• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » بلوک پارسیان خودرویی ها را تکان نداد
  کد خبر : 1953335

  بلوک پارسیان خودرویی ها را تکان نداد

    به گزارش ایران ویج ، امروز شاخص کل گروه حدود ۱۶ واحد افت کرد و در مدار ۱۹ هزار و ۱۴۶ واحدی ایستاد، همچنین سهامداران خودرویی تعداد ۹۲.۸ میلیون سهم به ارزش معاملاتی ۱۳ میلیارد تومان را در ۷ هزار نوبت دست به دست کردند. علی رغم جو منفی گروه، امروز خپارس و حق…

  بلوک پارسیان

   

  به گزارش ایران ویج ، امروز شاخص کل گروه حدود ۱۶ واحد افت کرد و در مدار ۱۹ هزار و ۱۴۶ واحدی ایستاد، همچنین سهامداران خودرویی تعداد ۹۲.۸ میلیون سهم به ارزش معاملاتی ۱۳ میلیارد تومان را در ۷ هزار نوبت دست به دست کردند.
  علی رغم جو منفی گروه، امروز خپارس و حق تقدمش مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت، خپارس تا چند قدمی سقف مجاز روزانه قیمت ها پیش رفت و در پایان با صف خرید ۱۲ میلیونی در قیمت پایانی ۹۳۳ ریال به کار خود خاتمه داد.
  با این حال حق تقدم خپارس صف سنگین تری تشکیل داده بود این نماد که تا صف ۱۲۵ میلیونی جلو رفته بود در پایان ساعات معاملات قدری از حجم صفش کاسته شد و با ۹۶ میلیون صف خرید و ۹.۶۴ درصد رشد در قیمت پایانی ۹۱ ریال بسته شد.
  از ۲۳ نماد معاملاتی امروز ۱۹ نماد با کاهش قیمت مواجه بودند و تنها نمادهای خپارس،خلنت،خنصیر و خشرق سبز پوش بودند که از بین این نمادها نیز خشرق در نزدیکی صفر تابلو معامله شد، خنصیر تنها ۰.۷ درصد رشد قیمت داشت، خلنت هم امروز با رشد ۴.۹ درصدی و با قیمت ۳,۴۳۱ ریال به گردونه معاملات بازگشت ولی در پایان با ۲.۶ درصد رشد در قیمت پایانی ۳,۳۵۳ ریال به کار خود خاتمه داد.
  از بین منفی های امروز، نمادهای ختراک و خکمک صف فروش بودند، خکمک که امروز بازگشایی شد با افت ۱۱ درصدی قیمت پایانی بسته شد، این نماد در ابتدا با قیمت ۱,۲۷۴ ریال به گردونه معاملات بازگشت ولی تا قیمت پایانی ۱,۲۳۱ ریال تنزل کرد، خفناور دیگر نمادی بود که صف فروش تشکیل داده بود اما نهایتا صف خود را جمع کرد، خریخت،خمهر و خزر نیز تا ۴ درصد منفی پیش رفتند اما صف نشدند، مابقی متعادل و منفی بودند.
  همچنان فضای انتظار و رکود در بازار موج می زند و حجم و ارزش معاملات نیز باز هم به مقادیر حداقلی خود رسیده است، شاید انتشار گزارشات عملکرد ۹ ماهه شرکتها با تعدیل های مثبت احتمالی، بتواند تا حدودی از این فضای رخوت بکاهد.
  از طرفی فعالین بازار سرمایه که از ماجرای قرارداد فیات و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی دل خوشی از مدیران “خودرو” ندارد، توجه زیادی به خبر فروش بلوک ۳۳ درصدی بانک پارسیان نشان نداده اند، شاید ریشه این بی اعتمادی در نحوه مدیریت بازیگر خودرو یعنی شرکت سرمایه گذاری سمند باشد.
  این بار”خودرو” با مصوبه شورای پول و اعتبار و فشارهای بانک مرکزی اقدام به فروش بانک پارسیان کرده است، ولی باید دید این بار عزم مدیران ایران خودرو برای فروش بلوک پارسیان جدی است یا مثل سالهای قبل بی نتیجه می ماند.
  قابل ذکر است،سرمایه گذاری سمند بازیگر ایران خودرو در سه روز گذشته ۱۰ میلیون سهام خودرو خریده، سرمایه گذاری ملی نیز دیروز ۲ میلیون خریدار بود، لذا احتمالا باید منتظر اخباری از درون ایران خودرو بود.
  از طرفی اخبار حاکی از آن است که تحریم های فروش، تهیه یا انتقال کالاها و خدمات مربوط به بخش خودروسازی ایران از فهرست تحریم ها خارج شدند.
  در حوزه کدال نیز تایید زیان ۲۴ ریالی هر سهم خاذین در صورت مالی ۶ ماهه توسط حسابرس مورد توجه قرار گرفت، همچنین خکاشا اعضای هیات مدیره اش را معرفی کرد که شامل اشخاص حقوقی از جمله سایپا، نیوان ابتکار و پارس خودرو بود.

  منبع: عصرخودرو
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.