• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » شورای امنیت امروز درباره طرح تخلیه حلب رای‌گیری می‌کند
  کد خبر : 1953160

  شورای امنیت امروز درباره طرح تخلیه حلب رای‌گیری می‌کند

  در پی مخالفت روسیه با طرح فرانسه برای اعزام ناظران بین‌المللی به حلب و ارائه طرح خود به شورای امنیت سازمان ملل، رای‌گیری درباره طرح تخلیه حلب به روز دوشنبه موکول شد.  منابعی در سازمان ملل متحد اعلام کردند پس از آنکه فرانسه پذیرفت بر سر نگرانی‌های روسیه در مورد قطعنامه پیشنهادی‌اش مذاکره کند، رأی‌گیری…

  در پی مخالفت روسیه با طرح فرانسه برای اعزام ناظران بین‌المللی به حلب و ارائه طرح خود به شورای امنیت سازمان ملل، رای‌گیری درباره طرح تخلیه حلب به روز دوشنبه موکول شد.

  ۱

   منابعی در سازمان ملل متحد اعلام کردند پس از آنکه فرانسه پذیرفت بر سر نگرانی‌های روسیه در مورد قطعنامه پیشنهادی‌اش مذاکره کند، رأی‌گیری بر سر این طرح به دوشنبه (امروز) موکول شده است.

  در همین راستا، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرده است که انتظار می‌رود رأی‌گیری در ساعت ۹ صبح دوشنبه (به وقت نیویورک) به صورت مخفی انجام شود.

  روز یکشنبه قرار بود شورای امنیت قطعنامه پیشنهادی فرانسه به در مورد اعزام ناظران بی‌طرف به حلب برای نظارت بر روند تخلیه مخالفان را به رأی بگذارد اما روسیه با مخالفت با این طرح پیش‌نویس جدیدی را به این شورا ارائه کرد.

  پیش از نشست شورای امنیت ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرده بود که کشورش مشکلی با اعزام ناظران به این منطقه ندارد اما خواستار تغییراتی در طرح پیشنهادی فرانسه است و با طرح کنونی مخالفت خواهد کرد.

  با این حال او افزوده بود که ایده سرگردان شدن ناظران در ویرانه‌های شرق حلب بدون تمهیدات مناسب و بدون اطلاع دادن به همه طرف‌ها مصیبت‌بار است.

  ساعتی پس از تشکیل جلسه روز یکشنبه شورای امنیت پشت درهای بسته، یک منبع آگاه در مقر سازمان ملل متحد اعلام کرد که روسیه در این نشست پیش‌نویس جایگزینی را به شورای امنیت ارائه خواهد کرد.

  در این طرح پیشنهادی روسیه بر «اهمیت تخلیه داوطلبانه و ایمن غیرنظامیان از مناطق درگیر در حلب با نظارت و هماهنگی سازمان ملل» تأکید شده است.

  این طرح همچنین از دبیرکل سازمان ملل می‌خواهد که در همکاری با همه طرف‌های ذی‌نفع تمهیدات امنیتی لازم در زمینه حضور کارکنان سازمان ملل برای نظارت بر وضعیت غیرنظامیان باقی‌مانده در حلب را فراهم کند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.