• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برخی دولتی‌ها برجام را ابزاری برای جلب رأی مردم تصور می‌کنند/ به جای لاپوشانی با مردم صریح باشید/ محدودیتی در مقابله با آمریکا نداریم
  کد خبر : 1953740

  برخی دولتی‌ها برجام را ابزاری برای جلب رأی مردم تصور می‌کنند/ به جای لاپوشانی با مردم صریح باشید/ محدودیتی در مقابله با آمریکا نداریم

  برخی دولتی‌ها برجام را ابزاری برای جلب رأی مردم تصور می‌کنند/ به جای لاپوشانی با مردم صریح باشید/ محدودیتی در مقابله با آمریکا نداریمReviewed by on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سنایی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با خاورستان؛ در خصوص نقض…

  برخی دولتی‌ها برجام را ابزاری برای جلب رأی مردم تصور می‌کنند/ به جای لاپوشانی با مردم صریح باشید/ محدودیتی در مقابله با آمریکا نداریمReviewed by on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سنایی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با خاورستان؛ در خصوص نقض برجام و اعتراف برخی دولتمردان به این موضوع اظهارکرد: واقعیت این است که امروز در سطح ملی نوعی اجماع نسبت به نقض برجام وجود دارد و تاکید بر این است که اقدام آمریکایی ها نوعی نقض برجام به حساب می آید.

   

   

  وی افزود: اما در این بین برخی از جریانات و جناح های سیاسی تصورشان بر این است که برجام یک ابزار سیاسی برای جلب رأی  نظر مردم است و سعی دارند از این ماجرا به تسامح عبورکنند و در این خصوص چهره آمریکا را در این ماجرا بزک می کردند تا آمریکا برای مردم قابل اعتماد جلوه کند.

   

   

  معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اجماع بین مسئولین نظام و مردم فرصتی برای پیگیری حقوق ملی ما است گفت: از جمله اقداماتی که باید نظام انجام دهد همانطور که طراحی و برنامه ریزی در پیشران های کشتی های هسته ای را مطرح کردند؛ باید حتما از کانال مجامع تصمیم گیری قانونی بگذرد و در این مساله حتما  مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی به تصمیم برسند و تصمیمات این مجامع باید مورد قبول مجموعه های انقلابی و مدافع نظام باشد.

   

   

  سنایی راد تاکید کرد: اما باید این پیام را دریابیم که همانطور که اجماع بر روی پرونده هسته ای ما را به پیشرفت های هسته ای رساند؛ اکنون هم باید در دفاع از آن هم این اجماع باشد و نباید جدال با  دشمن به داخل کشیده شود.

   

   

  وی افزود: همچنین عزت ملی هم باید در این فرایند پاس داشته شود  و برخی افرادی که تصورشان این است که با برگه برجام می توانند بازی های سیاسی را صورت دهند باید بدانند که دفاع از عزت ملی یک مطالبه عمومی است.

   

   

  معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: همانطور که رئیس جمهور اعلام کرد؛ اصل پذیرش برجام برای برداشته شدن تحریم ها بوده است، اما ادعاهایی که ظریف، عراقچی و سیف رئیس بانک مرکزی دارند در سطوح راهبردی است و باید ببینیم در سطوح عملی چه شده است؟

   

   

  سنایی راد بیان کرد: عراقچی می گوید لغو تحریم ها بر روی کاغذ اتفاق افتاده اما در عمل چه ؟ و یا اینکه ما در تعامل با بانک های بزرگ دچار مشکل هستیم که این از فشار آوردن های آمریکا است.

   

   

  وی اظهارکرد: بهتر است که مسئولان به جای لاپوشانی و کتمان کاری با مردم صریح باشند و واقعیت ها را برای مردم بگویند چرا که این صداقت می تواند پشتوانه ای برای حمایت هم باشد.

   

   

  معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز برجام به اینجا انجامیده و اینکه نمایندگان آمریکا به اتفاق ورژن دو داماتو را را اجرا کردند اظهرمن الشمس است گفت: در صورتی که قرار بر توقف تحریم ها بوده و امروز اگر نگوییم لغو تحریم ها کنارگذاشته شد، حداقل توقف تحریم ها انجام نشد و آمریکا یک نوع بازگشت به قبل از برجام را دنبال می کنند.

   

   

  سنایی راد بیان کرد: همانطور که معلوم شد آمریکایی ها؛ چه دموکرات و چه جمهوری خواه به تصور حفظ موقعیت برتر که فرسایش جمهوری اسلامی ایران است، حفظ زیرساخت های تحریم را در دولت جدید هم دنبال می کنند، که خوب است این موضوع از سوی دولتمردان پیگیری شود.

   

   

  وی با بیان اینکه حتما ما می توانیم اقدامات مقابله به مثل را در مقابل آمریکا انجام دهیم و محدودیتی نداریم تصریح کرد: اگر چه در خصوص اجرای برجام تعجیل هایی صورت گرفت و بدون اینکه چیزی به دست بیاوریم امتیازاتی را دادیم، کار در عرصه فنی هسته ای کمی سخت تر است اما واقعیت این است که اقدامات ما محدود به عرصه فنی هسته ای نمی تواند باشد و می تواند فراتر باشد.

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.