• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » حمله کامیون به بازارچه کریسمس برلین منطبق با استراتژی داعش است
  کد خبر : 1953599

  کارشناس برجسته حوزه ترور:

  حمله کامیون به بازارچه کریسمس برلین منطبق با استراتژی داعش است

  یک کارشناس برجسته غربی در حوزه ترور حمله کامیون به یک بازارچه کریسمس در برلین را مشابه حمله تروریستی سال گذشته نیس فرانسه و منطبق با استراتژی داعش دانسته و تاکید کرد که ما باید در آینده انتظار خطر روزافزون ترور را داشته باشیم.  از کارشناسان ترور و مسائل سیاسی و استاد مطالعات امنیت در…

  یک کارشناس برجسته غربی در حوزه ترور حمله کامیون به یک بازارچه کریسمس در برلین را مشابه حمله تروریستی سال گذشته نیس فرانسه و منطبق با استراتژی داعش دانسته و تاکید کرد که ما باید در آینده انتظار خطر روزافزون ترور را داشته باشیم.

  ۱

   از کارشناسان ترور و مسائل سیاسی و استاد مطالعات امنیت در کینگ کالج لندن و رئیس مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی (ICSR) در واکنش به حمله یک کامیون به یک بازارچه کریسمس در برلین احتمال حمله تروریستی را در این حادثه بسیار بالا ارزیابی کرده و گفت: این تاکتیک مانند حمله تروریستی سال گذشته شهر نیس فرانسه و منطبق با استراتژی داعش است.

  وی افزود: در ضمن سازمان های اطلاعاتی آمریکا در هفته های گذشته درباره حملات تروریستی به بازارهای کریسمس هشدار داده بودند.

  این کارشناس برجسته غربی همچنین در گفتگو با روزنامه سوئیسی “تاگس آنسایگر” تاکید کرد که از لحاظ تاریخی در مسئله تروریسم ما با پدیده ای روبرو هستیم که بیست تا سی سال می تواند به طول انجامد. یک نمونه برای این مسئله ترور فراکسیون ارتش سرخ در آلمان است. مسئله داعش در اروپا هم به گونه ای دیگر نیست. در آینده نزدیک ما باید انتظار خطر روزافزون ترور را داشته باشیم. این مسئله از قضا با پایان قریب الوقوع داعش در عراق و سوریه مرتبط است. اگر داعش سنگرهای مهم خود در موصل و رقه را از دست بدهد خلافت آن سقوط خواهد کرد. پس از آن بسیاری از جنگجویان اروپایی داعش به وطن خود بازخواهند گشت.

  وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از جنگجویان اروپای غربی در جبهه داعش در خاورمیانه می جنگند گفت: از حدود ۱۰ هزار جنگجوی خارجی داعش ۱۷۰۰ تا ۲ هزار نفر از غرب اروپا هستند. حدود ۱۵۰۰ مبارز داعش اروپایی تا به حال به وطن خود بازگشته اند.

  نویمن در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد که همکاری بین کشورهای اروپایی در این زمینه هنوز به آنجایی که باید باشد نرسیده است.

  وی همچنین گفت: همزمان باید از این مسئله جلوگیری به عمل آید که جنگجویانی که به اروپا باز می گردند نیروهای جدید برای داعش استخدام کرده و آن ها را به افراط گرایی سوق دهند. این مسئله در گذشته همواره اتفاق افتاده است.

  این کارشناس برجسته غربی همچنین سوء استفاده از پدیده هجوم پناهندگان به اروپا برای نفوذ تروریست ها به این اتحادیه را از متد جدید داعش ارزیابی کرده و با اشاره به نمونه هایی از این گونه اقدامات تروریستی توسط پناهندگان گفت: چنین حملاتی دوباره می تواند به وقوع بپیوندد.

  وی گفت: سازمان های امنیتی باید به خطر افراط گرایی در بین پناهندگان توجه بیشتری داشته باشند.

  نویمن همچنین در بخش دیگری از این مطلب با این مسئله که مسلمانان را در چنین شرایطی تحت مظنون عمومی قرار دهیم مخالفت کرده و درباره تاثیرات انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا بر مسئله مبارزه با ترور گفت: سازمان های مختلف جهادی تا به حال نظر مثبتی درباره انتخاب ترامپ داشته اند.

  ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی خود نظرات منفی درباره مسلمانان داشته است و به این ترتیب این مسئله برای جهادی ها دوباره ساده تر می شود که اختلافات با غرب را به عنوان جنگ غرب علیه اسلام به نمایش بگذارند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.