• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » صادرات ۱۵ فرآورده نفتی آزاد شد
  کد خبر : 1953172

  صادرات ۱۵ فرآورده نفتی آزاد شد

  فهرست ۱۵ قلم کالای خارج از شمول دستورالعمل پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای جهت صادرات اعلام شد. گمرک ایران در بخشنامه‌ای، مشخصات ۱۵ قلم از مشتقات نفتی که پیش از این صادرات آنها ممنوع بود و هم اکنون امکان صادرات آنها فراهم شده است را اعلام کرد. متن بخشنامه…

  فهرست ۱۵ قلم کالای خارج از شمول دستورالعمل پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای جهت صادرات اعلام شد.

  ۶

  گمرک ایران در بخشنامه‌ای، مشخصات ۱۵ قلم از مشتقات نفتی که پیش از این صادرات آنها ممنوع بود و هم اکنون امکان صادرات آنها فراهم شده است را اعلام کرد.

  متن بخشنامه به شرح زیر است: پیرو بخشنامه شماره ۱۷۷۸۳۰/۱۹۴ موضوع ماده ۲۰ اصلاحیه دستورالعمل پیشگیری و مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای، نامه شماره ۲۹۷۸ معاون محترم برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع اعلام ۱۵ قلم کالاهای خارج از شمول دستورالعمل موصوف ارسال و اعلام می‌دارد در زمان انجام تشریفات صدور محموله‌های فوق‌الذکر پس از اخذ فاکتور به همراه آنالیز مربوطه نمونه‌ای جهت تعیین نوع و ماهیت محموله اظهاری به آزمایشگاه استاندارد مستقر در گمرک ارسال و در صورت تأیید و مطابقت با محموله اظهاری با رعایت کلیه ضوابط و مقررات مربوطه اقدام لازم معمول و درخصوص ردیف‌های ۵ (انواع اسیدها) و ردیف ۱۳ [(تولوئن و ترکیبات آن) نسبت به رعایت ضوابط جاری مربوط به پیش‌سازهای مواد مخدر (ضمیمه شماره ۶ فهرست مواد و داروهای تحت کنترل تحت مراقبت هیأت بین‌المللی کنترل مواد مخدر کتاب مقررات صادرات و واردات) اقدام نمایند.

  در راستای اجرای ماده ۲۰ دستورالعمل پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای، لیست کالاهای خارج از شمول این دستورالعمل جهت صادرات با توجه به استعلام به عمل آمده از سازمان ملی استاندارد، به شرح ذیل اعلام شد:

  ۱- ترکیبات گلایکولی (مونو- دی- تری)، ۲- ترکیبات اتانول آمین‌ها (مونو- دی- تری)، ۳- متانول، ۴- ضدیخ، ۵- انواع اسیدها، ۶- روغن ترمزی، ۷- انواع رزین‌ها، ۸- برش‌های کمتر از C5، ۹- الکل‌ها و اکسو الکل‌ها، ۱۰- اتیلن، ۱۱- آلکید اسیدها، ۱۲- ایزومرهای زایلن و مخلوط آنها (متا- ارتو- پارا)، ۱۳- تولوئن و ترکیبات آن، ۱۴- هگزان و ترکیبات آن ۱۵- وینیل استات مونومر

   خارج شدن ۱۵ قلم محموله‌های مایع نفت و گاز از ضوابط مندرج در دستورالعمل پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به گمرکات اجرایی ابلاغ شده است. این ۱۵ قلم کالا برای صادرات تنها به مجوز استاندارد نیاز داشته به این ترتیب با صادرات این ۱۵ فاورده نفتی امکان ارز آوری بیشتر برای کشور فراهم میشود.

  گفتنی است، حدود ۲ هفته قبل رئیس کل بانک مرکزی با تعدادی از تولید کنندگان محصولات پتروشیمی جلسه ای برگزار و در آن جلسه نسبت به عدم ورود برنامه ریزی شده ارز حاصل از صادرات برخی محصولات انتقاد کرد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.