضورِ دکتر سید خلاقِ میرنیا فصلِ جدیدی به روی خود دیده است. تلاش های بی وقفه ی ایشان در ارتقای سطحِ زیرساخت های دانشگاه، تلاش در جهتِ رشدِ علمی، تصفیه ی اساتید بی سواد و قطع کردنِ دستِ فرصت طلبان خارج از دانشگاه به واقع ستودنی است. البته این همه، برای ایشان کم هزینه نیز نبوده است. آنها که منافع شان را از دست داده اند و در این دوره با سدّ قانون مداری رئیسِ جدید مواجه شده اند ساکت ننشسته اند و هر از گاهی سعی بر خاموش کردنِ این مدیرِ خدوم دارند. اما زهی خیال باطل که:

  چراغی را که ایزد بر فروزد      هر آنکس پف کند، ریشش بسوزد

  میرنیا بارها تصریح کرده که: «با فعالیت سیاسی دانشجویی مخالف نیست و حاضر است اصلاح طلب و اصولگرا یا هر کسی با هر دیدگاه سیاسی‌ای، در دانشگاهِ او آزادانه ابراز نظر کنند، اما با افراط، تنش‌زایی و منحرف کردن دانشگاه از مسیر اصلی‌اش مخالف است.» و این ادعا را به عمل نیز به کرسی اثبات نشانده است. آخرین بار در همین ۱۶ آذر بود که گفت: «استادی که خوب درس ندهد و بی سواد باشد را امریکایی می‌دانم. مسئولی که دزدی کند را امریکایی می‌دانم. تشکیلاتی که با جار و جنجال، دانشگاه را به حاشیه ببرد را امریکایی می دانم و …»  

  سیاسیون و وابستگانشان در داخل دانشگاه اما ظاهرا نمی‌خواهند دست از سرِ این دانشگاه بر دارند. یک روز رئیسِ یک حزب در استان برای رئیس دانشگاه شاخ و شانه می‌کشد و یک روز رئیس شورای هماهنگیِ یک جناح در بابلسر برای دانشگاه تعیینِ تکلیف می کند!

  متاسفانه تشکلی نیز در دانشگاه، با این اصحابِ سیاست همراه و هم صدا می‌شود و دانشگاه را درگیرِ حواشی می‌کند. نمونه‌اش جنجالی است که برای لغو شدنِ مناظره دکتر اعلمی و دکتر الله کرم در دانشگاه به پا شده است. یکی از میهمان‌های این مناظره نیامده و طبیعتا چون این تشکل مجوزِ مناظره (و نه سخنرانی) را دارد، با نبودِ یک طرفِ بحث مناظره خود به خود ملغی است.

  اما این تشکل، لغوِ این برنامه را به گروه‌های موهومی که او گروهِ فشار می‌نامد نسبت داده و از وجود فضای تک صدایی اعتراض می‌کند. اما تشکل‌های امضا کننده این بیانیه، به واقع هر چه می‌گردند، در دانشگاه فضای تک صدایی نمی‌بینند. وجودِ مناظرات، کرسی‌های آزاد فکری و حتی حضورِ نمایندگان همین تشکلِ مذکور در این مناظرات گواهی بر این واقعیت‌اند. این عزیزان حتی به حجت الاسلام رحیمیان، ریاستِ محترم نهاد رهبری نیز رحم نکرده و با وجودِ منشِ معتدلِ آقای رحیمیان، به ایشان نیز تاخته‌اند. این در حالی است که این حجت الاسلام رحیمیان بود که در برگزاری بسیاری از برنامه‌های این تشکل، آنها را حمایت کرد.

  اینها همه نشان از آن دارد که نه دانشجویان و نه مسئولین خواهانِ وجودِ تک‌صدایی در دانشگاه نیستند. اما ما امضا کنندگان بیانیه ذیل که اتفاقا از دیدگاه‌ها و سلایق متفاوت اندیشه‌ای و سیاسی بوده و برخی نیز دغدغه‌های علمی داریم و نگران تشنج در فضای علمی دانشگاه هستیم، از تشکیلاتِ مذکور به جدّ خواستاریم که از مشی افراطی پرهیز کرده و مانند سایر تشکل‌ها و دانشجویان در چارچوبِ قانون بر اساسِ اعتدال عمل کرده و به تخریب و نادیده گرفتن زحماتِ مسئولین خدوم ادامه ندهند. در این صورت، حتما این تشکل حمایت ما دانشجویان و تشکل های ذیل را نیز خواهد داشت.

  همچنین به فرصت طلبانِ خارج از دانشگاه هشدار می دهیم پا از گلیمِ خود درازتر نکرده و دخالت در دانشگاه را کنار بگذارید.

  و السلام
  ۱.    بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران
  ۲.    انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران
  ۳.    انجمن علمی اقتصاد دانشگاه مازندران
  ۴.    انجمن علمی اقتصاد انرژی دانشگاه مازندران
  ۵.    انجمن علمی مدیریت دانشگاه مازندران
  ۶.    انجمن علمی زبان روسی دانشگاه مازندران
  ۷.    انجمن علمی روانشناسی دانشگاه مازندران
  ۸.    انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه مازندران
  ۹.    انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه مازندران
  ۱۰.    انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه مازندران
  ۱۱.    انجمن علمی مهندسی شیمی دانشگاه مازندران
  ۱۲.    انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه مازندران
  ۱۳.    انجمن علمی ریاضی دانشگاه مازندران
  ۱۴.    انجمن علمی علوم کامپیوتر دانشگاه مازندران
  ۱۵.    انجمن علمی شیمی دانشگاه مازندران
  ۱۶.    انجمن علمی فیزیک دانشگاه مازندران
  ۱۷.    انجمن علمی جغرافیای دانشگاه مازندران
  ۱۸.    انجمن علمی ادبیات دانشگاه مازندران
  ۱۹.    هیئت موسس جنبش عدالتخواه دانشجویی (آرمان) در دانشگاه مازندران
  ۲۰.    کانون مهدویت دانشگاه مازندران
  ۲۱.    انجمن علمی زیست شناسی دانشگاه مازندران
  ۲۲.    انجمن علمی فقه و حقوق دانشگاه مازندران
  ۲۳.    هیئت دانشجویی محبان الحسین (ع)

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.