• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » تحریم‌ها تاثیری برای قراداد خرید هواپیما ندارد
  کد خبر : 1953020

  تحریم‌ها تاثیری برای قراداد خرید هواپیما ندارد

    به گزارش ایران ویج، اصغر فخری کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری نخستین نمایشگاه راهداری حمل و نقل و صنایع وابسته در خصوص جزئیات خرید هواپیما از شرکت‌های بوئیگ و ایرباس اظهار داشت: قرارداد خرید هواپیما از بوئینگ شامل ۸۰ فروند هواپیما خواهد بود که ۱۵ فروند آن مشمول مجوز…

  خرید هواپیما

   

  به گزارش ایران ویج، اصغر فخری کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری نخستین نمایشگاه راهداری حمل و نقل و صنایع وابسته در خصوص جزئیات خرید هواپیما از شرکت‌های بوئیگ و ایرباس اظهار داشت: قرارداد خرید هواپیما از بوئینگ شامل ۸۰ فروند هواپیما خواهد بود که ۱۵ فروند آن مشمول مجوز هستند و ۶۵ فروند مابقی در مجوز دیگری وارد کشور خواهند شد.

  وی تأکید کرد: هزینه پیش پرداخت به اندازه همان ۱۵ فروند هواپیما که مجوز دارند پرداخت خواهد شد و تأمین مالی مابقی هواپیماها در زمان صدور مجوز دوم پرداخته می‌شود.

  وی در خصوص نحوه تأمین مالی این تعداد هواپیما اظهار داشت: از مجموع ۸۰ فروند تأمین مالی ۶ فروند بر عهده شرکت بوئینگ و مابقی آن به صورت اجاره به شرط تملیک خواهد بود؛ بر همین اساس تأمین مالی ۴۱ فروند هواپیما تاکنون انجام شده و ۳۹ فروند دیگر نیز در آینده انجام خواهد شد.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر ایران از نظر ریسک سرمایه‌گذاری در بین ۷ گروه دارای رتبه ششم است که این امر هزینه سرمایه‌گذاری را در کشور به شدت افزایش می‌دهد بر همین اساس طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در ژانویه سال جاری رتبه قضایی کشور یک پله صعود خواهد کرد که نتیجه این امر کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری یا به عبارت دیگر در اختیار داشتن پول ارزان است.

  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در خصوص بند‌های حقوقی در قرارداد شرکت بوئینگ اظهار داشت: طبق دستورالعمل جدید اوفک اگر قراردادی در حال حاضر منعقد شود با فرض بازگشت تحریم‌ها نیز پایدار خواهد بود و طرفین ۶ ماه برای تعیین و تکلیف قرارداد فرصت دارند ضمن اینکه هر نوع قانون جدید در تحریم‌ها عطف به ماسبق نخواهد شد.

  فخری کاشان با اشاره به قرارداد خرید هواپیما از شرکت ایرباس اظهار داشت: از شرکت ایرباس ۱۰۰ فروند هواپیما خریداری خواهد شد که ۳۷ فروند آن طبق زمان‌بندی مجوز فعلی اوفک تحویل خواهد شد و ۲۳ فروند مابقی بر اساس مجوز دوم این سازمان به کشور وارد خواهند شد.

  در پایان تأکید کرد: قرار داد ایرباس از نظر حقوقی کاملا مشابه قرارداد با شرکت بوئینگ است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.