• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » فرجه ۱۸۰ روزه آمریکا به شرکت‌ها برای تسویه مالی با ایران پس از بازگشت تحریم‌ها
  کد خبر : 1952747

  فرجه ۱۸۰ روزه آمریکا به شرکت‌ها برای تسویه مالی با ایران پس از بازگشت تحریم‌ها

  وزارت خزانه داری آمریکا پاسخ سوالات پرتکرار مرتبط با لغو تحریم های هسته ای ایران را به روز رسانی کرد که بر اساس آن در صورت لغو برجام و بازگشت تحریم‌ها شرکت های خارجی ۱۸۰ روز مهلت دارند تا مراودات مالی با ایران را تسویه کنند.  اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا (اوفک)،…

  وزارت خزانه داری آمریکا پاسخ سوالات پرتکرار مرتبط با لغو تحریم های هسته ای ایران را به روز رسانی کرد که بر اساس آن در صورت لغو برجام و بازگشت تحریم‌ها شرکت های خارجی ۱۸۰ روز مهلت دارند تا مراودات مالی با ایران را تسویه کنند.

  ۱

   اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا (اوفک)، پاسخ سوالات پرتکرار مرتبط با لغو تحریم های ایران به موجب برجام را به روز رسانی کرده است.

  بر اساس این به روز رسانی در صورت نقض برجام و بازگشت مجدد تحریم ها دولت آمریکا مهلت ۱۸۰ روزه ای را برای پرداخت وجوه مرتبط با قراردادهای اجرایی شده در طول اجرای برجام در نظر خواهد گرفت.

  به علاوه، اوفک مجوزی را صادر کرده که بر اساس آن صادرات مجدد برخی هواپیماها به ایران مجاز اعلام شده است.

  در نسخه های قبلی پاسخ های اوفک، این نهاد دولتی آمریکا تاکید کرده بود که دولت این کشور تلاش هایی را برای همکاری با شرکت های داخلی و خارجی برای به حداقل رساندن تاثیر تحریم های جدیدا وضع شده (یا تمدید شده) بر فعالیت های قانونی ای که شرکت ها قبل از وضع این تحریم ها آغاز کرده اند، انجام داده است، اما هیچ اطمینان مشخصی را در این باره نداده بود که در صورت نقض برجام و بازگشت تحریم های هسته ای، شرکت های طرف همکاری با ایران چه وضعیتی خواهند داشت و تنها به گفتن این نکته بسنده کرده بود که در آن صورت دستورالعمل هایی در سایت اوفک منتشر خواهد شد.

  اما اکنون اوفک پاسخ های خود به سوالات پرتکرار مرتبط با تحریم های ایران را بر خلاف رویه گذشته خود به روز رسانی کرده و بازه زمانی ۱۸۰ روزه ای را برای شرکت های تجاری در صورت بازگشت تحریم ها در نظر گرفته است.

  به علاوه، اگر یک نهاد غیر آمریکایی، غیر ایرانی قبل از بازگشت تحریم ها کالا، خدمات یا اعتباری به یک نهاد ایرانی عرضه کرده باشد، آن طرف اجازه خواهد داشت وجوه خود بابت این عرضه ها را پس بگیرد به شرطی که هیچ کالا، خدمات یا وام دیگری پس از نقض برجام و بازگشت تحریم ها به ایران نداده باشد.

  در نظر گرفتن این فرصت برای شرکت های غیر آمریکایی و غیر ایرانی که در خارج از آمریکا و به ارزهایی غیر از دلار فعالیت می کنند، تا حد زیادی نمایشی و بی فایده است، زیرا هیچ گونه اطمینانی به شرکت ها و بانک هایی که در معاملات با ارزش بالا شرکت دارند و ممکن است از تحریم های ثانویه ای که بخش های خاصی از اقتصاد ایران را هدف قرار دهند، متاثر شوند، ارائه نمی کند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.