• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ضرورت خانه‌تکانی اساسی در ترکیه
  کد خبر : 1953726

  ضرورت خانه‌تکانی اساسی در ترکیه

  ضرورت خانه‌تکانی اساسی در ترکیهReviewed by on Dec 20Rating:  به گزارش ایران ویج به نقل از مشرق، هادی محمدی طی یادداشتی نوشت: آندره کارلوف در یک زمان ویژه و یک نقطه عطف از تحولات حلب، با شعار انتقام تکفیری به قتل رسید. کارلوف نماینده سیاسی کشوری است که در کنار ایران و سوریه و مقاومت،…

  ضرورت خانه‌تکانی اساسی در ترکیهReviewed by on Dec 20Rating:

   به گزارش ایران ویج به نقل از مشرق، هادی محمدی طی یادداشتی نوشت: آندره کارلوف در یک زمان ویژه و یک نقطه عطف از تحولات حلب، با شعار انتقام تکفیری به قتل رسید. کارلوف نماینده سیاسی کشوری است که در کنار ایران و سوریه و مقاومت، پروژه براندازی تروریستی – تکفیری در حلب و سوریه را به نقطه پایان نزدیک کرده‌اند. اردوغان و حکومت وی مسئولیت قانونی و اخلاقی این قتل را بعهده دارند و هم به جهت قوانین بین‌المللی و هم به جهت آنچه در ۶ سال گذشته در سوریه حمایت کرده و در سناریو و برنامه‌های عربی-صهیونیستی-ارتجاع عرب مشارکت کرده‌اند، باید سرافکنده باشند و مواضع تحریک آمیز و طائفه گرانه و دل‌گرم کننده برای تروریستهای رنگارنگ مقامات رسمی به حدی رسیده که حتی رسانه‌های رسمی وابسته به دولت، پلیس قاتل را شهید می‌نامند و هم صدا با رسانه‌های تروریستی ارتش آزاد و جبهه النصره و جبهه الفتح و بقیه، وی را قهرمان می‌دانند. متهم اصلی آن چیزی نیست که شکل مضحک از سوی دولت اردوغان به فتح‌اله گولن منتصب شد بلکه متهم اصلی کسانی هستند که پروژه آنها در حلب نابود شده و در جنگ تبلیغاتی ده رو گذشته، کشتن تروریستها را جنایت جنگی معرفی کردند و روسیه و ایران و سوریه را در جایگاه متهم حقوق بشری قرار دادند و تروریستها را، شهروندان مظلوم حلب معرفی کردند که باید از شهر خود اخراج شوند.

  کارلوف در زمانی به قتل رسید که دور جدید از هماهنگی‌های ایران، روسیه، ترکیه در مسکو آغاز می‌شود و ابعاد نظامی و امنیتی نیز به موازات آن، آخرین بررسی‌ها را شاهد خواهد بود. شلیک به کارلوف به امید شلیک به فضای مورد انتظار از نشست‌های سه‌شنبه در مسکو انجام گرفت. این ترور معانی و پیامهای زیادی در بر دارد. اردوغان باید متوجه شود که تا چه حد در باتلاق قرار دارد و صهیونیستهایی که به تازگی به آنکارا به شکل رسمی بازگشته‌اند و امریکا که اعتماد ترکیه را از دست داده از او انتقام می‌گیرند. مسئله فراتر از هماهنگی سه بازیگر مهم در پرونده حلب و یا چگونگی خروج تروریست‌هاست، بلکه همگرایی ترکیه با روسیه در هیچ یک از مؤلفه‌های انرژی، امنیتی، سیاسی و نظامی و هماهنگی با تهران، نگرانی‌های راهبردی برای سیا و موساد تولید کرده و باید به بهانه‌های انتقامی، این روند در رویکردهای ترکیه متوقف شود.

  اردوغان و حزب وی و تمامی مؤسسات او تا بیخ دندان آلوده جاسوسها و تکفیری‌هایی هستند که با شبکه‌های وهابی تکفیری که در سراسر ترکیه پراکنده هستند، ممکن است به سادگی به او نیز شلیک کنند. اردوغان نیاز به خانه تکانی همه جانبه دارد و به موازات یک تصمیم تاریخی و مقابله با تروریست‌ها، باید نگران قاتلان سرویس‌های اطلاعاتی غربی، اسرائیلی، سعودی و قطری باشد. تصمیم اردوغان می‌تواند منطقه را وارد مرحله جدیدی کرده و ترکیه و حتی بخشی از منطقه را بسازد. این راه برای او بسیار دشوار است، چرا که به جز نیاز به تصمیم و رویکرد نجات بخش ترکیه، باید از درون خانه و دستگاه‌های نزدیک به خود برای دور کردن تهدیدات نابود کننده، خانه تکانی کند.

  وزیر خارجه انگلیس هفته قبل گفته بود که پیروزی بر تروریست‌ها در حلب را به کام روسیه و ایران تلخ خواهند کرد و انگلیسی‌ها از یک انگیزه تاریخی برای انتقام از روسیه برخوردار بوده‌اند و اکنون که قرار است وارث آمریکایی‌ها باشند که عزم جنوب شرق آسیا را دارند، همچون گذشته باید جور طراحی‌ها و برنامه‌های مخّرب را بکشند. همه می‌دانند که معمولاً انگلیس طراحی می‌کند و امریکا و اسرائیل، آن را اجرا و مدیریت می‌کنند و تکفیری‌ها هم از ۶ سال قبل پیاده نظام پروژه اصلی در منطقه بوده‌اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.