• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح، مکلف به رشد بهره‌وری در اقتصاد شدند
  کد خبر : 1953391

  دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح، مکلف به رشد بهره‌وری در اقتصاد شدند

    به گزارش ایران ویج، نمایندگان در نوبت بعد از ظهر جلسه علنی امروز مجلس ۲۹ آذرماه در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه، ماده ۵ این لایحه را پس از اصلاح به تصویب رساندند. بر این اساس، ماده ۵ لایحه برنامه ششم توسعه به شرح زیر است: الف- دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح…

  اقتصاد

   

  به گزارش ایران ویج، نمایندگان در نوبت بعد از ظهر جلسه علنی امروز مجلس ۲۹ آذرماه در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه، ماده ۵ این لایحه را پس از اصلاح به تصویب رساندند.

  بر این اساس، ماده ۵ لایحه برنامه ششم توسعه به شرح زیر است:

  الف- دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح مکلفند برای محور قرار دادن رشد بهره‌وری در اقتصاد، ضمن اجرایی نمودن چرخه مدیریت بهره‌وری در مجموعه خود، تمهیدات لازم را برای عملیاتی نمودن این چرخه در واحدهای تحت تولیت خود با هماهنگی سازمان ملی بهره‌وری ایران فراهم نموده و گزارش سالانه آن را به سازمان ملی بهره‌وری ایران ارائه نمایند.

  دستگاه‌های اجرایی مکلفند در ۶ ماه نخست برنامه ششم توسعه، برنامه‌های عملیاتی خود برای ارتقای بهره‌وری از طریق تسهیل و تشویق فعالیت‌های غیردولتی در حوزه‌های مربوطه را به تأیید سازمان ملی بهره‌وری رسانده و سازمان ملی بهره‌وری نیز حداکثر مدت یکسال مجموعه اقدامات مذکور را به تصویب هیأت وزیران برساند.

  تبصره- اجرای این حکم در نیروهای مسلح، با اذن فرمانده کل قوا از طریق ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌شود.

  ب- در راستای ارتقای شاخص بهره‌وری دولت مکلف است نسبت به اندازه‌گیری کارآیی و بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی و واحدهای عملیاتی در هر سال برنامه اقدام و گزارش آن را به مجلس ارائه نماید.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.