• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » روایت بلومبرگ از ضرر ایرباس در معامله با ایران با لغو خرید ۳۸۰ A
  کد خبر : 1953191

  روایت بلومبرگ از ضرر ایرباس در معامله با ایران با لغو خرید ۳۸۰ A

  ایرباس که پیش از این نیز از کاهش فروش هواپیماهای ای ۳۸۰ خود متضرر شده بود، از حذف سفارشات ای ۳۸۰ در قرارداد با ایران نیز ضربه خورده است. ایران که قبلا گفته بود از این نوع هواپیماهای دوطبقه خریداری خواهد کرد، گفته از خرید این مدل صرف نظر کرده است. فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت…

  ایرباس که پیش از این نیز از کاهش فروش هواپیماهای ای ۳۸۰ خود متضرر شده بود، از حذف سفارشات ای ۳۸۰ در قرارداد با ایران نیز ضربه خورده است. ایران که قبلا گفته بود از این نوع هواپیماهای دوطبقه خریداری خواهد کرد، گفته از خرید این مدل صرف نظر کرده است.

  ۱۴

  فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت ایران ایر در کنفرانسی مطبوعاتی در تهران گفت که ایران سفارش خرید خود از شرکت بوئینگ را به ۱۰۰ فروند کاهش داده و قرارداد منعقده شامل هواپیماهای ای ۳۸۰ نیست. توافق اولیه دو طرف روی یک قرارداد ۲۷ میلیارد دلاری برای خرید ۱۱۸ فروند هواپیما شامل ۱۲ ای ۳۸۰ بود. تیمی از ایرباس در حال حاضر برای انجام مذاکرات در ایران حضور دارد.
  پرورش گفت: «با توجه به اینکه در حال حاضر ۱۰۰ فروند هواپیما در قرارداد وجود دارد، من فکر نمی کنم که ارزش کل این قرارداد بیش از ۲۰ میلیارد دلار باشد… از قبل هواپیماهای ای ۳۳۰ بخشی از قرارداد بود و هنوز هم هست، اما هواپیماهای ای ۳۸۰ در این قرارداد جایی ندارند.»
  ایرباس پیش از این به دلیل کاهش تقاضا تولید سوپرجامبوهای ای ۳۸۰ خود را به کمتر از نصف کاهش داده بود و قرار بود تا سال ۲۰۱۸ تعداد تولید این هواپیما را به یک فروند در ماه برساند. شرکت هوایی امیریتس تنها شرکت هوایی است که هواپیماهای ای ۳۸۰ نقش مهمی در ناوگان هوایی آن ایفا می کنند. ایران که پس از لغو تحریم ها در حال نوسازی ناوگان هوایی سالخورده خود است، یکی از معدود بازارهای دست نخورده ای است که شرکت های هواپیماسازی ایریاس و بوئینگ در حال رقابت در آن هستند.
  اصغر فخریه کاشان، معاون وزیر حمل و نقل ایران در امور هوانوردی گفته، ایران آماده تامین مالی قسط اول یک میلیارد دلاری هواپیماهای خریداری شده از ایرباس و بوئینگ است. نیمی از این مبلغ توسط موسسات خارجی و عمدتا از طریق یک شرکت لیزینگ تامین مالی خواهد شد. نصف باقیمانده از منابع مختلف از جمله ۳۳۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی و ۱۲۰ میلیون دلار از انتشار سکوک در بازار داخلی تامین خواهد شد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.