• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وهابیت یک جریان استعماری و مولود سلفی گری افراطی است/هرگز شیعه و سنی مجوز قتل یکدیگر را صادر نکرده‌اند
  کد خبر : 1953779

  وهابیت یک جریان استعماری و مولود سلفی گری افراطی است/هرگز شیعه و سنی مجوز قتل یکدیگر را صادر نکرده‌اند

  وهابیت یک جریان استعماری و مولود سلفی گری افراطی است/هرگز شیعه و سنی مجوز قتل یکدیگر را صادر نکرده‌اندReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام صادق گلزاده، معاون فرهنگی سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و معاون پژوهشی فعلی پژوهشگاه مطالعات تقریبی این مجمع،…

  وهابیت یک جریان استعماری و مولود سلفی گری افراطی است/هرگز شیعه و سنی مجوز قتل یکدیگر را صادر نکرده‌اندReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام صادق گلزاده، معاون فرهنگی سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و معاون پژوهشی فعلی پژوهشگاه مطالعات تقریبی این مجمع، در گفتگو با خبرنگار گوهرشادنیوز به تبیین اهداف دشمنان از تفرقه افکنی بین مسلمانان پرداخت و گفت: مسلمانان دشمنان مشترک و مختلفی دارند.

    دسته اول: دشمنان اعتقادی
  وی با بیان اینکه برخی دشمنان ما اعتقادی هستند، اذعان داشت: طبیعتاً گروه های غیر مسلمان که به ادیان دیگر معتقدند سعی شان بر آنست که برای توسعه دین خودشان به دین ما آسیب بزنند؛ مسیحیان با تبشیر، یهودیان با صهیونیزم و فرق و مذاهب دیگر به اشکال دیگر این قضیه را دنبال می کنند.

  گلزاده وهابیت را یک جریان استعماری دانست که خواسته یا ناخواسته اهداف دشمن را تعقیب می کند و افزود: تکفیر مولود وهابیت یا سلفی گری افراطی است.

  معاون پژوهشی پژوهشگاه مطالعات تقریبی با ذکر این نکته که وهابیت و تکفیر از اهل سنت نیست، تأکید داشت: علمای بزرگ اهل سنت بارها این مطلب را در تجمعاتی از جمله همایشی که در گروزنی و روسیه با حضور بیش از ۲۰۰ مفتی برجسته اهل سنت از جمله رئیس دانشگاه الأزهر، برگزار شده، اعلام کرده اند.

  وی ادامه داد: اگر وهابیت و تکفیر نه از اهل سنت است و نه از شیعه، پس از کجاست؟ اینجا قطعاً ردپای استعمار دیده می شود.

  گلزاده همچنین با اشاره به اینکه مرکز بهائیت در اسرائیل است، اعلام داشت: اسرائیل، دشمن سرسخت ایران، همیشه حامی بهائیت بوده و این رژیم در تمامی ابعاد، چه سیاسی و چه اعتقادی مسائل خلاف مصالح امت اسلامی را تعقیب می کند.

  معاون پژوهشی پژوهشگاه مطالعات تقریبی تأکید کرد: امروزه هر ایرانی چه ملی و چه مذهبی می داند که باید از بهائیت با وجود چنین عقبه ای فاصله گرفت.

  وی با بیان اینکه امروزه با تلاش دشمن جریانات دیگری مثل جریان احمد الحسن و… ایجاد شده، اظهار داشت: دشمنان اسلام گاه و بیگاه تلاش می کنند تا با تمسک به مسائل قومی یا مسائل اعتقادی مذاهب مختلف، بین مسلمین تفرقه افکنی و بحث تکفیر را مطرح کنند.

  گلزاده اذعان داشت: در این مسائل همواره ردپای خارج از اسلام برای مقابله با آن وجود داشته و امروز هم اسرائیل و سران دد منش آمریکا و بعضی از دولت های غربی، حقیقتاً به دنبال آسیب به دولت اسلامی ایران هستند، بنابراین وابستگی و سرسپردگی این جریانات به دشمن واضح است.

    دسته دوم: دشمنان سیاسی
  معاون پژوهشی پژوهشگاه مطالعات تقریبی، جریان آمریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقی عربستان که در جهت اهداف آمریکا و اسرائیل عمل می کند را نمونه های از دشمنان سیاسی دانست و گفت: اینها به ظاهر ادعای اعتقادات دارند اما در مقام عمل با استقرار جریان های تروریستی در کشور های مسلمان به دنبال ضربه زدن به مسلمانان تا نابودی آنها هستند.  

  گل زاده با اشاره به عدم دشمنی شیعه و سنی با یکدیگر، گفت:حقیقت آنست که هرگز شیعیان و اهل سنت با یکدیگر چنین اختلافی نداشته و هرگز مجوز قتل و کشتن یکدیگر را صادر نکرده اند.

   

  وی جنگهای فعلی را جنگ نیابتی و خشن تر از خود دشمنان خواند و تأکید کرد: وقتی یک (به ظاهر) مسلمان سر مسلمانی دیگر را می برد، معلوم است که دشمنان با به راه انداختن جنگ نیابتی خود کناری ایستاده و قتل عام امت اسلام را نگاه می کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.