• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » تامین نیازهای ارتش افغانستان توسط آمریکا و ناتو تا سال ۲۰۲۰ میلادی
  کد خبر : 1953209

  وزارت دفاع افغانستان خبر داد

  تامین نیازهای ارتش افغانستان توسط آمریکا و ناتو تا سال ۲۰۲۰ میلادی

  وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که آمریکا و ناتو متعهد شده‌اند که تمامی نیازهای نیروهای ارتش این کشور را تا سال ۲۰۲۰ میلادی تکمیل کنند.  ژنرال «محمد رادمنش» معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، ضمن تأیید نتایج ارزیابی اخیر نظامیان آمریکایی اعلام کرد: ارتش افغانستان به ویژه در راه‌اندازی عملیات تهاجمی و پیشتیبانی به کمک آمریکا…

  وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که آمریکا و ناتو متعهد شده‌اند که تمامی نیازهای نیروهای ارتش این کشور را تا سال ۲۰۲۰ میلادی تکمیل کنند.

  ۱۹

   ژنرال «محمد رادمنش» معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، ضمن تأیید نتایج ارزیابی اخیر نظامیان آمریکایی اعلام کرد: ارتش افغانستان به ویژه در راه‌اندازی عملیات تهاجمی و پیشتیبانی به کمک آمریکا و متحدان آن نیاز دارد.

  وی افزود: بخش‌های مختلف وزارت دفاع افغانستان ۸۰ درصد تکمیل شده‌ است و متحدان بین‌المللی این کشور نیز متعهد شدند که همه‌ نیازمندی نیروهای این وزارتخانه را تا سال ۲۰۲۰ برطرف می‌کنند.

  رادمنش به رادیو آزادی گفت که برای رساندن تجهیزات نظامی و مسائل لجستیکی با مشکلاتی مانند مین‌های کنار جاده‌ای، گروه‌های مخالف مسلح روبرو هستیم و در قسمت هوایی، مهندسی و همچنین تکنولوژی اطلاعاتی دچار کمبودی‌هایی هستیم که براساس تعهد آمریکا و ناتو تا سال ۲۰۲۰ میلادی برطرف خواهد شد.

  در تازه‌ترین کمک‌ها به نیروهای ارتش افغانستان، ناتو کمک ۳۹۰ میلیون دلاری به پروژه‌های افزایش قابلیت‌های نیروهای ارتش افغان را تصویب کرد.

  براساس طرح ناتو مبنی بر اجرای صندوق اعتبار نیروهای ارتش افغانستان، ۳۹۰ میلیون دلار کمک این سازمان در پروژه‌های حساس پشتیبانی نیروهای ارتش افغانستان مانند حقوق و تشویقی‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود.

  پنتاگون چندی قبل در گزارشی گفته بود که ظرفیت و توانایی نیروهای افغان در قسمت راه اندازی عملیات تهاجمی، پاکسازی و پشتیبانی هنوز هم محدود است.

  اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در یکی از گزارش‌های خود به کنگره این کشور اعلام کرده بود که مقامات واشنگتن و کابل آمار دقیقی از تعداد نیروهای امنیتی افغان و همچنین توانایی آنها برای دفاع از کشورشان ندارند که این شامل پلیس و واحدهای نظامی می‌باشد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.